Підгаєцька районна державна адміністрація
48000, м.Підгайці, вул.Шевченка, 39
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

.
На головну

Новини

Концерт присвячений Дню Соборності України

22.01.2019 | 17:04

22 січня о 15:30 год. в районному будинку культури м.Підгайці відбувся святковий концерт присвячений  Дню Соборності України.

.

more...

Наш шлях – це дорога до Євросоюзу і НАТО, до миру і добробуту – Президент

22.01.2019 | 12:05
«Наш шлях – це дорога до Євросоюзу, до НАТО, до миру і добробуту. Ми з вами зберегли державу, зцементували її фундамент і довели, що здатні здобувати перемоги на нашому власному шляху»,  - наголосив Президент Петро Порошенко під час виступу з нагоди Дня Соборності України та 100-річчя проголошення Акту злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки. more...

День Соборності України

22.01.2019 | 11:47

22 січня 1918 року в приміщенні Центральної Ради у Києві підписано Четвертий універсал, яким Українську Народну Республіку проголошено суверенною і незалежною державою.

У цей же день 22 січня 1919 року проголошено договір про возз’єднання Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки. В цей день над святковим синьо-жовтим Софійським майданом у Києві лунало величне: «Віднині зливаються в одно віками відділені одна від одної частини України – Галичина, Буковина, Закарпаття і придніпрянська Україна – в одну Велику Україну. Сповнилися відвічні мрії, для яких жили й за які вмирали найкращі сини України. Віднині є тільки одна незалежна Українська Народна Республіка. Віднині український народ, звільнений могутнім поривом своїх власних сил, має змогу об’єднати всі зусилля своїх синів для створення нероздільної незалежної Української Держави на добро і щастя українського народу». Цей договір увійшов в історію, як акт злуки – акт об’єднання українських земель.

І хоча Акт злуки 1919 року виявився більше декларативним, ідея соборності продовжувала жити. 22 січня 1973 року в місті Чорткові на Тернопіллі гурт молоді вивісив блакитно-жовті прапори (за що хлопців ув’язнили). 22 січня 1978 року на знак протесту проти русифікації України біля могили Тараса Шевченка в Каневі спалив себе Олекса Гірник із Калуша (18 січня 2007 Президент України Віктор Ющенко за проявлені мужність і самопожертву в ім’я незалежної України присвоїв Олексі Гірнику звання Герой України з удостоєнням ордена Держави. Нагороду отримав син Олекси, народний депутат України V скликання Євген Гірник.)

1 грудня у місті Фастові між УНР і ЗУНР підписано перший не тільки міждержавний, але й взагалі від початку Української національної революції, договір – «передвступний договір». Статті угоди констатували, що ЗУНР заявляла про «непохитний намір злитися в найкоротшім часі в одну велику державу з Українською Народною Республікою». З іншого боку, УНР проголошувала, що вона дає згоду «прийняти всю територію і населення Західноукраїнської Народної Республіки як складову частину державної цілості в Українську Народну Республіку». Враховуючи певні історичні, соціально-політичні та духовні етнічні відмінності населення ЗУНР, угода зазначала також те, що Республіка галичан отримує територіальну автономію в межах УНР.

У період радянського режиму, День Соборності не святкувався і вважався «контрреволюційним святом», а всі офіційні згадки про нього ретельно знищувались.

Перше офіційне та масштабне святкування відбулось аж у 1939 році, в столиці Карпатської України, місті Хуст. На той час ці землі знаходились у складі Чехословаччини, а День Соборності став найбільш масовим заходом українців за 20 років. На демонстрацію вийшло понад 30 тисяч українців.

А вже 21 січня 1990 року жителі багатьох населених пунктів по дорозі між Києвом і Львовом утворили «живий ланцюг», відзначивши цю історичну дату.

Офіційно в Україні День Соборності відзначається з 1999 року відповідно до Указу Президента України від 21.01.1999 № 42/99 «Про День соборності України» (втратив чинність на підставі Указу Президента від 30.12.2011 № 1209/2011).

Відповідно до Указу Президента України від 13.11.2014 № 871/2014 «Про День Соборності України» продовжено відзначати щорічно 22 січня – у день проголошення в 1919 році Акта злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки – День Соборності України.

