Монастириська районна державна адміністрація
48300, м.Монастириська, вул.Шевченка, 19
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

.
На головну / "Монастириський відділ обслуговування громадян (сервісний центр)"Управління обслуговування громадян Головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області інформує

Актуальні питання діяльності


Пенсійний фонд інформує

ПЕНСІЙНИЙ ФОНД УКРАЇНИ ІНФОРМУЄ

9 липня 2019 року з 10 до 12 години буде діяти   телефонна «гаряча лінія» по питаннях перерахунку пенсій з 1 липня 2019 року

Телефон «Гарячої лінії» (03555) 2-12-96

 

 

 

Пенсійники Тернопільщини проводять інформаційно-роз’яснювальну роботу серед трудових колективів

 

Змогою дізнатися про останні зміни в пенсійному законодавстві скористалися працівники Монастириського районного територіального центру соціального обслуговування, Теребовлянської міської ради та Шпиколосівської сільської ради Кременецького району під час зустрічі з пенсійниками Головного упраління Пенсійного фонду України в Тернопільській області.

Під час спілкування спеціалісти Фонду  повідомили про перерахунок пенсій з 01 липня 2019 року згідно Постанови Кабінету Міністрів № 543 від 26 червня 2019 року, зокрема підвищення виплат для деяких категорій осіб. Детально роз’яснили порядок і умови  виходу на пенсію за віком, що таке страховий стаж та його вплив на величину розміру пенсії, соціальних виплат. Звернули увагу на питання легалізації трудових відносин і детинізації заробітної плати. Фахівці пенсійної служби наголосили – якщо громадяни більшість років отримували заробітну плату «в конвертах», вони не зможуть на старості розраховувати на допомогу держави.

Крім того в ході зустрічі організатори  розповіли про послуги, які надає Пенсійний фонд України через  веб-портал, зокрема про можливість кожному працюючому одержати інформацію щодо нарахованої заробітної плати, страхового стажу та сплати  єдиного соціального внеску за нього роботодавцем.

Впродовж зустрічі присутні отримали кваліфіковані відповіді на питання згідного чинного законодавства, ознайомились з відомчою газетою «Пенсійний крур’єр» й інформаційними матеріалами щодо пенсійного забезпечення.

 

 

 

 

 

Відбулася «Пряма телефонна лінія» для жителів
Кременецького, Шумського і Монастириського районів

 

В Кременецькому, Шумському та Монастириському районах начальники відділів обслуговування громадян Головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області провели прямі телефонні гарячі лінії для жителів районів. За час проведення прямої телефонної лінії за консультацією звернулось чимало громадян. Жителі області цікавились перерахунком пенсій з 01 липня 2019 року, яким категоріям пенсіонерів збільшено пенсійні виплати, порядком призначення пенсії по інвалідності, для багатодітних матерів, які працюють в сільському господарстві та за віком. На всі запитання фахівці Фонду надали вичерпні відповіді.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

          Бучацьке об’єднане управління Пенсійного фонду України повідомляє, що на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 22 серпня 2018 року №628 “Деякі питання функціонування органів Пенсійного фонду України” та листа Пенсійного фонду України від 12.12.2018 №41904/03-20 Головним управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області відкрито нові рахунки в Тернопільському обласному управлінні АТ ”Ощадбанк” МФО 338545, для перерахування коштів платниками :

-       рахунок №256003070347 для акумуляції страхових внесків від застрахованих  осіб (1%-5%);

-       рахунок №256013060347 для акумуляції страхових внесків від підприємств, організацій і установ(4%,32%,42%);

-       рахунок №256063010347 для акумуляції коштів на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування.

 

 

 

 

Пам'ятка

для роз'яснення деяких питань при зверненні осіб за призначенням субсидії

            1.Інформація про сплачені суми єдиного внеску, в тому числі фізичної особи - підприємця надається при особистому зверненні застрахованої особи

За потреби необхідно звернутися до Бучацькогооб’єднаного управління Пенсійного фонду України Тернопільської області за адресою м. Бучач, вул. Генерала Шухевича,1, кабінет №11(перший поверх) та пред'явити паспорт (інший документ, що засвідчує особу), документ, який підтверджує реєстраційний номер облікової картки платника податків або право здійснювати будь-які платежі за серією та/або номером паспорта або свідоцтва про загальнообов'язкове соціальне страхування та отримати довідку за формою ОК-5 (ОК-7).

2.У разі звернення особи, яка не є застрахованою особою в системі загальнообов'язкового державного соціального страхування (не була застрахованою особою у періоди січень-червень):

Є можливість укладення договору про добровільну участь у системі загальнообов'язкового державного соціального страхування (далі - договір про добровільну участь) в тому числі із одноразовою сплатою єдиного внеску за попередні періоди.

Для укладання договору про добровільну участь необхідно звернутися до Бучацької Державної податкової інспекції Теребовлянськогоуправління Головного управління ДФС у Тернопільській області за адресою м. Бучач, вул. Галицька, 11.Договір про добровільну участь може бути укладений за будь - які місяці в періоді (січень-червень), в яких особа не підлягала загальнообов'язковому державному соціальному страхуванню.

Розмір мінімального страхового внеску у 2018 році становить

819,06 грн. (3723грн. х 22%) за місяць в якому укладений договір та майбутні місяці;

1638,12 грн. (3723 грн. х 22% х 2 (сума сплаченого єдиного внеску за кожен місяць не може бути меншою за мінімальний страховий внесок на дату укладення договору, помножений на коефіцієнт 2 ) за попередні місяці.

Бланк договору можна переглянути та роздрукувати на інформаційному ресурсі ДФС за посиланням: http://sfs.gov.ua/zakonodavstvo/ediniy-vnesok-na-zagalnoobovyazkove-/-nakazi/63752.html

3.У разі звернення особи, яка є застрахованою особою у т. ч. підприємцем, та за яку не сплачено (яка не сплатила) єдиний внесок або сплачено (сплатила) у розмірі менше мінімального розміру страхового внеску за окремі періоди:

За потреби необхідно звернутися до Бучацькогооб’єднаного управління Пенсійного фонду України Тернопільської області за адресою м. Бучач, вул. Генерала Шухевича,1, кабінет №11(перший поверх) та пред'явити паспорт (інший документ, що засвідчує особу), документ, який підтверджує реєстраційний номер облікової картки платника податків або право здійснювати будь-які платежі за серією та/або номером паспорта або свідоцтва про загальнообов'язкове соціальне страхування та отримати довідку за формою ОК-5 (ОК-7).

