Тернопільська районна державна адміністрація
46009, м.Тернопіль, майдан Перемоги, 1
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

.
На головну

21.06.2016р. Пенсійне забезпечення осіб, призваних на військову службу під час мобілізації


Пенсійне забезпечення осіб, призваних на військову службу під час мобілізації

Законом України Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення проведення мобілізації”, який набрав чинності 01.04.2014, внесено зміни до статті 2 Закону України Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”, згідно з якими пенсіонерам з числа військовослужбовців та особам, які отримують пенсію за цим Законом, у разі призову їх на військову службу під час мобілізації на особливий період до Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань та Державної спеціальної служби транспорту, на службу до органів внутрішніх справ, Державної служби спеціального звязку та захисту інформації України, органів та підрозділів цивільного захисту, податкової міліції та Державної кримінально-виконавчої служби України виплата пенсій на час такої служби не припиняється.

Після звільнення зі служби цих осіб виплата їм пенсій здійснюється з урахуванням додаткової вислуги років на день їх демобілізації. Якщо новий розмір пенсії у цих осіб буде нижчим за розмір, який вони отримували в мирний час, виплата їм пенсії здійснюється у розмірі, який вони отримували на день призову на службу у зв’язку з мобілізацією.

У період з 01.04.2014 і до звільнення з військової служби до пенсій військовослужбовців, які призвані під час мобілізації, не виплачуються надбавки та доплати, на виплату яких мають право непрацюючі пенсіонери.
Крім того, враховуючи те, що відповідно до п.2 Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2003 за №1078, грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу, посадових осіб митної служби підлягає індексації, індексація пенсій одержувачів грошового забезпечення повинна провадитись після індексації грошового забезпечення.
У першу чергу індексується сума грошового забезпечення. Індексація пенсії, щомісячного довічного грошового утримання, що виплачується замість пенсії, проводиться після індексації суми грошового забезпечення на підставі отриманої довідки, в якій зазначається розмір грошового забезпечення, проіндексована його сума і сума індексації.
З огляду на вищезазначене та враховуючи норми статті 60 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб» пенсіонери, які проходять військову службу під час часткової або загальної мобілізації забов’язані повідомити органи Пенсійного фонду про цей факт для запобігання виникнення переплати пенсії.

Ольга Долішна

начальник відділу з питань призначення,

перерахунку та виплати пенсій у м. Тернопіль

ТО УПФУ Тернопільської області
 

 

 

 

 

 

 

 

Анонси подій

Інформаційні послуги

 

 

   

Актуальна тема

Звернення до сільських, селищних голів

З метою популяризації здорового способу життя протягом березня - жовтня поточного року в Тернопільському районі впроваджується щорічна Всеукраїнська інформаційно-профілактична акція «Відповідальність починається з мене».

Для учасників АТО та членів їх сімей працює гаряча лінія

Орієнтовний розрахунок розміру субсидії на оплату житлово-комунальних послуг

Всеукраїнський Центр пошуку полонених, загиблих і зниклих безвісти воїнів АТО готовий допомогти усім хто розшукує своїх рідних, знайомих чи колег

ДОРОЖНЯ КАРТА для проведення лікування та медичної реабілітації демобілізованих

Про проведення в районі заходів шостої  черги мобілізаційного розгортання

ІНФОРМАЦІЯ щодо розвитку туризму в Тернопільському районі

ЗМІНИ до Положення про  порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива 

Все про СУБСИДІЇ

Тернопільська районна державна адміністрація оголошує конкурс про надання супутніх  послуг у приміщенні центру надання адміністративних послуг

УВАГА ЗМІНЕНИЙ ГРАФІК прийому громадян у Тернопільській районній державній адміністрації