Теребовлянська районна державна адміністрація
48100, м.Теребовля, вул.Кн.Василька, 104-А
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Корисні посилання

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •    

Опитування

.
На головну

Новини

Роздрукувати 12.09.18 | 16:15

Юрій Ништа: Спалювання сухої трави шкодить здоров’ю та екології

На превеликий жаль, восени у нас прийнято спалювати опале листя, суху траву, залишки рослинності на присадибних ділянках. Цьогоріч погодні умови сприятливі для такої незаконної діяльності.

Тому питання заборони спалювання сухої рослинності та недопущення погіршення якості атмосферного повітря в районі стало темою наради, яку провів голова РДА Юрій Ништа з представниками ОТГ, Національної поліції, керівниками РВ УДСНС та лісових господарств. У нараді також взяли участь заступник голови РДА Андрій Кундрат та голова районної ради Ігор Смільський.

Розпочинаючи нараду, очільник району акцентував на тому, що традиційно, восени, одним із нагальних проблемних питань, яке доводиться вирішувати, є погіршення якості атмосферного повітря через різке збільшення випадків спалювання відходів та залишків сухої рослинності, що призводить до погіршення екологічної ситуації в районі, загострення хвороб органів дихання.

“Щороку ми загострюємо увагу на цьому питанні. Розгорнуто широку інформаційно-просвітницьку роботу щодо недопущення спалювання відходів та сухих рослинних залишків, та наша байдужість до чужих страждань та небажання усвідомити реальну загрозу здоров’ю людини від продуктів згорання спонукає знову і знову повертатись до цього, адже кількість випадків порушень природоохоронного законодавства такого роду не зменшується”, - сказав Юрій Михайлович.

«Деякі мешканці району вважають, що спалюючи  суху траву, роблять добру справу для природи, однак забувають, що їхні дії не лише наносять шкоду екології, а становлять загрозу для здоров’я, життя і майна інших людей. Від початку 2018 року на території Теребовлянського району виникло 35 пожеж в екосистемах, які були ліквідовані із залученням спеціальної техніки пожежно-рятувальних підрозділів району. Найбільше ситуація загострюється у вересні-жовтні, коли люди розпочинають масове спалювання пожнивних залишків, листя та сухої рослинності. Часто неконтрольований вогонь перекидається на житлові будинки, господарські будівлі, забирає життя громадян», - наголосив в ході наради начальник Теребовлянського РВ УДСНС в Тернопільській області Руслан Гнатяк.

Як зазначив Юрій Ништа, прикро визнавати, та люди рідко надають цьому ваги. Завдання сьогоднішньої наради – спільно виробити механізм для профілактики та попередження спалювання сухої рослинності, що становить небезпеку для життя, здоров’я людини та навколишнього природного середовища.

Після обговорення учасники наради вирішили створити робочі групи для проведення профілактичних рейдів населеними пунктами та лісосмугами з метою підвищення рівня свідомості населення щодо дотримання вимог правил пожежної безпеки в побуті та роз’яснення шкідливих наслідків спалювання трави, залишків сільгосппродукції в природних екосистемах.