При необхідностіпогашення боргу зі сплати єдиного внеску на рахунки звертатися до Бучацької Державної податкової інспекції Теребовлянськогоуправління Головного управління ДФС у Тернопільській області за адресою м. Бучач, вул. Галицька, 11 (якщо особа - підприємець);

Застрахована особа має право вимагати від страхувальника (якщо особа- найманий працівник) сплати страхових внесків, у тому числі в судовому порядку (пункт 3 частини першої статті 16 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування).

Інформацію про сплату єдиного внеску можна отримати дистанційно: через веб-портал Пенсійного фонду України, шляхом отримання СМС повідомлень. Для підключення СМС повідомлень звернутися до Бучацькогооб’єднаного управління Пенсійного фонду України Тернопільської області за адресою м. Бучач, вул. Генерала Шухевича,1, кабінет №11 (перший поверх) та пред'явити паспорт (інший документ, що засвідчує особу), документ, який підтверджує реєстраційний номер облікової картки платника податків або право здійснювати будь-які платежі за серією та/або номером паспорта.

 

За роз’ясненнямзвертатися: м. Бучач, вул. Генерала Шухевича,1, кабінет № 4 (другий поверх),

 

 

 

 

 

ІНДЕКСАЦІЯ ПЕНСІЇ З 1 БЕРЕЗНЯ 2019 РОКУ

Важливою складовою пенсійної реформи, яку започатковано у жовтні 2017 року змінами, внесеними до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», є осучаснення пенсій, тобто їх обов’язковий автоматичний перерахунок відповідно до показників інфляції і зростання заробітної плати в країні.

Востаннє пенсії осучаснювалися у жовтні 2017 року. Однак, цього року вперше і надалі щорічно пенсії індексуватимуться автоматично, без додаткового законодавчого врегулювання.

Формула обчислення основного розміру пенсії є незмінною і враховує тривалість стажу особи (коефіцієнт стажу), величину заробітної плати, яку вона отримувала (коефіцієнт заробітної плати), а також рівень середньої заробітної плати по країні – спеціальний показник для розрахунку пенсійних виплат. Якщо перші два показники є індивідуальними у кожного громадянина, то третій – однаковий для всіх, кому пенсія призначається в певному році. Саме цей показник і буде щороку переглядатися, а отже і збільшуватиметься основний розмір пенсійної виплати.

На виконання Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» 20 лютого цього року Кабінетом Міністрів України прийнято постанову № 124, якою визначено порядок і дату індексації пенсій, а саме – з 1 березня 2019 року.

У 2019 році перерахунок пенсій проводиться шляхом збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховувався для обчислення пенсії, станом на 1 жовтня 2017 року, а саме 3764,4 гривень, на коефіцієнт 1,17. Тобто, з 1 березня 2019 року пенсії будуть перераховані із застосуванням показника середньої заробітної плати 4404,35 гривень (3764,40 х 1,17), відповідно буде збільшено основний, базовий розмір пенсії.

У разі коли розмір підвищення в результаті перерахунку пенсії не досягатиме 100 гривень, буде встановлено доплату до пенсії у сумі, що не вистачає до зазначеного розміру.

Крім цього, додатково будуть проіндексовані пенсійні виплати для осіб, які мають великий трудовий стаж, однак через низьку заробітну плату одержують мінімальну пенсію. Так, громадянам, які отримують пенсію, призначену відповідно до Закону України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, мають необхідний страховий стаж: жінки – 30 років а чоловіки – 35 років (для осіб, яким пенсії призначені до 01.10.2011 – 20 і 25 років відповідно), і у яких загальний розмір пенсії (крім пенсії за особливі заслуги перед Україною, доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) після перерахунку з 01.03.2019 не досягатиме 1669,20 гривень, встановлюватиметься одноразова доплата в сумі 2410,17 гривень. Виплата одноразової доплати зазначеним особам буде проведена рівними частинами у березні – 1205,09 гривень та у квітні – 1205,08 гривень.

Порядком перерахунку також визначено, що у випадку коли розмір пенсії, обчислений відповідно до Закону України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, буде більшим від розміру пенсії, обчисленого відповідно до спеціальних законів (для прикладу – пенсії колишніх державних службовців, науковців, журналістів, працівників органів місцевого самоврядування тощо), проводиться автоматичне, без звернення особи, переведення на пенсію на умовах, передбачених Законом України„Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, за матеріалами пенсійних справ. Про таке переведення органи Пенсійного фонду України інформуватимуть зазначених осіб шляхом надсилання листа або смс-повідомлення на номер мобільного телефону операторів мобільного зв’язку України.

Разом з тим, такі особи, у будь-який час можуть звернутися до органів Пенсійного фонду України для переведення на пенсію відповідно до спеціального закону з установленням її розміру, отримуваного до такого переведення.

Слід зазначити, що розмір підвищення не може бути однаковим для усіх, адже у кожного тривалість трудової діяльності та величина одержуваного заробітку була різною. За попередніми розрахунками, з 1 березня 2019 року пенсії будуть автоматично перераховані для 21409 пенсіонерів Бучацького та Монастириського районів, або майже 93% від їх загальної чисельності. Реальне підвищення відбудеться для 17596 мешканців районів, розмір якого становитиме не менше 100 гривень.

 

 

 

 

 

Подбайте про своє майбутнє – ПРАЦЮЙТЕ ЛЕГАЛЬНО!!!!

 

Боротьба з виплатою заробітної плати у «конвертах», реалізація гарантій оплати праці та організація заходів недопущення виникнення заборгованості з виплати заробітної плати є актуальною темою сьогодення. Підприємства, установи, організації та громадяни – суб’єкти підприємницької діяльності при виплаті заробітної плати повинні дотримуватись чинного законодавства, нести відповідальність за навмисне ухилення від сплати податків і порушення норм законодавства щодо виплати заробітної плати.

Працівник, який отримує зарплатню в «конверті», виявляється повністю беззахисним перед роботодавцем. Він є позбавленим соціального захисту, пенсію матиме тільки з офіційно нарахованої суми заробітної плати.

Законом України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» передбачено, що страховий стаж – це період, протягом якого особа підлягає загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню, та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок. Якщо ж сума нарахованої заробітної плати, з якої сплачені внески, менша за мінімальний рівень, страховий стаж становить неповний місяць і обчислюється пропорційно заробітній платі.

