Підгаєцька районна державна адміністрація
48000, м.Підгайці, вул.Шевченка, 39
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

.
На головну

Новини

Роздрукувати 13.05.19 | 09:20

Обстежили пам'ятку архітектури

           13 травня заступник голови райдержадміністрації Назарій Жидовський провів засідання тимчасової комісії по обстеженню пам’ятки архітектури державного  значення  - Синагоги м. Підгайці за участю голови райдержадміністрації Алли Колодницької та головного спеціаліста відділу культури, охорони культурної спадщини управління культури обласної державної адміністрації Ярослава Пелехатого.

            Проведено візуальне обстеження пам’ятки архітектури національного  значення  - Синагоги (XVI-XVII ст.) в м. Підгайцях розташованої по вул. Лесі Українки  (колишня вул. Замкова), охоронний номер 1559.

За результатами огляду та опитування жителів які проживають неподалік пам’ятки архітектури,  було встановлено, що орієнтовно в 3 – 4 годині ранку 11 травня 2019 року стався обвал контрфорсу південної стіни Синагоги в результаті чого, було перекрито проїжджу частину комунальної дороги по вулиці Лесі Українки в м. Підгацях.

Основною причиною руйнування контрфорсу південної стіни та бокових прибудов Синагоги стало довготривале випадання атмосферних опадів та сильні пориви вітру, що спричинило пошкодження пам’ятки, більше 30%.

Підвівши підсумки засідання прийнято рішення: Підгаєцькій міській раді розглянути питання щодо балансової приналежності пам’ятки архітектури національного  значення  - Синагоги (XVI-XVII ст.).

1.                  Виконавчому комітету  Підгаєцької міської ради:

1) провести розчистку проїжджої частини комунальної дороги по вулиці Лесі Українки в м. Підгайцях та огородити аварійно-небезпечну територію;

2) звернутись до спеціалізованої організації для виготовлення проектно-кошторисної документації  з ліквідації аварійного стану Синагоги (XVI-XVII ст.) та визначення вартості протиаварійних робіт.

3) з метою оцінки і ліквідації пошкоджень в несучих конструкціях  Синагоги (XVI-XVII), встановити маяки на тріщинках внутрішніх стін для контролю  їх розкриття.

Комісією рекомендовано Підгаєцькій районній державній адміністрації:

1.   звернутись до Тернопільської обласної організації "Єврейська община" з пропозицією реєстрації релігійної громади на території м. Підгайці, з наступним поверненням їй культового майна - Синагоги (XVI-XVII).

2.   звернутись до благодійних організацій для проведення фінансування протиаварійних робіт в Синагозі (XVI-XVII).

Анонси подій

Інформаційні послуги

 
 

 

Актуальна тема

Проект програми соціально-економічного та культурного розвитку Підгаєцького району  на 2019 рік

Напрямки державної підтримки аграрного сектору у 2018 році (матеріали Інформаційного вісника Уряду від 07.02.2018 р.)

Інформаційні матеріали  Кабінету Міністрів України про медреформу

Інформаційні матеріали Кабінету Міністрів України про субсидії та актуальних питань соціально-економічного життя країни, ключових реформ, що впроваджуються.

Інформація для громадян, які приїхали з Автономної Республіки Крим, міста Севастополь, Донецької та Луганської області

Пам’ятка щодо посилення пильності громадян до фактів що можуть свідчити про підготовку до диверсій та терористичних акцій

Витяг з Рекомендацій населенню щодоправил поведінки під час проведення масових заходів і дій при загрозі вчинення терористичного акту

Грантові проекти

Магістратури вищих навчальних закладів –важлива складова системи підготовки державних службовців

Про наслідки захоплення адміністративних будівель, приміщень органів влади та наслідки створення перешкод в режимі роботи органів влади для населення та адміністративно-територіальних одиниць в цілому