Тернопільська районна державна адміністрація
46009, м.Тернопіль, майдан Перемоги, 1
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

.
На головну

18.02.2019р. Захисти себе в майбутньому-працюй легально, отримуй офіційну заробітну плату


Захисти себе в майбутньому-працюй легально, отримуй офіційну заробітну плату

Тіньові процеси у сфері виплати заробітної плати набули особливого поширення, питання виплати офіційної, прозорої заробітної плати та сплати внесків сьогодні дуже актуальне

Одним із пріоритетних напрямків роботи Пенсійного фонду України є легалізація тіньової зайнятості населення, оскільки кінцевим результатом є отримання громадянами права на пенсію. Кожному громадянину гарантується право заробляти собі на життя працею та отримувати за це винагороду у вигляді заробітної плати не нижче розміру визначеного законом. Мінімальна заробітна плата є державною соціальною гарантією, обов’язковою на всій території України для підприємств усіх форм власності і господарювання. З 01.01.2019 року встановлений розмір мінімальної заробітної плати  – 4173 грн.

Для зарахування страхового стажу з заробітної плати необхідно сплачувати єдиний соціальний внесок (єдиний соціальний внесок (скор. ЄСВ) — це обов’язковий платіж роботодавця за працівника до системи загальнообов'язкового державного страхування в обов'язковому порядку та на регулярній основі, прим. автора). На сьогодні мінімальний розмір ЄСВ складає – 918,06 грн.

Розмір заробітної плати та тривалість страхового стажу є основою при визначені права виходу на пенсію та при розрахунку розміру майбутньої пенсії. Таким чином, чим більший заробіток з якого сплачені внески до Пенсійного фонду, тим більша пенсія в майбутньому.

Значна частина роботодавців усвідомлює важливість легальної виплати заробітної плати й працює в законодавчому полі, але є не поодинокі випадки, коли роботодавці навмисно чи несвідомо допускають порушення чинного законодавства. Наприклад, використовують різні методи приховування від обліку розмір виплат: свідомо занижують розмір офіційної заробітної плати найманим працівникам, знижуючи внески до бюджету, уникають складання трудових договорів з найманими працівниками.

Якщо з деяких причин роботодавець не сплачує внески за своїх найманих працівників (причиною може бути і виплата заробітної плати «в конвертах» без сплати страхових внесків, і нарощування заборгованості як з виплати заробітної плати, так і зі сплати страхових внесків), то періоди, за які не сплачені внески не враховуються до страхового стажу найманого працівника та не включаються в заробіток для розрахунку розміру майбутньої пенсії.

Звертаємо Вашу увагу, що виплата заробітної плати нижче встановленого державою мінімального рівня і “у конвертах” без сплати єдиного внеску є грубим порушенням конституційних норм, гальмуванням соціального розвитку суспільства та позбавляє найманих працівників права на забезпечене майбутнє.

Своєчасна сплата  єдиного соціального внеску є запорукою соціальної стабільності в країні. Подальше зростання пенсій сьогодні безпосередньо пов’язане зі збільшенням надходження коштів до Пенсійного фонду. Тому, для отримання гідної пенсії потрібно працювати легально, не отримувати заробітну плату в “конвертах” та сплачувати страхові пенсійні внески.

Також нагадуємо, що Пенсійний фонд України запровадив сучасний механізм інформування громадян за допомогою СМС-повідомлень. За допомогою СМС-повідомлень працівники мають можливість отримувати інформацію про сплату за них ЄСВ та розмір їхнього страхового стажу.

 

Олена Бабій

Завідувач сектору забезпечення наповнення бюджету

ТО УПФУ Тернопільської області
 

 

 

 

 

 

 

 

Анонси подій

Інформаційні послуги

 

 

   

Актуальна тема

Звернення до сільських, селищних голів

З метою популяризації здорового способу життя протягом березня - жовтня поточного року в Тернопільському районі впроваджується щорічна Всеукраїнська інформаційно-профілактична акція «Відповідальність починається з мене».

Для учасників АТО та членів їх сімей працює гаряча лінія

Орієнтовний розрахунок розміру субсидії на оплату житлово-комунальних послуг

Всеукраїнський Центр пошуку полонених, загиблих і зниклих безвісти воїнів АТО готовий допомогти усім хто розшукує своїх рідних, знайомих чи колег

ДОРОЖНЯ КАРТА для проведення лікування та медичної реабілітації демобілізованих

Про проведення в районі заходів шостої  черги мобілізаційного розгортання

ІНФОРМАЦІЯ щодо розвитку туризму в Тернопільському районі

ЗМІНИ до Положення про  порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива 

Все про СУБСИДІЇ

Тернопільська районна державна адміністрація оголошує конкурс про надання супутніх  послуг у приміщенні центру надання адміністративних послуг

УВАГА ЗМІНЕНИЙ ГРАФІК прийому громадян у Тернопільській районній державній адміністрації