Якщо з якихось причин роботодавець не сплачує внески на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування за своїх найманих працівників (причиною може бути і виплата заробітної плати у „конвертах” без сплати страхових внесків, і нарощування заборгованості як з виплати заробітної плати, так і зі сплати страхових внесків), то періоди, за які не сплачені внески, „випадають” із страхового стажу найманого працівника та не включаються в заробіток для розрахунку розміру пенсії.

Низька заробітна плата дає низький коефіцієнт заробітку, який враховується при обчисленні пенсії.

Своєчасна й повна сплата платежів у Пенсійний фонд України, а також забезпечення заробітною платою працівників не менше мінімальних соціальних стандартів – це обов’язок кожного роботодавця щодо соціального захисту своїх працівників.

Неоформлений офіційно працівник ризикує залишитися без права на отримання соціальних пільг та виплат, гарантованих державою, особливо при нарахуванні пенсії та здійсненні перерахунків пенсій у подальшому.

Тільки офіційно оформлений найманий працівник може відчувати себе соціально захищеним, а бюджет Пенсійного фонду матиме стабільні надходження для своєчасного фінансування пенсійних виплат. Суспільство має зрозуміти, що легальна заробітна плата сьогодні це стабільне майбутнє.

 

 

 

 

Як нараховується пенсія за роботу з особливо шкідливими та особливо важкими умовами праці.

 

Розмір пенсії за віком, за нормами Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (далі — Закон 1058) визначається як добуток коефіцієнта страхового стажу особи на заробіток для обчислення пенсії, визначений в установленому статтею 40 цього Закону порядку.

 Коефіцієнт страхового стажу обчислюється за формулою, наведеною у статті 25 Закону 1058:

Кс = См * Вс / 100% * 12 , де

 Кс — коефіцієнт страхового стажу;

См — сума місяців страхового стажу; 

 Вс — визначена відповідно до Закону 1058 величина оцінки одного року страхового стажу (1%).

До страхового стажу додатково зараховується по одному року за кожен повний рік стажу роботи (врахованого в одинарному розмірі) на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за Списком виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженим Кабінетом Міністрів України, зайнятість на яких давала і дає право на пенсію на пільгових умовах (стаття 24 Закону 1058). Підтвердження права на пільгове пенсійне забезпечення здійснюється згідно зі списками, затвердженими Кабміном, на підставі записів у трудових книжках працівників та уточнюючих довідок, виданих підприємствами на підставі первинних документів про характер виконуваної роботи та умови праці, а також про безпосередню зайнятість протягом повного робочого дня на роботах, що дають право на пільгове пенсійне забезпечення.

 До пільгового стажу зараховується весь період роботи на відповідних посадах або за професіями незалежно від дати їх внесення до списків за умови підтвердження документами відповідних умов праці за час виконання роботи до 21.08.1992 р. і за результатами проведення атестації робочих місць за умовами праці після цієї дати.

 У зв’язку з тим, що, зазвичай, у трудовій книжці відсутні відомості про зайнятість особи у шкідливих умовах протягом повного робочого дня, не зазначено характер виконуваної роботи, розділ, підрозділ, пункт, найменування списків або їх номери, куди включається цей період роботи, підприємство надає уточнюючу довідку. Це передбачено пунктом 20 Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній.

 У довідці має бути зазначено: періоди роботи, що зараховуються до спеціального стажу; професію або посаду; характер виконуваної роботи; розділ, підрозділ, пункт, найменування списків або їх номери, куди включається цей період роботи; первинні документи за час виконання роботи, на підставі яких видано зазначену довідку. Тобто період, який підлягає зарахуванню до пільгового стажу роботи, визначає підприємство шляхом надання уточнюючої довідки. Якщо підприємство ліквідовано без правонаступника, пільговий стаж підтверджують відповідні комісії, що діють в Пенсійному фонді України кожної області. У разі якщо підприємства, установи, організації або їх правонаступники розміщуються на тимчасово окупованій території України або в районах проведення антитерористичної операції, спеціальний трудовий стаж може підтверджуватися за даними, що містяться в реєстрі застрахованих осіб.

 

Згідно зі статтею 27 Закону 1058 розмір пенсії за віком обчислюється за формулою:

П= Зп х Кс, де

 П — розмір пенсії в гривнях; 

Зп — заробітна плата (дохід) застрахованої особи, визначена відповідно до статті 40 Закону 1058, з якої обчислюється пенсія, у гривнях; 

Кс — коефіцієнт страхового стажу застрахованої особи, визначений відповідно до статті 25 Закону 1058.

Тож розмір пенсії за віком залежить від тривалості страхового стажу особи, величини її заробітку, з якого було сплачено страхові внески (коефіцієнтів страхового стажу та заробітку), і часу виходу на пенсію.

А пільгою за роботу в особливо шкідливих та особливо важких умовах праці є можливість виходу на пенсію за віком раніше (не більш як на 10 років) та врахування належним чином підтверджених періодів такої роботи до страхового стажу фактично в подвійному розмірі. І, звичайно, робота в таких умовах відповідно оплачувалася, тому доцільно і зарплату за такі періоди враховувати.

 

 

 

 

 

ЯК ЦЕ ПРАЦЮЄ: ПЕНСІЙНА СОЛІДАРНА СИСТЕМА

 

У солідарному рівні пенсійної системи беруть участь усі офіційно працевлаштовані громадяни України - для цього не потрібно писати заяв, або брати довідки. Разом із тим, незнання певних процесів призводить до недбалого ставлення людей до своїх прав, що призводить до їх порушень, тому детально розберемо основні принципи роботи солідарного рівня пенсійної системи України.

Кожен громадянин із початком своєї трудової діяльності, разом зі зарплатою від роботодавця, якщо він наймана особа, у рамках соціального пакету отримує від нього внески на свій обліковий запис у вигляді ЄСВ.

ЄСВ - єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування. У цьому визначенні є дуже важливим термін "страхування", який визначає принципи та механізми роботи солідарного рівня. Ми неодноразово будемо до нього повертатися надалі.

Ставка ЄСВ на сьогодні в Україні становить 22 відсотки від розміру заробітної плати і є обов'язковою до сплати усіма роботодавцями за своїх працівників, і за себе фізичними особами-підприємцями та громадянами, які самостійно забезпечують себе роботою.

