Тернопільська обласна державна адміністрація
46021, м.Тернопіль, вул.М.Грушевського, 8
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Корисні посилання

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/posilbody/prezident.gif

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/uk.gif

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/vu1.jpg

 

Опитування

 
На головну / Тернопільщина / Житлово-комунальне господарство

Теплопостачання


На території Тернопільської області зареєстровано 33 суб’єкти господарювання, що здійснюють господарську діяльність у сфері теплопостачання, серед яких 2 комунальні (КП ТМ ТОР „Тернопіль-теплокомуненерго”, КП ТМ ТМР „Тернопільміськтеплокомуненерго”) та 31 приватне підприємство.

Послуга з централізованого теплопостачання надається житловим будинкам, гуртожиткам, бюджетним установам та іншим споживачам.

На балансі КП ТМ ТОР „Тернопільтеплокомуненерго” знаходиться 35 котелень (експлуатується 31) загальною тепловою потужністю 125,0 Гкал/год,  а також 22,0 км магістральних та розподільчих теплових мереж (у двотрубному обчисленні).  На 17 котельнях встановлено котли, які працюють на альтернативних видах палива.

На балансі КП ТМ ТМР „Тернопільміськтеплокомуненерго” знаходиться 42 котельні (експлуатується 41) загальною тепловою потужністю 607,2  Гкал/год, а також  152,0 км магістральних та розподільчих теплових мереж  (у двотрубному обчисленні).

Всього в області працює 1297 котелень, які працюють як на традиційних так і нетрадиційних видах палива.

Для зменшення втрат теплової енергії підприємствами комунальної теплоенергетики області протягом І півріччя 2019 року вжито ряд енергозберігаючих заходів на суму 180,0 тис. гривень, а саме:

-  здійснено режимну наладку 58 котлів на суму 134,0 тис. гривень;

- здійснено чистку і промивку 43 поверхонь нагріву  трубчастих та пластинчастих підігрівачів води на суму 43,0 тис. гривень.

Економія енергетичних ресурсів від вищевказаних заходів складає 624,0 тонни умовного палива.

Всього по області замінено 32,3 км труб з пінополіуретановим покриттям (18,7 % від загальної протяжності теплових мереж): КП ТМ ТМР „Тернопільміськтеплокомуненерго” замінено 12,3 км (8,1 %),  КП ТМ ТОР „Тернопільтеплокомуненерго” замінено 20,0 км (93 %).

У м. Тернопіль та м. Чортків затверджені та погоджені Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України схеми теплопостачання, якими передбачено остаточне відключення окремих житлових будинків від мереж централізованого опалення із подальшим переведенням їх на індивідуальні системи опалення.

Протягом 2018 року в області від мереж централізованого опалення відключено 43 багатоквартирних житлових будинки, протягом 2019 року – 2.

З метою забезпечення економічної доцільності та господарської необхідності проектування та будівництва нових, розширення та модернізації діючих джерел теплової енергії і теплових мереж; економії паливо-енергетичних ресурсів; підвищення якості теплозабезпечення; впровадження енергозберігаючих технологій; охорони навколишнього середовища  у м. Тернополі та м. Чортків діють програми модернізації (оптимізації) систем централізованого теплопостачання.

З метою вдосконалення системи теплопостачання та використання теплової енергії споживачами, а також зменшення непродуктивних втрат енергоносіїв і теплової енергії, по області здійснюється оснащення житлових та нежитлових будівель вузлами комерційного обліку теплової енергії та гарячої води.

КП ТМ „Тернопільміськтеплокомуненерго” ТМР є одним з п’ятьох міст-учасників проекту Підвищення енергоефективності в секторі централізованого теплопостачання України, який реалізується за кошти позики Міжнародного банку реконструкції та розвитку. Строк реалізації проекту – 6 років.

Проект спрямований на підвищення якості послуг, що надаються підприємствами централізованого теплопостачання України кінцевим споживачам, підвищення надійності систем централізованого теплопостачання та скорочення викидів CO2 шляхом відмови від надлишкової генерації теплової енергії за рахунок підвищення її ефективності та зменшення втрат в системах транспортування та розподілу.

В рамках проекту планується впровадження наступних заходів:

встановлення індивідуальних теплових пунктів;

заміна та модернізація газових пальників на газових котлах;

влаштування газової когенераційної установки електричною потужністю 1 МВт;

заміна мережевих насосних агрегатів;

заміна зношених котлів на жаротрубні газові котли;

встановлення регуляторів частоти;

реконструкція трубопроводів системи централізованого теплопостачання з впровадженням попередньо ізольованих труб довжиною 4 600 метрів погонних;

встановлення системи автоматизованого контролю АСУТП (автоматична система керування технологічними процесами).

