Заліщицька районна державна адміністрація
48600, м.Заліщики, вул.С.Бандери, 15-Б
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

.
На головну

Дозвільний центр


            Підприємцям, керівникам і працівникам малих та середніх підприємств, а також тим, хто планує започаткувати власну справу

 

Ви вирішили започаткувати свою власну справу -  зареєстрували підприємство, отримали свідоцтво про реєстрацію, стали на облік в управлінні статистики, податковій адміністрації, пенсійному фонді, однак цього  ще не досить, щоб відкрити свій бізнес.

Згідно із законодавством України всі підприємства зобов’язані одержувати ті або інші документи дозвільного характеру для початку господарської діяльності. Документ дозвільного характеру – це дозвіл (висновок, погодження, свідоцтво тощо), який дає суб’єкту господарювання право на провадження певних дій щодо здійснення  господарської діяльності,  окремих операцій, а також акт проведення експертизи об’єкта, погодження або інший документ, необхідний для подальшої процедури одержання дозволу. Існуюча система регулюється безліччю законодавчих і нормативних актів – від Законів України до постанов місцевих органів самоврядування. Дозволи видаються державними органами, органами місцевого самоврядування і комунальними підприємствами.

Відповідно до Закону України „Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності” вперше на законодавчому рівні встановлюються основні принципи державної політики :

·        захист прав, законних інтересів суспільства, територіальних громад та громадян, життя громадян, охорона навколишнього природного середовища та забезпечення безпеки держави;

·        прозорість процедури видачі документів дозвільного характеру;

·        додержання рівності прав суб’єктів господарювання під час видачі документів  дозвільного характеру;

·        відповідальність посадових осіб дозвільних органів,  державних адміністраторів та суб’єктів господарювання за порушення вимог законодавства з питань видачі документів дозвільного характеру;

·        зменшення рівня державного регулювання господарської діяльності;

·        установлення єдиних вимог до порядку видачі документів дозвільного характеру.

 

Дозвільний центр

На виконання вимог Закону України „Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності”, для спрощення та впорядкування дозвільних, узгоджувальних процедур при започаткуванні та здійсненні підприємницької діяльності працює дозвільний  центр. 

 

Основні завдання і функції дозвільного центру:

·        створення сприятливих умов для розвитку підприємництва в місті;

·        усунення правових, адміністративних, економічних та організаційних перешкод у розвитку підприємництва;

·        спрощення та впорядкування дозвільних, узгоджувальних процедур, скорочення витрат часу суб’єктів підприємницької діяльності на отримання дозволів, довідок, погоджень, висновків, необхідних при започаткуванні та здійсненні підприємницької діяльності.

 

До роботи дозвільного центру залучені уповноважені представники наступних дозвільних установ :

 

-         інспекція державного архітектурно-будівельного контролю у Тернопільській області;

-         Заліщицький районний відділ Управління Держтехногенбезпеки у Тернопільській області;

-         Державна інспекція з карантину рослин по Тернопільській області;

-         Управління Держкомзему в Заліщицькому районі;

-          Заліщицька районна санітарно-епідеміологічна станція ;

-         Заліщицька районна державна лікарня ветеринарної медицини;

-         Державна інспекція сільського господарства в Тернопільській області.

 

Порядок видачі документів дозвільного характеру через дозвільний центр

1.     Суб’єкт господарювання подає державному адміністратору заяву про видачу документа(ів) дозвільного характеру. Зразки заяв видає  державний адміністратор.

2.     До заяви додаються:

·        документи, необхідні для видачі документа дозвільного характеру, передбачені законодавством, яким регулюються відносини щодо одержання такого документа.

·        документи, які підтверджують внесення плати за видачу документа дозвільного характеру, якщо вона передбачена законом;

3.     Державний  адміністратор реєструє заяву та документи в журналі.

     Заява та документи, що додаються до неї, приймаються за описом, копія якого видається заявнику з відміткою про дату та номер їх реєстрації.

4. Державний адміністратор на підставі поданих документів формує дозвільну справу, у якій зберігаються подані заявником документи, а також копії рішень дозвільних органів з відповідних питань. Державний адміністратор несе відповідальність за зберігання дозвільної справи.

5. Копії заяви та документів, які додаються до неї, засвідчені підписом державного адміністратора, у день реєстрації заяви або наступного робочого дня передаються до відповідних місцевих дозвільних органів.

6.  Місцеві дозвільні органи протягом  не більше ніж десять робочих      днів з дня одержання від державного адміністратора заяви та документів, якщо інше не передбачено законом, приймають рішення про видачу або відмову у видачі суб’єкту господарювання документа дозвільного характеру та протягом двох робочих днів передають адміністратору відповідні документи. У разі відмови у видачі дозволу зазначаються підстави такої відмови.

7.    Державний адміністратор наступного робочого дня після одержання документа дозвільного характеру повідомляє заявника про місце і час видачі документа дозвільного характеру.

8.  У разі проведення обстеження об’єкта, на який видається документ   дозвільного характеру, державний  адміністратор наступного робочого дня після прийняття відповідного рішення повідомляє про це суб’єкта господарювання.

9. Заявник несе відповідальність за достовірність інформації, зазначеної в заяві та документах, що додаються до неї.

 

Закон України „Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності” передбачає можливість застосування декларативного принципу для одержання дозволів підприємствами, діяльність яких не пов’язана з підвищеною небезпекою. Декларативний принцип – принцип, згідно з яким суб’єкт господарювання набуває права на провадження певних дій щодо здійснення господарської діяльності без отримання документа дозвільного характеру шляхом повідомлення  державного адміністратора або відповідального дозвільного органу про відповідність його матеріально-технічної бази вимогам законодавства.

Адреса дозвільного центру: м. Заліщики, вул. С.Бандери, 15б,

каб. №3 ,  тел. 2-10-33

 

 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Земельні ділянки для

учасників АТО

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Анонси подій

Інформаційні послуги

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Актуальна тема