Тернопільська обласна державна адміністрація
46021, м.Тернопіль, вул.М.Грушевського, 8
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Корисні посилання

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/posilbody/prezident.gif

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/uk.gif

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/vu1.jpg

 

Опитування

 
На головну

Вітання

Актуальне інтерв’ю голови обласної державної адміністрації Степана Барни в газеті «Свобода»

09.03.17 | 11:36


Кор.: Степане Степановичу, упродовж останніх днів у м. Тернополі, а також у довколишніх населених пунктах люди особливо активно (і не без обурення) обговорюють рішення, прийняте на останньому засіданні Тернопільської міської ради про взаємовідносини обласного центру з об’єднаними територіальними громадами у сфері надання послуг дошкільними освітніми закладами, установами освіти, охорони здоров’я, культури, спорту. Міська рада затвердила фінансові нормативи витрат на отримання послуг у бюджетних закладах м. Тернополя на 2017 рік для усіх, хто не проживає в Тернополі, і тим самим завуальовано легалізувала плату за послуги та їх перелік. Як Ви до цього ставитеся?

 С.С.: Негативно. Відразу ж після засідання сесії міськради я висловив свою думку з цього приводу керівництву м. Тернополя, багатьом депутатам міської ради. Рішення, м’яко кажучи, непродумане. Зрозуміло, питання міжбюджетних відносин, здійснення міжбюджетних трансфертів в умовах адміністративно – територіальної реформи обов’язково необхідно розглядати і вирішувати. Адже попереду багато спільних справ, які вимагатимуть і спільних зусиль багатьох громад, і спільного фінансування – це і утворення госпітальних округів, і забезпечення функціонування опорних шкіл, і будівництво доріг, і реалізація десятка інших проектів, пов’язаних із удосконаленням надання населенню освітніх, медичних, інших послуг… Але все це слід робити, по-перше, відповідно до чинного законодавства,  по-друге, на основі узгоджених позицій усіх сторін процесу, а не методом ультиматумів. На жаль, у даному випадку саме так вчинила Тернопільська міська рада, при цьому  перевищивши свої повноваження, грубо порушивши чинні законодавчі та нормативні акти. До того ж люди справедливо запитують: переважна більшість тих, кого стосується дане рішення міської ради, працюють у Тернополі і сплачують тут усі податки. То чим вони і їхні діти відрізняються від тернополян?
 Сподіваюся, і я на цьому настоюватиму, що Тернопільська міська рада перегляне це рішення, у противному випадку - апелюватимемо до суду або ж і до Верховної Ради України.
 Кор.: Останнім часом Ви особисто досить критично оцінюєте стан справ у системі профтехосвіти області, зокрема це прозвучало від Вас і на останньому засіданні колегії управління освіти і науки ОДА.
 С.С.:Функціонування цієї важливої освітньої ланки потребує радикальних змін. У переважній більшості вона орієнтована на минуле – і організаційно, і за своїм змістом. Для прикладу, Зборівське профтехучилище сільськогосподарського профілю в часи існування радянської колгоспної системи, можливо, і прекрасно виконувало свої функції. Сьогодні тут навчається лише 200 учнів, а їх підготовкою опікується, як і раніше, 100 викладачів, майстрів, інших працівників. І всі причетні до цього спокійно споглядають, ніби так і повинно бути, ніби бюджет області безрозмірний, ніби не існує проблем із робітничими кадрами інших професій. На жаль, отаких конкретних ситуацій у системі чимало – заклади профтехосвіти функціонують самі по собі, а економіка сама по собі. Так далі не буде, підготовка робітничих професій має бути адекватною до потреб економіки області. Саме цього я вимагатиму від усіх, хто відповідає за цей напрямок роботи.
 Кор.:Область продовжує лідирувати у процесі створення та налагодження діяльності об’єднаних територіальних громад. Сьогодні їх 36, вони об’єднали 209 рад базового рівня. Що тут відбувається зараз?
 С.С.: Практично усі об’єднані територіальні громади завершують процес формування власних програм соціально – економічного та культурного розвитку, а окремі й стратегій розвитку громад на перспективу. Хочу відзначити високу активність більшості громад, і це закономірно, нове завжди приваблює, заряджає енергією. Особливо відповідальною є робота щодо наповнення бюджетів територіальних громад. Заслуговує на увагу в цьому зв’язку проведення співбесід керівниками громад з усіма зареєстрованими на підвідомчих територіях суб’єктами, що здійснюють тут виробничу та підприємницьку діяльність. Переконаний, що результати будуть значні, особливо внаслідок легалізації багатьох процесів. Сьогодні переважна більшість голів громад ставить перед місцевими виробничниками та підприємцями питання однозначно: не треба нам ваших подачок на щось для соціальної сфери і тому подібне. Платіть справно і чесно всі місцеві податки, і це буде ваш найкращий внесок у розвиток громади. Підтримую таку постановку питання обома руками!
Виявити та легалізувати нові джерела надходжень до бюджетів об’єднаним громадам допоможе і управління Західного офісу державної аудиторської служби (колишнє КРУ), яке вже розпочало цю роботу в області. Одне слово, порядок і фінансова дисципліна мають бути на першому місці.
 Завершуємо з громадами роботу з відбору програм (об’єктів), які будуть реалізовані за рахунок співфінансування з державним фондом регіонального розвитку, а це біля 120 млн. залучених в область державних коштів. За рахунок цього вже невдовзі область, як і в минулому році, стане майданчиком будівництва та реконструкції сотні об’єктів соціального призначення, сільських доріг… Крім того, новоутворені об’єднані громади очікують знову ж таки на серйозну фінансову підтримку держави за рахунок бюджетного субсидування їхніх потреб розвитку, що як мінімум подвоїть наші можливості для оновлення територій. 
 Відкриваються добрі перспективи (у зв’язку з прийняттям нещодавно нового закону) щодо розширення новоутворених громад шляхом добровільного приєднання до них місцевих рад, які до цього ще не визначили свою долю. А таких охочих є вже понад 60. Як бачимо, ще зовсім недавно ми розпочали цю ключову реформу, а результати вже є, і що найголовніше - люди повірили у свої можливості працювати по-новому.
 І ще про одну принципову позицію – нарощування продуктивних сил області, шляхом розширення потужностей старих та створення нових підприємств. До слова, щодо останнього область посідає п’яте рейтингове місце в державі. У цьому зв’язку в 2017 році ми максимально розкрутимо можливості ще однієї унікальної, як на мій погляд, державної програми кредитування фізичних осіб та об’єднань співвласників житла на утеплення будинків та придбання енергоефективного обладнання. Від цього і люди отримають неабияку вигоду ( від 30 до 40 % відшкодувань за кредитами плюс енергозбереження), і виробничники – діставши реальні інвестиції для розширення виробництв. У цій програмі вже задіяні чотири державні банки, про що ми детально розкажемо на сторінках усіх ЗМІ області у найближчі дні.
 Кор.: Війна на Східних теренах України, на жаль, продовжується вже третій рік. Тому зміцнення обороноздатності держави - центральне завдання усіх органів влади, зрештою, усього суспільства.
 С.С.: Безумовно. До речі, кожну щопонеділкову відео-нараду за участю заступників голови ОДА, голів районних держадміністрацій, районних рад, голів об’єднаних територіальних громад, райвоєнкомів я розпочинаю з питань, які стосуються проблем обороноздатності нашої держави та участі в їх вирішенні нашої області. Серед них, зокрема, надання гуманітарної допомоги і українським військовикам, і постраждалому мирному населенню ( багатотонні вантажі з продуктами, одягом, будівельними матеріалами регулярно відправляємо на Схід держави); відбір добровольців на військову службу за контрактом (з цим завданням загалом теж справляємося непогано); відновлення діяльності на території області трьох військових частин… Відносно останнього держава виконує усі взяті на себе зобов’язання і роботи на двох об’єктах вже розпочато. Лише цьогоріч тут буде освоєно понад 50 млн. гривень державних коштів, раціональне використання яких контролюю особисто…
 Крім того, окремі наші промислові підприємства вже другий рік успішно виконують замовлення для військових потреб, що теж входить у нашу компетенцію з огляду на важливість питання…