Розглянемо процес з точки зору найманого працівника. Щомісяця працівник отримує від роботодавця заробітну плату, та, окремо, внесок ЄСВ на свій обліковий запис у Пенсійному фонді. Кожен внесок є персоніфікованим - це означає, що усі кошти одразу при надходженні фіксуються за конкретним працівником в електронному реєстрі застрахованих осіб.

Тобто, щомісяця на обліковий запис людини вноситься інформація щодо суми внеску зробленого роботодавцем.

Цей процес повторюється кожного місяця, щороку, аж до повного припинення трудової діяльності людини, і поновлюється у випадку повернення до роботи. Результатом цього процесу є персональна база, яка відображає увесь трудовий шлях людини - назву кожного місця роботи, посаду, тривалість стажу і суму сплачених внесків за кожен місяць роботи.

На практиці це має вигляд електронної таблиці, ознайомитись з якою кожен громадянин може у будь який момент часу, навіть не виходячи з дому. Для цього потрібно перейти за посиланням https://portal.pfu.gov.ua , натиснути на кнопку "Вхід" і авторизуватись за допомогою електронного цифрового підпису, який можна отримати дистанційно через інтернет, наприклад, у додатку Приват24 від Приватбанку. Це дуже важливо, оскільки кожен може перевірити виконання працедавцем своїх обов'язків.

Наступним етапом усі кошти спрямовуються на фінансування видаткової частини Пенсійного фонду, тобто, на фінансування виплат пенсій. Таким чином, після фіксації внесків у системі за кожним громадянином, вони по суті перетворюються на персональні бали, які потім використовуються при визначенні розміру пенсії. Такий механізм повністю убезпечує гроші від інфляційних процесів, оскільки відсутнє зберігання коштів у "живому" вигляді.

Досягши пенсійного віку громадянин звертається до Пенсійного фонду за призначенням пенсії, після чого вступають в силу страхові принципи роботи системи.

При зверненні громадянина розпочинає роботу механізм перевірки виконання умов пенсійної страхової програми, а саме - вимоги до тривалості страхового стажу (який є рівнозначним трудовому), сплати внесків і вимоги до віку. За аналогічними принципами працюють взагалі усі страхові програми, а тому солідарну пенсійну систему можна справедливо порівнювати зі страхуванням життя і здоров'я, або навіть майна. Ключові елементи такої системи наступні:

-       застрахована особа - працівник, майбутній пенсіонер;

-       сплата внесків - роботодавцем, або застрахованою особою якщо він або вона є фізичною особою-підприємцем чи самозайнятою особою;

-       фонд внесків із якого здійснюються виплати - Пенсійний фонд України;

-       страховий випадок - набуття особою визначеного віку і виконання умов програми.

Основна різниця зі страхуванням, до прикладу здоров'я, полягає в тому, що якщо страховим випадком при страхуванні здоров'я є хвороба, то при пенсійному страхуванні це погіршення працездатності через досягнення людиною певного віку.

Отже, при зверненні громадянина до Пенсійного фонду за призначенням пенсії, після перевірки виконання умов пенсійної програми починається розрахунок розміру пенсії.

Для цього використовується єдина для усіх формула, затверджена пенсійною реформою у 2017 році:

Розмір пенсії = Сз ? ІКЗ ? Кс,

 

де: Сз - це розмір середньої заробітної плати в Україні за 3 роки перед зверненням за призначенням

пенсії;

ІКЗ - це індивідуальний коефіцієнт заробітної плати;

Кс - це коефіцієнт страхового стажу, що дорівнює множині кількості місяців стажу роботи і вартості одного року страхового стажу.

Формула складається з двох основних частин - внесків зроблених під час трудової діяльності та тривалості страхового стажу.

Сз ? ІКЗ.При розрахунку розміру пенсії враховується розмір зроблених внесків. Але вони були зроблені у зовсім інших економічних умовах, і мали зовсім іншу цінність, ніж коли людина звертається за пенсією. Тому відбувається процес актуалізації внесків - внески прив'язуються до тих економічних показників, які існували на момент їхньої сплати працедавцем, після чого отриманий коефіцієнт множиться на існуючий розмір середньої зарплати за три роки до звернення за пенсією. Тобто, вартість внесків приводиться у відповідність до сучасних економічних умов. Саме тому таким важливим є офіційне зростання доходів громадян. По суті, цей процес є перетворенням персональних балів з облікового запису на "живі" гроші.

Кс. Другоюважливою частиною формули є коефіцієнт страхового стажу. У результаті отримуємо кількість страхового стажу в місяцях, яка множиться на вартість одного року стажу.

Результатом цієї формули і є розмір щомісячної пенсійної виплати.

Надалі відбувається щорічна автоматична індексація пенсійних виплат, для приведення їх у відповідність до актуальних економічним змінам. Цей процес є абсолютно автоматичним та ґрунтується на двох основних показниках - сумі 50-ти відсотків зростання інфляції та 50-ти відсотків зростання середніх зарплат за попередній рік. Таким чином, нівелюється вплив інфляційних процесів на вартість пенсії, а також відбувається її збільшення понад інфляційний рівень завдяки зростанню надходжень від збільшення заробітних плат. Для порівняння, якщо до реформи підвищення пенсій було інструментом популістів у вигляді подачок і знищувало усю пенсійну систему через ручне втручання, наприклад збільшенням вартості стажу до рівня полярників, то на сьогодні автоматичний режим індексації унеможливлює ручне втручання і має відповідний ресурс для підвищення у вигляді зростання фонду оплати праці.

Перша така індексація відбудеться у березні 2019 року, після отримання статистичних даних щодо рівня інфляції та зростання середніх зарплат за попередній рік.

Підсумовуючи варто зазначити, що реформована пенсійна система робить свої перші кроки. Реформа позбавила систему такого поняття як "пенсія за статусом" і усунула можливість для політиків до ручного втручання. Реформована система має усі можливості до ефективного функціонування з реальними позитивними результатами, що заохочуватиме кожного українця захищати свої соціальні права. Водночас, існують значні виклики поза пенсійною системою, які втім мають прямий негативний вплив на її роботу, і які неможливо перебороти без участі усього суспільства. Йдеться передусім про неофіційну зайнятість, яка створює ситуацію, коли осіб за яких сплачуються внески в реальному розмірі є менше, ніж осіб яким здійснюються виплати. Цю проблему часто намагаються видати за демографічну, хоча це є абсолютною неправдою. Саме тіньовий сектор економіки з незадекларованою працею та зарплатами в конвертах є головною проблемою низьких пенсій. Проблемою, побороти яку можна тільки усім разом.

 

 

 

ДЕРЖАВНІ СОЦІАЛЬНІ СТАНДАРТИ ТА ГАРАНТІЇ

У 2019 РОЦІ

 

 

 

МІНІМАЛЬНА ЗАРОБІТНА ПЛАТА

 

Стаття 8 ЗУ «Про державний бюджет України на 2019 рік» від 23 листопада 2018 року № 2629 – VIII:

 

Показник

Розмір мінімальної заробітної плати, грн.

 

з 1 січня 2019

у місячному розмірі:

4173

у погодинному розмірі:

25,13

 

ПРОЖИТКОВИЙ МІНІМУМ

 

Стаття 7 ЗУ «Про державний бюджет України на 2019 рік» від 23 листопада 2018 року № 2629 – VIII:  встановлено у 2019 році прожитковий мінімум на одну особу та для тих, хто відноситься до основних соціальних і демографічних груп населення:

 

Соціальні та демографічні групи населення

Розмір прожиткового мінімуму, грн.

 

з 1 січня

з 1 липня

з 1 грудня

Прожитковий мінімум

1853

1936

2027

Діти віком до 6 років:

1626

1699

1779

Діти віком від 6 до 18 років

2027

2118

2218

Працездатні особи

1921

2007

2102

Особи, які втратили працездатність

1497

1564

1638

 

 

 

 

ПЕРЕВАГИ ЕЛЕКТРОННОГО ПЕНСІЙНОГО ПОСВІДЧЕННЯ

 

Усі пенсіонери, які отримують пенсійні виплати через Державний Ощадний банк України, мають можливість отримати електронне пенсійне посвідчення.

Електронними пенсійними посвідченнями (ЕПП) сьогодні користується вже майже 400 тисяч осіб. Першими таку можливість отримали внутрішньо переміщені особи: саме вони, згідно з постановою Кабінету Міністрів України, були тією категорією пенсіонерів, яким їх почали видавати першими. Тепер одержати ЕПП може будь-який пенсіонер. Тим, у кого виникне таке бажання, стануть у пригоді поради «Кур’єра».

 

ЧИМ ЕЛЕКТРОННЕ ПЕНСІЙНЕ ПОСВІДЧЕННЯ ВІДРІЗНЯЄТЬСЯ ВІД ЗВИЧАЙНОГО

 

Електронне пенсійне посвідчення — це унікальний сучасний технологічний інструмент, який дозволяє не тільки отримати пенсію, оплатити послуги онлайн, а ще й повноцінно користуватися всіма державними електронними сервісами:

-       поєднує функції посвідчення та платіжної банківської картки;

-       містить електронний цифровий підпис (ЕЦП), який дає змогу отримувати електронні документи на веб-порталах органів влади. Відтепер навіть з дому можна переглядати на веб-порталі послуг Пенсійного фонду інформацію з електронної пенсійної справи про розмір пенсії та її складові, дані про страховий стаж, заробіток, сплачені внески тощо. Електронне пенсійне посвідчення надає можливість написати звернення або подати заяву на перерахунок пенсії через Інтернет без відвідування Пенсійного фонду України;

-       надає можливість контролювати гроші та керувати ними з дому в будь-який час;

-       дає змогу здійснювати банківські операції та безготівкові платежі чи поповнювати готівковими коштами картковий рахунок; оперативно, без черг розраховуватися за комунальні послуги і найголовніше — отримувати пенсію вчасно.

 

ЯК ОДЕРЖАТИ ЕПП

 

Для того щоб подати заяву на оформлення електронного пенсійного посвідчення, потрібно:

-       звернутися до органу Пенсійного фонду України за місцем фактичного проживання;

-       написати заяву на виготовлення ЕПП.

 

НЕОБХІДНІ ДОКУМЕНТИ

 

1. Заява (на бланку встановленого зразка)

-       заповнити заяву потрібно від руки чітким розбірливим почерком, в ідеалі — друкованими буквами;

-       ім’я та прізвище, крім української, також вписують латиницею.

2. Фото: дві фотографії 30 х 25 мм.

3. Оригінал паспорта.

4. Довідка про надання ідентифікаційного номера (ідентифікаційний код).

5. Для внутрішньо переміщених осіб - довідка переселенця/пенсійне посвідчення.

 

ПЕНСІОНЕРИ, НЕПОВНОЛІТНІ ТА НЕДІЄЗДАТНІ ОДЕРЖУВАЧІ ПЕНСІЙ

 

Пенсіонери віком понад 80 років, інваліди I та II груп і немічні люди, які неспроможні особисто прийти в управління Пенсійного фонду за місцем фактичного проживання, можуть звернутися в управління Фонду телефоном із проханням подати заяву вдома.

Від їхнього імені документи можуть подавати законні представники, опікуни, піклувальники (їм треба взяти із собою документи, що підтверджують їхній статус; паспорт; ідентифікаційний код).

 

ЯКЩО ТЕРМІН ДІЇ ЗВИЧАЙНОЇ ПЕНСІЙНОЇ КАРТКИ ЗАКІНЧИВСЯ, А ЕЛЕКТРОННУ ВИ ЩЕ НЕ ОТРИМАЛИ

 

Протягом терміну виготовлення ЕПП пенсіонер зможе одержувати пенсію через каси банку без використання картки.

Нарахування пенсії здійснює Пенсійний фонд України, а банківська установа виплачує кошти, які надходять від Фонду. Якщо Пенсійний фонд перераховуватиме кошти на пенсійний картковий рахунок, банк видаватиме їх пенсіонерові.

 

ЧИ ПОТРІБНО ВІДКРИВАТИ РАХУНОК ДЛЯ ОФОРМЛЕННЯ ЕПП

 

Громадяни, які не мають рахунку в Ощадбанку, можуть відкрити такий рахунок або перед зверненням в управління Пенсійного фонду, або ж тоді, коли забиратимуть виготовлене ЕПП.

Длявідкриття рахунку будуть потрібні паспорт, ідентифікаційний код і пенсійне посвідчення.

Якщо пенсіонер уже має відкритий картковий рахунок у цій банківській установі, на який здійснюється зарахування пенсії, то новий рахунок відкривати не треба.

 

 

 

Які перерахунки чекають пенсіонерів у 2019 році

 

 

СУТЬ ПЕРЕРАХУНКУ

ПІДСТАВА

Перерахунок пенсій у зв’язку зі збільшенням мінімальної заробітної плати з 3723 грн до 4173 грн

 

З 01.01.2019

Стаття 8 Закону України «Про державний бюджет України на 2019 рік»

 

Збільшення виплат «військовим» пенсіонерам

 

З 01.01.2019

Постанова Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 №103 «Про перерахунки пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб»

 

«Індексація» пенсій на коефіцієнт, що відповідає 50% зростання рівня споживчих цін і 50% зростання середньої заробітної плати в Україні, з якої сплачено страхові внески за 2018 рік

 

З 01.03.2019 (згідно з проектом Кабінету Міністрів України)

Частина друга статті 42 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»

 

Автоматичний перерахунок пенсій пенсіонерам, які після призначення (перерахунку) пенсій працювали та набули не менше як 24 місяці страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) чи менше як 24 місяці, але минуло два календарні роки

 

З 01.04.2019

Абзац 5 частини четвертої статті 42 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»

 

Перерахунок пенсій у зв’язку із збільшенням прожиткового мінімуму до 1564 грн

 

З 01.07.2019

Стаття 7 Закону України «Про державний бюджет України на 2019 рік»

 

Перерахунок пенсій у зв’язку із збільшенням прожиткового мінімуму до 1638 грн

 

З 01.12.2019

Стаття 7 Закону України «Про державний бюджет України на 2019 рік»

 

Усі зазначені перерахунки у 2019 році проводяться автоматично (за  матеріалами пенсійних справ). Додатково звертатись до органів Пенсійного фонду України не потрібно.

 

ЩОДО ВИПЛАТИ ЖИТЛОВИХ СУБСИДІЙ У ГОТІВКОВІЙ ФОРМІ ОСОБАМ, ЯКІ ОДЕРЖУЮТЬ ПЕНСІЮ

 

6 лютого Кабінетом Міністрів України прийнято рішення щодо монетизації субсидій. 

Це означає, що вже в березні цього року гроші для розрахунків за комунальні послуги виплачуватимуться безпосередньо одержувачам субсидії готівкою. Такий порядок впроваджується для громадян, які звернулися за призначенням житлової субсидії до 31 грудня 2018 року, а також тих, що звернулися після 1 січня 2019 року, але житлова субсидія їм призначена з 2018 року. 

Особам, які одержують пенсії, виплата житлової субсидії готівкою здійснюватиметься органами Пенсійного фонду України. Фінансування проводитиметься у той же спосіб, яким особа отримує пенсію, тобто на пенсійні рахунки в уповноважених банках або через виплатні об’єкти АТ “Укрпошта”. 

Підставою для виплати житлової субсидії пенсіонерам області слугуватимуть реєстри структурних підрозділів з питань соціального захисту населення. 

Таким чином, субсидію на оплату комунальних послуг за лютий буде виплачено одночасно із нарахованою пенсією у березні. Відповідно, у квітні – надійдуть кошти за послуги, спожиті у березні, у травні – за квітневу комуналку.

Слід зазначити, що готівкову виплату буде здійснено у розмірах, визначених управліннями соціального захисту населення, відтак, з усіх питань щодо порядку призначення житлової субсидії чи її розміру потрібно звертатись до відповідного органу соцзахисту.

 

 

СМС-інформування від Пенсійного фонду України

 

Пенсійним фондом України запроваджено механізм інформування громадян за допомогою смс-розсилок. Відтепер всі пенсіонери, які бажають отримувати повідомлення в такий спосіб, можуть засобами мобільного зв’язку дізнатися про тривалість свого страхового стажу, суму призначеної пенсії та дату її виплати, результати проведеного перерахунку пенсії, поновлення пенсійної виплати та строк припинення виплати пенсії, а застраховані особи – довідатись про сплату страхових внесків. За допомогою смс-повідомлень пенсіонерам, за потреби, надсилатимуться запрошення відвідати орган Пенсійного фонду України для підтвердження або з’ясування необхідних даних.

   Активувати послугу смс-інформування можна двома шляхами:

- перший - особисто звернутися до найближчого відділу обслуговування громадян і надати відповідні контактні дані мобільного зв’язку та згоду на отримання смс-повідомлень від пенсійної служби;

- другий – за допомогою електронного цифрового підпису увійти до особистого кабінету на Веб–порталі електронних послуг Пенсійного фонду України в розділі “Налаштування” і, відкривши вкладку «Дистанційне інформування», поставити позначку навпроти тексту “Надаю згоду на отримання інформації від ПФУ на номер мого мобільного телефону”.

Це дозволить отримати доступ до даних, які містяться в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування, володіти інформацією щодо пенсійного забезпечення та сплачених страхових внесків.

Реєстрація на веб-порталі здійснюється лише один раз. Надалі доступ до електронних послуг, які передбачають персоналізований доступ (одержання виписок, надсилання запитів, скарг, запис на прийом тощо), здійснюється після авторизації на сайті

Національний конкурс «Благодійна Україна -2018»

Школа майбутнього пенсіонера 

 Про перерахунки пенсій

Ще одне робоче місце

Подбайте про своє майбутнє- Працюйте Легально!!!

Школа майбутнього пенсіонера

СМС- інформування Пенсійного фонду України

Веб - портал електронних послуг Пенсійного фонду України

Памятка  для роз’яснення при зверненні осіб за призначенням субсидій

Право на перерахунок

Для фізичних осіб

Переваги електронного пенсійного посвідчення 

СМС- інформування

Легалізація

Запитання відповіді 

Засідання комісії

 Щодо зміни рахунків

Зарахування періодів навчання достажу

Електронне пенсійне посвідчення

 Гаряча лінія

 Переваги електронного пенсійного посвідчення

 Для фізичних осіб підприємців

Зарахування страховогостажу 

04.09.2018. Фінансування виплати пенсій розпочато!

19.07.2018 Щодо доплати до мінімального страхового внеску

25.06.2018. Підвищення пенсії з 01.07.2018

25.06.2018 Терміни оплати ЄСВ.

25.06.2018 Легальна зайнятість.

25.06.2018 Пенсії за особливі заслуги.

21.03.2018. Уряд ухвалив  постанову, якою внесено зміни до Порядку нарахування та сплати ЄСВ.

20.03.2018. Пенсійнийфонд України затвердив показник середньої заробітної плати (доходу) за грудень 2017 року

15.03.2018. Що треба знати

12.03.2018. Пам'ятка пенсіонеру

05.03.2018. Законом України “Про Державний бюджет України на 2018 рік”

01.03.2018. В Україні вкотре заговорили про зростання пенсійних виплат.

