Шумська районна державна адміністрація
47100, м.Шумськ, вул.Українська, 59
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Корисні посилання

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/posilbody/prezident.gif 

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/uk.gif

На головну

Новини

Роздрукувати 11.09.18 | 11:43

В’ячеслав Кириленко взяв участь у відкритті інклюзивно-ресурсного центру в Шумську (фото)

Віце-прем’єр-міністр України з гуманітарних питань В’ячеслав Кириленко відвідав Тернопільщину із робочим візитом у вівторок, 11 вересня. Приїхав до нашої області він, щоб ознайомитися із станом впровадження інклюзивної освіти в області, а також взяти участь у відкритті інклюзивно-ресурсного центру у Шумську.

Шумський ІРЦ розміщений на базі Шумської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1 (опорний заклад). Там надаватимуть освітні послуги дітям з особливими освітніми потребами віком від 2 до 18 років. Працюватимуть у центрі з дошкільнятами та дітьми шкільного віку.

«Запровадження інклюзивного навчання створює передумови для інтегрування дітей з особливими освітніми потребами, у тому числі з інвалідністю, у загальноосвітній простір. Це дозволяє дітям бути у соціумі, спілкуватися та навчатися зі своїми однолітками, разом з ними рости та розвиватися», – наголосив В’ячеслав Кириленко під час відкриття ІРЦ у Шумську.

У свою чергу голова облдержадміністрації Степан Барна поінформував, що на сьогодні в області проживають понад 13 тис. дітей з порушеннями психофізичного розвитку. «Відкриття інклюзивно-ресурсних центрів дає змогу проводити комплексну психолого-педагогічну оцінку дитини, надає психолого-педагогічну допомогу та забезпечує системний кваліфікований супровід», – зауважив Степан Барна.

Він також зазначив, що відповідно до підписаних Меморандумів з Фондом Порошенка та обласною і рай

онними державними адміністраціями в області будуть створені 19 ІРЦ. 17 інклюзивно-ресурсних центрів

уже діють у Бучацькому, Гусятинському, Заліщицькому, Збаразькому, Зборівському, Козівському, М

онастириському, Підгаєцькому, Тернопільському, Чортківському і Шумському районах, містах Бережани, Креме

нці, Тернополі, в Теребовлянській, Лановецькій і Шумській ОТГ.

В свою чергу, директор інклюзивно-ресурсного центру Олена Громяк висловила слова подяки всім гілкам влади, за те що відчувають потреби дітей і роблять все можливе для того, щоб такі центри функціонували та усім,хто долучився до створення цього центру, щоб наші дітки відчували себе тут як вдома. Разом з тим, Олена Володимирівна запевнила, що педагоги прикладатимуть максимум зусиль аби діти тут отримали професійну кваліфіковану допомогу спеціалістів, і щоб цей центр став для них рідним будинком.

 

 

 

 

 

 

 

 

Інформаційні послуги

Актуальна тема

Дорожня карта щодо надання щомісячної адресної допомоги переселенцям для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг