Тернопільська районна державна адміністрація
46009, м.Тернопіль, майдан Перемоги, 1
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

.
На головну

20.09.2016р. Що потрібно знати про веб-портал електронних послуг Пенсійного фонду України


Що потрібно знати про веб-портал електронних послуг Пенсійного фонду України

Сьогодні для того щоб одержати виписку із системи персоніфікованого обліку або пенсійної справи, дізнатися розмір пенсії або зарплати, з якої сплачені страхові внески, потрібно лише раз прийти до Пенсійного фонду і написати заяву про реєстрацію на веб-порталі. Надалі для отримання таких відомостей достатньо лише увімкнути комп’ютер.

Перший крок – уже дорога

Раніше як було? Людина направляла запит до Пенсійного фонду, фахівці у свою чергу готували відповідь. Нині ж не потрібно витрачати час і сили, майже всю необхідну інформацію можна отримати, не виходячи з будинку - треба лише увімкнути комп’ютер.

Це важливо і для пенсіонерів, і для найманих працівників, і для платників. У пенсіонерів часто виникають запитання щодо розміру пенсії, у найманих працівників – бажання і потреба перевірити, як роботодавець сплачує внески до Пенсійного фонду.

Чотири розділи – десятки послуг

Працювати з веб-порталом електронних послуг легко. У цьому можна пересвідчитися, здійснивши навчально-ознайомчу «екскурсію» його сторінками. Основних розділів на порталі Пенсійного фонду України чотири:

1.     довідкова інформація

2.     нормативні документи

3.     розділ для громадян (пенсіонерів, застрахованих осіб)  

4.     розділ для страхувальників (підприємств, організацій, установ і підприємців, які використовують працю найманих працівників).

Доступ до довідкової інформації і нормативних документів на веб-порталі вільний. Довідковий розділ містить відомості про територіальні підрозділи Пенсійного фонду України і їхні поштові реквізити.    

У нормативному розділі згруповані та розміщенні документи, що регулюють нарахування і виплату пенсій, сплату єдиного соціального внеску та відносини Пенсійного фонду із страхувальниками.

В розділі для громадян передбачено отримання декількох видів послуг. Застраховані громадяни (усі, хто легально працює, і самозайняті особи) можуть одержати виписки із системи персоніфікованого обліку. Отже, можна постійно контролювати відомості, які впливають на нарахування страхового стажу і, відповідно, розмір майбутньої пенсії. Тут містяться всі необхідні відомості для повного вивчення «пенсійного» минулого, сьогодення і майбутнього. Тож на практиці ця електронна послуга Фонду має всі шанси стати популярною і потрібною. До того ж, щомісяця можна отримувати виписку із системи персоніфікованого обліку з оновленою інформацією.

Аналогічний сервіс передбачений і для пенсіонерів – замовлення виписки з пенсійної справи заявника. У ній зазначається назва закону, за яким пенсія призначена. Крім того, вид і суми пенсії з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової допомоги, індексації та інших доплат. Першу виписку з пенсійної справи можна отримати майже відразу після реєстрації на веб-порталі – приблизно протягом трьох днів.

Ну, і, звичайно ж, із веб-порталу можна направити до Пенсійного фонду електронну скаргу або звернення. Тут же фікусується, на якому етапі проходження перебувають подані документи.

Що ж стосується розділу для страхувальників, то тут поки що передбачено одержання двох персоналізованих послуг: попереднє замовлення виписки про стан розрахунків із Пенсійним фондом і подання скарги до Фонду в електронному вигляді. Але, як відомо, хороший початок – половина справи…

Реєстрація – необхідна, але проста

Важливо знати, що повноцінний доступ до розділів порталу для громадян і страхувальників надається лише зареєстрованим користувачам. Утім, процедура ця доволі проста і зареєструватися тут буде не складно. Єдина особливість реєстрації: вона відбувається у два етапи. Спочатку потрібно звернутися з відповідною заявою в територіальний підрозділ Пенсійного фонду за місцем пенсійного обліку та одержати спеціальний реєстраційний код, за допомогою якого вже можна зареєструватися на веб-порталі.

Відомості про розмір пенсії, заробітної плати, сплачений єдиний соціальний внесок, проведений перерахунок – усе це персональні дані, доступ до яких обмежений і охороняється законом. Щоб надати людині доступ до персональних даних, її необхідно ідентифікувати. За телефоном або через Інтернет це зробити неможливо, необхідно, щоб людина звернулася до Пенсійного фонду особисто та надала документ, який засвідчує особу. Але це формальна процедура, багато часу вона не займає.

Після реєстрації на веб-порталі автоматично формується нова персональна сторінка користувача порталу. З неї і здійснюється доступ до персоніфікованих електронних послуг Пенсійного фонду, контроль за їх наданням і відстеження проходження документів, наданих в електронному вигляді.

Більш детальну інформацію щодо надання послуг в електронному вигляді за допомогою веб-порталу Пенсійного фонду можна оримати звернувшись до Тернопільського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Тернопільської області за адресою:

·        вул.М.Кривоноса,10 – відділ обслуговування громадян у Тернопільському районі;

·        майдан Волі,3 – відділ обслуговування громадян у місті Тернополі.

Ольга Кобіс

заступник начальника відділу персоналу

та організаційно-інформаційної роботи

Тернопільського об’єднаного управління

Пенсійного фонду України Тернопільської області

 

 
 

 

 

 

 

 

 

 

Анонси подій

Інформаційні послуги

 

 

   

Актуальна тема

Звернення до сільських, селищних голів

З метою популяризації здорового способу життя протягом березня - жовтня поточного року в Тернопільському районі впроваджується щорічна Всеукраїнська інформаційно-профілактична акція «Відповідальність починається з мене».

Для учасників АТО та членів їх сімей працює гаряча лінія

Орієнтовний розрахунок розміру субсидії на оплату житлово-комунальних послуг

Всеукраїнський Центр пошуку полонених, загиблих і зниклих безвісти воїнів АТО готовий допомогти усім хто розшукує своїх рідних, знайомих чи колег

ДОРОЖНЯ КАРТА для проведення лікування та медичної реабілітації демобілізованих

Про проведення в районі заходів шостої  черги мобілізаційного розгортання

ІНФОРМАЦІЯ щодо розвитку туризму в Тернопільському районі

ЗМІНИ до Положення про  порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива 

Все про СУБСИДІЇ

Тернопільська районна державна адміністрація оголошує конкурс про надання супутніх  послуг у приміщенні центру надання адміністративних послуг

УВАГА ЗМІНЕНИЙ ГРАФІК прийому громадян у Тернопільській районній державній адміністрації