В області рівень оснащеності вузлами комерційного обліку становить: теплової енергії – 15,5 % у житлових будинках та 81 % - у нежитлових будівлях; гарячої води – 1,3 % у житлових будинках та 94,1 % - у нежитлових будівлях.

Встановлення вузлів комерційного обліку передбачено Програмою модернізації (технічного розвитку) систем централізованого тепло- та гарячого водопостачання м. Тернополя на 2016-2020 роки, Програмою оснащення багатоквартирних житлових будинків вузлами комерційного обліку теплової енергії та водопостачання на 2019-2021 роки, проектом „Підвищення енергоефективності в секторі централізованого теплопостачання в Україніˮ та проектом DemoUkrainaDH (НЕФКО).

Прилади обліку теплової енергії встановлюються в складі ІТП, найбільш ефективними з яких є ті, що здійснюють погодне регулювання подачі тепла у систему теплопостачання будинку. При облаштуванні вищевказаних ІТП економія на опаленні складе від 15 % до 50 %. На сьогоднішній день, у багатоквартирних житлових будинках м. Тернополя встановлено 136 ІТП.

Відповідно до пункту 2 Прикінцевих та перехідних положень Закону України від 22 червня 2017 року № 2119-VIII „Про комерційний облік теплової енергії та водопостачанняˮ оснащення вузлами комерційного обліку будівель, що на день набрання чинності цим Законом були приєднані до зовнішніх інженерних мереж і не були оснащені такими вузлами обліку, або якщо такі вузли обліку на день набрання чинності цим Законом вийшли з ладу, зобов’язаний здійснити оператор зовнішніх інженерних мереж у cтрок:

-         теплової енергії - протягом року з дня набрання чинності цим Законом (до 02 серпня 2018 року);

-         гарячої та питної води для нежитлових будівель - протягом одного року, а для житлових будівель - протягом двох років з дня набрання чинності цим Законом (до 02 серпня 2019 року).

Стабільна робота теплопостачальних підприємств області значною мірою залежить від їх фінансово-економічного стану.

Заборгованість підприємств комунальної теплоенергетики області за спожитий природний газ (з врахуванням боргів минулих років) станом на 01.07.2019 року становить 372,9 млн гривень:

-       КП ТМ ТМР „Тернопільміськтеплокомуненерго” – 344,1 млн гривень;

  КП ТМ ТОР „Тернопільтеплокомуненерго” –   28,8 млн гривень.

Рівень оплати за зазначений період складає 113,5 %.

У порівнянні із початком року вищезазначена заборгованість зменшилась на 40,8 млн гривень (9,9 %), із закінченням опалювального періоду  2018/2019 року – на  45,3 млн гривень (10,8 %).

Заборгованість споживачів області за спожиту теплову енергію у порівнянні із Заборгованість споживачів області за спожиту теплову енергію у порівнянні із закінченням опалювального сезону 2018/2019 року зменшилась на 89,8 млн гривень (50 %) і станом на 01.07.2019 складає 90,1 млн гривень,  у тому числі по категоріях споживачів: населення – 80,7 млн гривень; інші споживачі –  6,0 млн гривень; бюджетні установи усіх рівнів – 3,2 млн гривень; госпрозрахункові та релігійні організації – 0,2 млн гривень.

Однією із причин виникнення заборгованості за спожиті енергоносії є несвоєчасне та не в повному обсязі відшкодування комунальним підприємствам галузі різниці в тарифах, яка виникає через збитковість тарифів на теплову енергію.

За оперативними даними, станом на 01.07.2019  заборгованість з різниці в тарифах теплопостачальних підприємств області становить 283,2 млн гривень.
Анонси подій

Інформаційні послуги

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/informbody/peresel.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/dpoato_2.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/dopomog.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/dv-001_1.png

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/posilbody/invest1.gif

 

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/dfrr.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/ofis_reform.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/ratings_rajony-misto-3.png

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/igo.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/pidrbizn052015.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/informbody/17082016.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/zenergo.jpg

 

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/linija5.gif

 

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/informbody/kupuy_ternopilske.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/informbody/knyg.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/la_strada_d.jpg

 

Актуальна тема

Детінізація економіки

Присвоєння почесного звання України "Мати- героїня"