Тернопільська обласна державна адміністрація
46021, м.Тернопіль, вул.М.Грушевського, 8
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Корисні посилання

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/posilbody/prezident.gif

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/uk.gif

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/vu1.jpg

 

Опитування

 
На головну / Тернопільщина / Житлово-комунальне господарство

Теплопостачання


Централізоване теплопостачання населених пунктів області забезпечують 2 комунальні (КП ТМ ТОР „Тернопільтеплокомуненерго”, КП ТМ ТМР „Тернопільміськтеплокомуненерго”) та 30 приватних підприємств.

Послуга з централізованого теплопостачання надається житловим будинкам, гуртожиткам, бюджетним установам та іншим споживачам.

На балансі КП ТМ ТОР „Тернопільтеплокомуненерго” знаходиться 31 котельня загальною тепловою потужністю 125,0 Гкал/год,  а також 22,0 км магістральних та розподільчих теплових мереж (у двохтрубному обчисленні).   На 17 котельнях встановлено котли, які працюють на альтернативних видах палива.

На балансі КП ТМ ТМР „Тернопільміськтеплокомуненерго” знаходиться 41 котельня  загальною тепловою потужністю 609,8  Гкал/год, а також 152,0 км магістральних та розподільчих теплових мереж (у двохтрубному обчисленні).

Для зменшення втрат теплової енергії підприємствами комунальної теплоенергетики області протягом 2018 року вжито ряд енергозберігаючих заходів на суму 19,6 млн гривень, а саме:

-  здійснено режимну наладку 44 котлів на суму 70,0 тис. гривень;

- здійснено чистку і промивку 28 поверхонь нагріву  трубчастих та пластинчастих підігрівачів води на суму 15,4 тис. гривень;

- проведено заміну 0,26 км теплових мереж трубами в пінополіуретановій ізоляції на суму 241,5 тис. гривень;

- здійснено технічне переоснащення 2 котелень із заміною 7 мережних насосів на енергоефективні з частотно-регульованими приладами на суму 19,3 млн гривень. 

Економія енергетичних ресурсів від вищевказаних заходів складає 640,0 тонн умовного палива.

Всього по області замінено 32,3 км труб з пінополіуретановим покриттям (18,7 % від загальної протяжності теплових мереж): КП ТМ ТМР „Тернопільміськтеплокомуненерго” замінено 12,3 км (8,1 %),  КП ТМ ТОР „Тернопільтеплокомуненерго” замінено 20,0 км (93 %).

Здійснено ряд заходів, передбачених Планом скорочення та заміщення споживання природного газу на 2018 рік.

Станом на 01.01.2019 проведено роботи з реконструкції, технічного переоснащення, дооснащення, заміни, встановлення нових котлів на  37 котельнях на загальну суму 7,3 млн гривень, у тому числі:

-                   роботи, направлені на заміщення споживання природного газу – на 14 котельнях на суму 6,8 млн гривень;

-                   роботи, направлені на скорочення споживання природного газу – на  23 котельнях на суму 0,5 млн гривень;

Обсяг заміщення споживання природного газу після виконання вищевказаних робіт становить 215,3 тис. м?/рік, скорочення – 471,5 тис. м?/рік.

У м. Тернопіль та м. Чортків затверджені та погоджені Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України схеми теплопостачання, якими передбачено остаточне відключення окремих житлових будинків від мереж централізованого опалення із подальшим переведенням їх на індивідуальні системи опалення.
            Протягом 2018 року в області від мереж централізованого опалення відключено 43 багатоквартирних житлових будинки.

            З метою забезпечення економічної доцільності та господарської необхідності проектування та будівництва нових, розширення та модернізації діючих джерел теплової енергії і теплових мереж; економії паливо-енергетичних ресурсів; підвищення якості теплозабезпечення; впровадження енергозберігаючих технологій; охорони навколишнього середовища  у м. Тернополі та м. Чортків діють програми модернізації (оптимізації) систем централізованого теплопостачання.

