Теребовлянська районна державна адміністрація
48100, м.Теребовля, вул.Кн.Василька, 104-А
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Корисні посилання

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •    

Опитування

.
На головну

Новини

Роздрукувати 17.04.18 | 10:29

У Теребовлянському НВК відкрили сенсорну кімнату

Інтегрування дітей з особливими освітніми потребами у загальноосвітній простір є визначальним пріоритетом державної політики, який спрямовано на гуманізацію всієї системи освіти. А Школу майбутнього не можна уявити без релаксаційних кімнат для розслаблення і відновлення після навчальних навантажень.

     

Це добре розуміють у Теребовлянському навчально-виховному комплексі. Саме тут завдяки меценатам – громадській організації «Лайонс Клабс Інтернешнл – Україна», урочисто відкрито сенсорну кімнату. Її відкриття у Теребовлянському НВК  дасть  змогу дітям з особливими освітніми потребами відчути себе звичайними школярами. Вартість сенсорної кімнати біля 240 тисяч гривень. Таких в області є лише 4-5. А інтерактивний проектор на підлогу вартістю 110 тисяч гривень буде лише в Теребовлі. Він єдиний в області та проектує більше 50 ігор. Таке обладнання  широко використовують в Польщі у всіх реабілітаційних центрах. До речі, кабінет з часом за потреби можна доповнювати додатковим обладнання. Воно українського виробництва, а от проектор – польського.

     

Як зазначив голова правління ГО ««Лайонс Клабс Інтернешнл – Україна» Валентин Кравченко, який взяв участь в урочистостях, це не перший спільний проект з НВК. Минулого року організація подарувала школі 15 електронних збільшувальних луп для дітей з вадами зору. Сенсорна кімната – другий, проте масштабний проект.

За чудовий подарунок теребовлянським дітлахам київському гостю подякував голова районної державної адміністрації Юрій Ништа.
«Відтепер завдяки сенсорній кімнаті уроки для дітей стануть набагато цікавішими і яскравішими, - зауважив Юрій Михайлович. – Ви інвестуєте в дітей, а значить інвестуєте в майбутнє країни».

«Наші діти мають бути забезпечені усім необхідним, аби рости й розвиватися, бути щасливими й здоровими. Сучасна техніка й обладнання для повноцінного навчання та відпочинку школярів вкрай необхідна. Ми не змогли б це зробити власними зусиллями. Це дуже великі фінансові витрати. Щиро дякуємо вам за такий подарунок. І сподіваємося на подальшу співпрацю і взаєморозуміння», - продовжив очільник РДА та наголосив, що ми різні - і в цьому наше багатство. Ми разом - і в цьому наша сила.

«Тож разом з дітьми давайте змінювати світ на краще! І якщо ми з вами, дорослі, будемо дітей поважати, будемо прислухатися до них, і головне, будемо їх любити, то дійсно наш світ стане кращим - мирним і багатим», - завершив Юрій Ништа.

     

Слова подяки лунали для меценатів і від начальника управління освіти та науки ОДА Ольги Хоми, начальника відділу освіти РДА Йосипа Кацана, директора Теребовлянського НВК Олега Архитка, депутата Тернопільської обласної ради Юрія Дзюбана.

Після перерізання стрічки, за християнським звичаєм кімнату освятив отець Ігор Сип’як. Завершилися урочистості демонстрацією усіх функцій сенсорної кімнати.

Нагадаємо, на сьогодні в Теребовлянському НВК навчаються 436 дітей.

                               

Для довідки. Сенсорна кімната - це потужний інструмент для розширення і розвитку світогляду, сенсорного та пізнавального розвитку дітей, проведення психологічних консультацій. Це організоване  особливим чином навколишнє середовище, що складається з великої кількості різного виду стимуляторів, які впливають на органи зору, слуху, нюху, тактильні рецептори.  Вони надають на  психічний і емоційний стан дитини як заспокійливу, так і тонізуючу,  відновлюючу дію, стимулюють почуття та враження.
Занурення в атмосферу сенсорної кімнати нагадує   про те, що окрім стресів існують ще  і  маленькі радощі життя.
Сенсорні кімнати сприяють стимуляції органів відчуття, одночасно створюють розслаблюючу атмосферу. Вони підходять для дітей і дорослих будь-якого віку, і можуть використовуватися для терапії, освіти, відпочинку та розваг.
Сенсорна кімната — чарівне приміщення для релаксації, зняття стресу і розслаблення. У цій кімнаті розміщено унікальне обладнання — або спеціальне, або зроблене власними руками — що дозволяє психологу м'яко працювати зі своїми підопічними, проводити профілактику і навіть лікування нервової системи та органів чуття. Сенсорні кімнати бувають різних типів, але всі вони мають одну єдину мету — допомогти знайти особисту гармонію і гармонію з навколишнім світом, відновити душевну рівновагу, зміцнити нервову систему. Залежно від завдання і методики проведення сеансів, сенсорна кімната обладнується безкаркасними меблевими модулями і світломузикальним супроводом, ароматичними сенсорами, масажним і інтерактивним обладнанням.