Теребовлянська районна державна адміністрація
48100, м.Теребовля, вул.Кн.Василька, 104-А
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Корисні посилання

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •    

Опитування

.
На головну

Новини

Роздрукувати 11.10.18 | 14:43

Безпека праці під час опалювального сезону

Сьогодні в Україні на 1000 працюючих травмується 3-4 людини, на мільйон - 300. Проста арифметика – на 10 мільйонів працюючих ми маємо тисячі чоловік, постраждалих від травматизму.

В більшості промислових і сільськогосподарських підприємств використовується газове та електричне обладнання, устаткування з великим ризиком роботи – це «міна» уповільненої дії, це стан ризику, в якому ми живемо і працюємо, це небезпека, яка переслідує нас на кожному кроці. І як результат – аварії, нещасні випадки, загибель людей.

 Аналізуючи виробничий травматизм встановлено, що основною причиною виникнення нещасних випадків на виробництві є недбале використання газового та електричного обладнання. У всіх галузях господарювання є і так звані організаційні причини: грубі порушення правил безпеки безпосередньо виконавцями робіт та незадовільна робота керівників та посадових осіб, щодо створення безпечних та нешкідливих умов праці на виробничих дільницях підприємств, неякісне проведення інструктажу з питань охорони праці, порушення  працівниками трудової і виробничої дисципліни.

Страхові експерти Фонду постійно проводять перевірки та навчання з охорони праці. Одним із важливих заходів, що спрямованні на покращення роботи з профілактики виробничого травматизму, є навчання працівників безпечних методів і прийомів виконання трудових обов’язків на робочих місцях.

Скоро розпочнеться опалювальний сезон. Тому відповідальним особам за  охорону праці необхідно особливу увагу приділити безпечній експлуатації котлів та котелень, їх технічному стану, проведенню первинних та позачергових оглядів, атестації робочих місць, навчанню операторів котлів, відповідальних за  електро- та  газового господарства, посадових осіб, а також осіб, які працюють в умовах підвищеної небезпеки їх сумлінному ставленні до виконання своїх службових обов’язків. Згідно «Положення про навчання та перевірки знань з питань охорони праці» працівники, які зайняті на роботах з підвищеною небезпекою і не пройшли навчання та перевірку знань  з питань охорони праці до роботи не допускаються.

 Роботодавці  пам’ятайте, що  створення здорових та безпечних умов праці, добросовісне відношення до своїх обов’язків приведе до зменшення травматизму на виробництві, до збереження здоров’я і життя працівників,  щоб  безпечне ведення робіт  стало головним повсякденним завданням керівників виробництва, інженерно-технічних працівників та кожного працівника.

 Теребовлянського відділення управління виконавчої
 Дирекції ФСС України в Тернопільській області.