22.02.2018. Інформація про перевірку стажу пенсіонерів є фейком

07.02.2018.Про організацію роботи щодо виконання постанови Кабінету Міністрів України від 27.12.2017 № 1098

06.02.2018. Пенсійний фонд України і Фонд соціального забезпечення Республіки Польща продовжать співпрацю в напрямі реалізації Угоди про соціальне забезпечення.

05.02.2018. Кабінет Міністрів збільшив розмір щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам.

02.02.2018.  Пенсійний фонд України затвердив показник середньої заробітної плати (доходу) за листопад 2017 року, який застосовуватимуть під час призначення пенсії.

05.01.2018.Бучацьке об’єднане управління Пенсійного фонду України Тернопільської області повідомляє

04.01.2018.  Кабінет Міністрів України затвердив бюджет Пенсійного фонду  України на поточний рік.

04 .01.2018Перелік документів, необхідних  для призначення пенсій

22.12.2017. Пенсії за особливі заслуги перед Україною

18.12.2017. Як докупити стаж

14.12.2017. Обираємо спосіб отримання пенсії                           

14.1.2.2017. До уваги фізичних осіб - підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування, та віднесені до першої групи платників єдиного податку!

11.12.2017. Веб-портал електронних послуг Пенсійного фонду України модернізовано

7.12.2017. День Пенсійного фонду – для мешканців с. Лядське

4.12.2017. Накопичувальна система пенсійного страхування

28.11.2017. Мінімальний розмір пенсії за віком

28.11.2017. Пенсії по втраті годувальника

28.11.2017. Пенсії по інвалідності

28.111.2017. Пенсії за віком

 28.11.2017.Виїзний день прийому громадян у Коропецькій об’єднаній територіальній громаді

 

 20.11.2017. Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»

13.11.2017. Порядок обчислення трудового стажу

06.11.2017. Перерахунок  пенсій  з  жовтня 2017 року

27.10.2017. Щодо подання звітності нотаріусами

27.10.2017. Закон України від 03 жовтня 2017 року № 2148-VIII«Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій». 

18.09.2017. Щодо перерахунку пенсії працюючому пенсіонеру

18.09.2017 Щодо перерахунку пенсії пенсіонеру МВС з урахуванням стажу, набутого після звільнення зі служби

 18.09. Щодо перерахунку пенсії та надбавок державному службовцю

11.09. Що таке трудовий та страховий стаж?

11.09.2017. Як обчислюються доплата до пенсії за понаднормовий стаж непрацюючим пенсіонерам: з розміру прожиткового мінімуму чи з розміру пенсії за віком?

11.09.2017. Переваги офіційного працевлаштування

04.09.2017. Переваги отримання пенсій через банківські установи

04.09.2017Веб-портал електронних послуг Пенсійного фонду України

04.09.2017. Право на пенсію за вислугою років медичного працівника

03.08.2017.  Негативні наслідки нелегальної праці

03.08.2017. Подбайте про майбутню пенсію сьогодні!

03.08.2017. Контролюй свого роботодавця

03.08.2017. На підставі яких документів підтверджується період отримання допомоги у зв’язку з безробіттям?

02.08.2017. За який час до досягнення пенсійного віку особа може звернутися в органи Пенсійного фонду України із заявою про призначення пенсії за віком?

31.07.2017.Щодо переплати пенсії

31.07.2017.Мінімальні пенсії шахтарям

24.07.2017. Умови призначення пенсій за віком

24.07.2017. Пенсії по втраті годувальника

11.07.2017. Виплати пенсій за довіреністю

11.07.2017.Способи виплати пенсій

04.07.2017. Веб-портал

04.07.2017. Про надбавку до пенсій донорам

04.07.2017.Фінансування пенсій

30.06.2017.Легалізація заробітної плати

30.06.2017. Страховий і трудовий стаж

30.06.2017.Пенсійне посвідчення

26.06.2017. Інформація для фізичних осіб-підприємців

23.05.2017. Щодо порядку призначення пенсій при втраті годувальника

22.05.2017. Травневий перерахунок пенсій

17.07.2017. Перерахунок

15.05.2017. Переваги отримання пенсій

15.05.2017.Запитуємо відповідаємо

8.05.2017.Допомога на поховання

8.05.2017. Доплати до страхового внеску 

4.05.2017.Виправляємо помилки в трудовій книжці правильно

2.05.2017.До уваги підприємців

1.05.2017. Веб-портал

08.12.2016. Шановні громадяни

07.12.2016. Аналіз за 11 місяців 2016

06.12.2016. Звітує Монастириський відділ обслуговування

05.12.2016. Трудові права інвалідів

01.12.2016. Перерахунки пенсій

01.12.2016.Завітайте до "школи майбутнього пенсіонера"

30.11.2016. Модернізовано веб

28.11.2016.Щодо перерахунку пенсій по втраті годувальника

28.11.2016. Правильне відображення в звітності

25.11.2016. Посилено захист родин героїв АТО

23.11.2016. Запитували?

22.11.2016. Щодо обчислення стажу

18.11.2016. Щодо виплати пенсій

17.11.2016. Чи впливає зміна прізвища?

14.11.2016 Заборгованість підприємств, установ, організацій, фізичних осіб із платежів до Пенсійного фонду України по Монастириському району станом на 1 листопада 2016 року

14.11.2016 Інформує Бучацьке об’єднане Управління Пенсійного фонду України Тернопільської області про проведення круглого столу

14.11.2016 Довіреність на пенсію

14.11/2016Медичні працівники. Право вибору

14.11.2016 Запровадження накопичувальної системи пенсійного страхування

14.11.2016 Пенсії по інвалідності

14.11.16Щодо перерахунку пенсії

14.11.16 Щодо підвищення до пенсії

14.11.16 Щодо призначення пенсій на пільогвих умован на підприємстві  

28.10.2016. Пенсійний фонд України повідомляє

28.10.2016. Розміри пенсії

28.10.2016. Документи, які потрібно подати

27.10.2016. Круглий стіл

26.10.2016. Контрольно-перевірочна робота

25.10.2016. Вимога часу

Звіт про роботу із зверненнями громадян

Запрошуємо скористатись послугами

Засідання районної  комісії

17.10.2016. На захист прав пенсіонерів

13.10.2016.Затверджено показник середньої заробітної плати

12.10.2016. Міжнародні угоди

11.10.2016. Виплати та доставка пенсій відділеннями поштового звязку

10.10.2016. Про виплати пенсій

07.10.2016. До відома громадян щодо оптимізації органів Пенсійного фонду

05.10.2016. «Круглий стіл»

