Тернопільська районна державна адміністрація
46009, м.Тернопіль, майдан Перемоги, 1
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

.
На головну

07.12.2017р. Зарахування до страхового стажу часу відбування покаранняв місцях позбавлення волі


 

            Відповідно до частини четвертої статті 24 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” періоди трудової діяльності та інші періоди, що враховувалися до стажу роботи для призначення пенсії до набрання чинності цього Закону, зараховують до страхового стажу в порядку і на умовах, передбачених законодавством, що діяло раніше.

            Під час відбування покарання засуджених до 01.01.2004  діяв Виправно-трудовий кодекс України від 23.12.1970 № 3325-VII (втратив чинність з 01.01.2004), згідно зі статтею 50 якого час роботи засуджених у період відбування ними покарання  вигляді позбавлення волі до трудового стажу не зараховується, крім випадків, спеціально передбачених у законі.

            Відрахування із заробітку або іншого доходу, нарахованого засудженим, здійснювали з дотриманням черговості, визначеної статтею 53 Виправно-трудового кодексу України, в якій відрахувань на пенсійне страхування не передбачено.

            Зарахування до страхового стажу роботи в’язнів за період до 01.01.2004 р. здійснюється відповідно до пункту “а” статті 56 Закону України “Про пенсійне забезпечення”, у якому визначено, що до стажу роботи зараховується будь-яка робота, на якій працівник підлягав державному соціальному страхуванню або за умови сплати страхових внесків, період одержання допомоги по безробіттю, а також робота в’язнів і робота за угодами цивільно-правового характеру за умови сплати страхових внесків.

            Отже, зарахування до страхового стажу часу перебування громадянина в місцях позбавлення волі можливе за умови сплати ним страхових внесків до Пенсійного фонду України.

            Згідно з постановою Верховної Ради України від 17.06.1993 № 3290-XII “Про порядок введення в дію Закону України “Про внесення змін і доповнень до Закону України “Про пенсійне забезпечення” для громадян, які відповідно до пункту “а” частини третьої статті 56 Закону України “Про пенсійне забезпечення” бажають зарахувати до стажу роботи, який дає право на трудову пенсію, періоди трудової діяльності, коли працівник не підлягав соціальному страхуванню, ставка обов’язкових внесків становить 33,3% середньомісячного заробітку працівника відповідної галузі народного господарства на час призначення пенсії за кожен місяць роботи, зазначений заявником.

            Враховуючи зазначене, для обчислення розміру страхових внесків, що підлягають сплаті відповідно до постанови, за час відбування покарання в місцях позбавлення волі  необхідно звертатися до управління Пенсійного фонду України за місцем проживання, подати довідку з Держаної служби статистики України про розмір середньомісячного заробітку (доходу) (на час призначення пенсії) за спеціальністю та сплатити страхові внески.

 

                                     

                                                                                   Юридичний відділ

                                             Тернопільського об'єднаного  управління Пенсійного

фонду України Тернопільської області
 

 

 

 

 

 

 

 

Анонси подій

Інформаційні послуги

 

 

   

Актуальна тема

Звернення до сільських, селищних голів

З метою популяризації здорового способу життя протягом березня - жовтня поточного року в Тернопільському районі впроваджується щорічна Всеукраїнська інформаційно-профілактична акція «Відповідальність починається з мене».

Для учасників АТО та членів їх сімей працює гаряча лінія

Орієнтовний розрахунок розміру субсидії на оплату житлово-комунальних послуг

Всеукраїнський Центр пошуку полонених, загиблих і зниклих безвісти воїнів АТО готовий допомогти усім хто розшукує своїх рідних, знайомих чи колег

ДОРОЖНЯ КАРТА для проведення лікування та медичної реабілітації демобілізованих

Про проведення в районі заходів шостої  черги мобілізаційного розгортання

ІНФОРМАЦІЯ щодо розвитку туризму в Тернопільському районі

ЗМІНИ до Положення про  порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива 

Все про СУБСИДІЇ

Тернопільська районна державна адміністрація оголошує конкурс про надання супутніх  послуг у приміщенні центру надання адміністративних послуг

УВАГА ЗМІНЕНИЙ ГРАФІК прийому громадян у Тернопільській районній державній адміністрації