З метою вдосконалення системи теплопостачання та використання теплової енергії споживачами, а також зменшення непродуктивних втрат енергоносіїв і теплової енергії, по області здійснюється оснащення житлових та нежитлових будівель вузлами комерційного обліку теплової енергії та гарячої води.

В області рівень оснащеності вузлами комерційного обліку становить: теплової енергії – 15,5 % у житлових будинках та 81 % - у нежитлових будівлях; гарячої води – 1,3 % у житлових будинках та 94,1 % - у нежитлових будівлях.

Завдяки встановленню у 50 багатоквартирних житлових будинках вузлів комерційного обліку теплової енергії у 2018 році – рівень оснащеності такими вузлами комерційного обліку зріс на 7 %.

Встановлення приладів обліку теплової енергії передбачено Програмою модернізації (технічного розвитку) систем централізованого тепло- та гарячого водопостачання м. Тернополя на 2016-2020 роки за кошти ЄБРР, проекту DemoUkrainaDH (НЕФКО).

Прилади обліку теплової енергії встановлюються в складі ІТП, найбільш ефективними з яких є ті, що здійснюють погодне регулювання подачі тепла у систему теплопостачання будинку. При облаштуванні вищевказаних ІТП економія на опаленні складе від 15 % до 50 %. На сьогоднішній день, у багатоквартирних житлових будинках м. Тернополя встановлено 135 ІТП.

Відповідно до пункту 2 Прикінцевих та перехідних положень Закону України від 22 червня 2017 року № 2119-VIII „Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання? оснащення вузлами комерційного обліку будівель, що на день набрання чинності цим Законом були приєднані до зовнішніх інженерних мереж і не були оснащені такими вузлами обліку, або якщо такі вузли обліку на день набрання чинності цим Законом вийшли з ладу, зобов’язаний здійснити оператор зовнішніх інженерних мереж у cтрок:

-         теплової енергії - протягом року з дня набрання чинності цим Законом (до 02 серпня 2018 року);

-         гарячої та питної води для нежитлових будівель - протягом одного року, а для житлових будівель - протягом двох років з дня набрання чинності цим Законом (до 02 серпня 2019 року).

Стабільна робота теплопостачальних підприємств області значною мірою залежить від їх фінансово-економічного стану.

Заборгованість підприємств комунальної теплоенергетики області за спожитий природний газ (з врахуванням боргів минулих років) станом на 01.01.2019 року становить 413,7 млн гривень:

-       КП ТМ ТМР „Тернопільміськтеплокомуненерго” – 387,5 млн гривень;

  КП ТМ ТОР „Тернопільтеплокомуненерго” –   26,2 млн гривень.

Рівень оплати за зазначений період складає 75,8 %.

У порівнянні із аналогічним періодом минулого року вищезазначена заборгованість збільшилась на 125,3 млн гривень (43,4 %), із початком опалювального періоду 2018/2019 року – на  95,9 млн гривень (30,2 %).

Заборгованість споживачів області за спожиту теплову енергію у порівнянні із початком опалювального сезону 2018/2019 року збільшилась на 85,1 млн гривень (більше ніж у 2 рази) і станом на 01.01.2019 складає 159,2 млн гривень, у тому числі по категоріях споживачів: населення –117,6 млн гривень; пільги і субсидії – 32,8 млн гривень; інші споживачі –7,1 млн гривень; бюджетні установи усіх рівнів – 1,4 млн гривень; госпрозрахункові та релігійні організації – 0,3 млн гривень.

За оперативними даними, станом на 01.01.2019 заборгованість з різниці в тарифах теплопостачальних підприємств області становить 275,3 млн гривень.
Анонси подій

Інформаційні послуги

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/informbody/peresel.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/informbody/subs.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/dpoato_2.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/dopomog.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/dv-001_1.png

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/posilbody/invest1.gif

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/dfrr.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/ofis_reform.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/ratings_rajony-misto-3.png

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/igo.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/pidrbizn052015.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/informbody/17082016.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/zenergo.jpg

 

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/linija5.gif

 

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/informbody/kupuy_ternopilske.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/informbody/knyg.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/la_strada_d.jpg

Актуальна тема

Детінізація економіки

Присвоєння почесного звання України "Мати- героїня"