04.10.2016. Про адміністративну відповідальність

03.10.2016. Прес конференція

28.09.2016. Що приховане за тіньовою зайнятістю

27.09.2016. Отримання пенсійного посвідчення

26.09.2016. До відома осіб з інвалідністю

19.09.2016 Оголошення

19.09.2016.Оголошення

12.09.2016 Впровадження адміністрування пенсій

09.09.2016.Звернення до підприємців

07.09.2016. До уваги бухгалтерів

06.09.2016. Недоотримана пенсія

05.09.2016.Перерахунок не буде проводитися

02.09.2016. Порядок призначення пенсій по інвалідності

01.09.2016. Про призначення та перерахунок пенсій

29.08.2016.Ваш електронний помічник

29.08.2016.Легалізація заробітної плати

26.08.2016.Показник середньої заробітної плати

25.08.2016."Круглий стіл" в БОУПФУ

23.08.2016 У якому віці призначають пенсію до З.У.

22.08.2016. Про скорочення професій

22.08.2016 про особливості підтвердження стажу

16.08.2016.порядок виплати допомоги на поховання

16.08.2016 по боргах оперативне

13.08.2016.Перспективии пенсійної реформи

12.08.2016. Особливості підтвердження страхового стажу

11.08.2016. Легалізація тіньової зайнятості

11.08.2016. Інформація для внутрішньо переміщених

10.08.2016. До уваги бухгалтерів

22.07.2016. Середня заробітна плата

22.07.2016. До уваги внутрішньопереміщених осіб

18.07.2016 Якщо не вистачає стажу

18.07.2016. Що мають знати працівник та роботодавець

18.07.2016 Фунціонує відділ обслуговування громадян

18.07.2016Порядок підтвердження заробітної плати, якщо підприємство ліквідовано

18.07.2016 Порядок виплати пенсій працюючим пенсіонерам

15.07.2016 пенсії звільнено від оподаткування

15.07.2016 Із 1 січня 2017 року запроваджується другий рівень системи пенсійного забезпечення

15.07.2016р. Контрольно-перевірочна робота

Пенсійні рахунки

Важливість легальної зарплати

Необхідні документи для виплати пенсій внутрішньо переміщеним особам

Щодо відшкодування фактичних витрат на виплату і доставку пенсій, призначених на пільгових умовах

Детінізація заробітної плати - запорука майбутнього !

Пенсійний фонд оперативно припиняє виплати "псевдопереселенцям"

З 1-го вересня змінено розмір прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність

Про оподаткування пенсій інвалідів війни та деяких інших категорій осіб

Інформація для пенсіонерів Донецької та Луганської областей

Актуальні питання для вимушених переселенців

Розпочато фінансування серпневих пенсій

З 1 червня 2015 року Пенсійним фондом України припинено призначення спецпенсій

До уваги платників єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування

Комплексна реформа системи пенсійного забезпечення в Україні

Тези до законопроектів щодо  запровадження накопичувальної системи загальнообов’язкового державного пенсійного страхування та єдиних принципів нарахування пенсій

01.04.2015. Огляд запитаньтавідповідей, які виникають при застосуванні Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення" від 02.03.2015 № 213

20.03.2015. Законодавчі зміни у пенсійній системі

12.03.2015. Пенсійні питання - за "круглим" столом

03.03.2015. Інформація щодо розрахункових рахунків для надходження збору на обов'язкове державне пенсійне страхування з окремих видів господарських операцій на 2015 рік

16.02.2015  Підсумки роботи Управління Пенсійного фонду України в Монастириському районі за 2014 рік

13.02.2015 Щодо нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування із сум доходу (заробітної плати) що не перевищує розміру мінімальної заробітної плати

10.02.2015 До відома осіб, які переміщені з тимчасово окупованої території України або району проведення антитерористичної операції

05.02.2015. Розпочалося фінансування пенсій за лютий 2015 року

05.02.2015. Зустріч з трудовим колективом відділу Держземагентства в районі

04.02.2015. Зустріч з трудовим колективом Монастириської ЗОШ І-ІІІ ступенів

29.01.2015. Зустріч з трудовим колективом районного управління юстиції

28.01.2015. Про підсумки роботи із зверненнями громадян за 2014 рік

28.01.2015. Зустріч з трудовим колективом районної лікарні

28.01.2015. Послуги у "єдиному вікні"

27.01.2015. Завершено фінансування січневих пенсій

27.01.2015. Про відшкодування фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах

27.01.2015. Військовий збір з пенсії

27.01.2015. До відома громадян району

22.01.2015. До уваги платників єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та застрахованих осіб

19.01.2015. ЗАКОНОДАВЧІ ЗМІНИ У ПЕНСІЙНІЙ СИСТЕМІ З 1СІЧНЯ 2015 РОКУ

19.01.2015. Змінюються розміри «спеціальних» пенсій

19.01.2015. Припиняється достроковий вихід на пенсію у зв’язку із скороченням штатів та за станом здоров'я

19.01.2015. Кабінет Міністрів України визначає розміри пенсій, надбавок, підвищень чорнобильцям та дітям війни, а також порядок індексації пенсій

19.01.2015. Розмір  прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, зросте до 1074 грн.

19.01.2015. Суми понад три мінімальних заробітних плати будуть оподатковуватися

19.01.2015. Зміни щодо збору на обов’язкове державне пенсійне страхування (валюта, ювелірні вироби)

19.01.2015. Перевірки контролюючих органів – виключно з дозволу КМУ чи за заявкою суб’єкта господарювання

16.01.2015. Про зміни в пенсійному забезпеченні членів сімей загиблих (померлих) військовослужбовців

16.01.2015. Перелік документів необхідних для переходу на пенсію по втраті годувальника відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”

19.12.2014. Підсумки роботи за 11 місяців 2014 року

19.12.2014. Електронний помічник
УВАГА! З метою поширення позитивного досвіду щорічного Всеукраїнського конкурсу «Кращий державний службовець» створено веб-сайт «Спільнота кращих державних службовців» - www.kds.org.ua, який є корпоративною соціальною мережею учасників, організаторів та партнерів Конкурсу. Сайт дозволяє спілкуватися групі професійних користувачів, об’єднаних спільними інтересами

Інформаційні послуги

 

 

Актуальна тема