Акт Злуки став могутнім виявом волі українців до консолідації, свідченням їх самоідентифікації, становлення політичної нації. Це був реальний крок до об’єднання українських земель, який і сьогодні істотно впливає на національно-політичні процеси в Україні. День Соборності України – це нагадування про те, що сила нашої держави – в єдності українських земель, а сила народу в єдності людей. Ця дата є знаком споконвічної мрії українського народу про незалежну, соборну, національну державу.

Головне територіальне управління

юстиції у Тернопільській області

more...

Подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування

22.01.2019 | 11:09

Етап подачі електронних декларацій за минулий рік розпочався з 1 січня 2019 року і триває до 1 квітня 2019 року.

Нагадаємо, що відповідно до статті 45 Закону «Про запобігання корупції» державні службовці, інші суб’єкти декларування, зобов’язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.

more...

Щотижнева оперативна нарада

21.01.2019 | 12:46
Голова районної державної адміністрації провела щотижневу оперативну нараду. more...

УВАГА ОГОЛОШЕНО КОНКУРСНИЙ ВІДБІР!

21.01.2019 | 12:33

Оголошено конкурсний відбір інвестиційних програм та проектів регіонального розвитку , що можуть реалізуватись за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку у 2020 році.

        Прийом пропозицій триватиме з 15 січня до 28 лютого 2019 року. З вимогами до підготовки і подання проектів можна ознайомитися на сайті Тернопільської облдержадміністрації (http://www.oda.te.gov.ua/main/ua/publication/content/6411.htm)  або на онлайн платформі Мінрегіону України (http://dfrr.minregion.gov.ua/region-news?NID=1810).

more...

Відеонарада під керівництвом голови облдержадміністрації

21.01.2019 | 08:43
Голова районної державної адміністрації Алла Колодницька взяла участь у відеонараді під керівництвом голови облдержадміністрації Степаном Барною. more...

Обговорювали питання з проведення циклу новорічно-різдвяних свят, та підготовки до святкування Дня соборності України.

15.01.2019 | 14:30
Голова районної державної адміністрації Алла Колодницька провела нараду з заступниками голови райдержадміністрації Іваном Керницьким, Назарієм Жидовським та начальником відділу культури і туризму райдержадміністрації Олександрою Гайвою. more...

Нарада при голові райдержадміністрації

15.01.2019 | 12:19
Голова районної державної адміністрації Алла Колодницька провела нараду з заступниками голови райдержадміністрації Іваном Керницьким, Назарієм Жидовським, начальником управління агропромислового, економічного розвитку та з питань державної реєстрації райдержадміністрації Володимиром Оружим та начальником відділу у Підгаєцькому районі головного управління Держгеокадастру в Тернопільській області Юрієм Біликом. more...

Держенергоефективностіта Міністерство енергетики ОАЕ розглянули нагальні питання співпраці та можливості запуску "зелених" проектів за участю арабських фондів і компаній

15.01.2019 | 08:23
У рамках 9-ї сесії Асамблеї IRENAв Абу-Дабі Голова Держенергоефективності Сергій Савчук провів продуктивну зустріч із представниками Міністерства енергетики та промисловості Об'єднаних Арабських Еміратів, з якими обговорив: more...
Усього: 9481
Сторінка:  1  |  2  |  3  |  4  |  5  |  6  |  7  |  8  |  9  |  10  |  11  >>

Анонси подій

Інформаційні послуги

 
 

 

Актуальна тема

Проект програми соціально-економічного та культурного розвитку Підгаєцького району  на 2019 рік

Напрямки державної підтримки аграрного сектору у 2018 році (матеріали Інформаційного вісника Уряду від 07.02.2018 р.)

Інформаційні матеріали  Кабінету Міністрів України про медреформу

Інформаційні матеріали Кабінету Міністрів України про субсидії та актуальних питань соціально-економічного життя країни, ключових реформ, що впроваджуються.

Інформація для громадян, які приїхали з Автономної Республіки Крим, міста Севастополь, Донецької та Луганської області

Пам’ятка щодо посилення пильності громадян до фактів що можуть свідчити про підготовку до диверсій та терористичних акцій

Витяг з Рекомендацій населенню щодоправил поведінки під час проведення масових заходів і дій при загрозі вчинення терористичного акту

Грантові проекти

Магістратури вищих навчальних закладів –важлива складова системи підготовки державних службовців

Про наслідки захоплення адміністративних будівель, приміщень органів влади та наслідки створення перешкод в режимі роботи органів влади для населення та адміністративно-територіальних одиниць в цілому