Підгаєцька районна державна адміністрація
48000, м.Підгайці, вул.Шевченка, 39
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

.
На головну

Новини

Роздрукувати 12.08.19 | 10:35

Земельний податок потрібно сплатити в найближчий час. Що варто знати?

Власники земельних ділянок ще в червні отримали повідомлення-рішення про сплату земельного податку, де зазначено його суму та строк сплати. Земельний податок потрібно заплатити до кінця серпня, інакше на власників землі чекають штрафні санкції.

Хто  зобовязяний сплатити земельний податок?

Фізичні особи — власники земельних ділянок, земельних часток (паїв). Підставою для нарахування земельного податку є дані державного земельного кадастру.

Які ставки земельного податку встановлено для фізичних осіб на цей рік?

Органи місцевого самоврядування встановлюють ставки плати за землю та пільги щодо земельного податку, що сплачується на відповідній території. У 2019 році ставка податку за земельні ділянки, нормативну грошову оцінку яких проведено, встановлюється у розмірі, що не перевищує 3% їх нормативної грошової оцінки, для земель загального користування — не більш як 1% нормативної грошової оцінки, а для сільськогосподарських угідь — не менш як 0,3% та не більш як 1% нормативної грошової оцінки.

Хто має пільги у сплаті земельного податку?

Згідно зі ст. 281 ПКУ, від сплати земельного податку у 2019 році звільняються: особи з інвалідністю першої і другої груп; пенсіонери (за віком); ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»; фізичні особи, визнані законом особами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. Певні додаткові пільги зі сплати земельного податку можуть встановлювати місцеві органи влади. Звільнення від сплати податку поширюється на одну земельну ділянку за кожним видом використання у межах граничних норм. Наприклад, для ведення особистого селянського господарства — у розмірі не більш як 2 га. Від сплати податку звільняються власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі за умови передачі їх в оренду платникові єдиного податку четвертої групи. Якщо фізична особа — пільговик має у власності декілька земельних ділянок одного виду використання, то така особа до 1 травня поточного року має подати письмову заяву в довільній формі до органу контролю за місцем розташування земельної ділянки про самостійне обрання/зміну земельної ділянки для застосування пільги.

У які строки потрібно сплатити земельний податок?

 Протягом 60 днів з моменту отримання повідомлення-рішення.

 Яку відповідальність передбачено за несвоєчасну сплату земельного податку?

У разі затримки до 30 календарних днів — у формі штрафу в розмірі 10% погашеної суми податкового боргу; в разі затримки понад 30 календарних днів — у розмірі 20% погашеної суми податкового боргу.

 — Яким чином можна сплатити податок у сільській місцевості?

 Через каси сільських (селищних) рад або рад об’єднаних територіальних громад за квитанцією про приймання податкових платежів.

Якщо особа не отримала повідомлення про сплату податку за земельну ділянку,то така особа звільняється від відповідальності за несвоєчасну сплату податкового зобов’язання у разі, якщо орган контролю не надіслав податкового повідомлення-рішення у встановлені строки за місцем реєстрації особи.

Довідково: за безоплатними правовими консультаціями жителі району можуть звертатися до Підгаєцького бюро правової допомоги: м. Підгайці, вулиця Шевченка, 2а, тел. (03542) 2-14-62

В Україні цілодобово діє єдиний номер з надання безоплатної правової допомоги – 0-800-213-103. Зателефонувавши за ним, Ви зможете уточнити актуальну інформацію щодо осіб, які мають право на безоплатну вторинну правову допомогу, змін в законодавчій базі стосовно її надання, актуальні адреси та контакти центрів у всіх регіонах України. Ця телефонна лінія працює цілодобово. Дзвінки у межах України – безкоштовно

Підгаєцьке бюро правової допомоги

Анонси подій

Інформаційні послуги

 
 

 

Актуальна тема

Проект програми соціально-економічного та культурного розвитку Підгаєцького району  на 2019 рік

Напрямки державної підтримки аграрного сектору у 2018 році (матеріали Інформаційного вісника Уряду від 07.02.2018 р.)

Інформаційні матеріали  Кабінету Міністрів України про медреформу

Інформаційні матеріали Кабінету Міністрів України про субсидії та актуальних питань соціально-економічного життя країни, ключових реформ, що впроваджуються.

Інформація для громадян, які приїхали з Автономної Республіки Крим, міста Севастополь, Донецької та Луганської області

Пам’ятка щодо посилення пильності громадян до фактів що можуть свідчити про підготовку до диверсій та терористичних акцій

Витяг з Рекомендацій населенню щодоправил поведінки під час проведення масових заходів і дій при загрозі вчинення терористичного акту

Грантові проекти

Магістратури вищих навчальних закладів –важлива складова системи підготовки державних службовців

Про наслідки захоплення адміністративних будівель, приміщень органів влади та наслідки створення перешкод в режимі роботи органів влади для населення та адміністративно-територіальних одиниць в цілому