Кор.: Останнє засідання сесії обласної ради, прийняття цілого ряду політичних звернень, з одного боку, з іншого, - ігнорування до певної міри навіть банальних питань, скажімо, звернення до Кабміну про надання окремих роз’яснень щодо формування госпітальних округів (лише тому, що це питання влади, а все, що від влади – це погано), що це : таке могутнє пробудження патріотизму чи початок виборчої кампанії, зокрема тими політсилами, які сьогодні поза реальною владою?
С.С.: До певної міри, і перше, і друге. Суспільство наелектризоване, то чому б не використати ситуацію. Але ж притомним політикам треба принаймні  пам’ятати, що на східних рубежах країни іде запекла війна, ціна якої – існування України як держави. Звичайно, що весь рух будь-яких товарів через будь-який кордон має контролюватися. Але робити це повинна держава, її офіційні суб’єкти, а не окремі люди, найняті певними політсилами. Я переконаний, що невдовзі все у цьому плані налагодиться, стане на свої місця. Суспільство дізнається і про героїв, і про антигероїв…

 Кор.: Не можу не запитати і про таке : відкриття НАБУ кримінальних проваджень проти таких «могутніх фігур світу цього», як керівника Державної фіскальної служби України Романа Насірова та колишнього очільника Державного управління справами  Ігоря Тарасюка, - це, на Вашу думку, початок довгоочікуваної широкомасштабної боротьби з корупцією чи піар-компанія ?
 С.С.: Упевнений, новоутворені незалежні спеціальні антикорупційні структури активізували свою роботу, причому як з нинішніми фігурантами «темних» справ, так і з тими, про кого вже почали забувати. Тому всіх закликаю пам’ятати, що правопорушення, а тим більше злочини, не мають оправдань ні з огляду на займані посади чи авторитет підозрюваних, ні з точки зору терміну давності скоєного. До речі, і в нашій області всі процеси, де можливі прояви корупції (зумисної чи з необережності, теперішні чи давні), перебувають під неослабним контролем правоохоронних органів. Не випадково суб’єктами викриття корупційних оборудок упродовж останнього часу були і воєнний комісар області, і заступник міського голови, інші високопосадовці. Так буде і надалі : все, що заважає жити нашому суспільству, буде каратися.

Розмовляв Володимир Баворівський, газета «Свобода»

Анонси подій

Інформаційні послуги

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/informbody/peresel.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/informbody/subs.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/dpoato_2.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/dopomog.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/dv-001_1.png

 

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/posilbody/invest1.gif

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/dfrr.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/ofis_reform.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/ratings_rajony-misto-3.png

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/igo.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/pidrbizn052015.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/informbody/17082016.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/zenergo.jpg

 

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/linija5.gif

 

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/informbody/kupuy_ternopilske.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/informbody/knyg.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/la_strada_d.jpg

Актуальна тема

Детінізація економіки

Присвоєння почесного звання України "Мати- героїня"