Двадцять шість книгозбірень краю отримають комп’ютерне устаткування в рамках програми «Бібліоміст»

Програма «Бібліоміст» визначила групу українських публічних бібліотек, що пройшли відкритий конкурсний відбір.

Офіційне оголошення назв 1083 книгозбірень-переможців відбулося в Національному інформаційному агентстві «Укрінформ» під час спільної прес-конференції за участю Міністра культури України Михайла Андрійовича Кулиняка, директора програми «Бібліоміст» Матея Новака, директора Регіональної місії Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) в Україні Джаніни Ярузельські та президента Української бібліотечної асоціації (УБА) Ірини Олександрівни Шевченко.

У Тернопільській області перемогу в конкурсі одержали центральні бібліотеки шести районів, а саме: Бережанського, Борщівського, Монастириського, Підгаєцького, Чортківського, Теребовлянського.

Двадцять шість книгозбірень, у тому числі п’ятнадцять сільських, братимуть участь у реалізації проекту.

Фіналісти протягом липня-листопада 2011 року отримають комп’ютерне устаткування, а це - 80 персональних комп’ютерів, принтери, веб-камери, навушники з мікрофонами та мережеве обладнання.

Бібліотекарі, які долучаться до програми, пройдуть навчання в галузі новітніх технологій та бібліотечних інновацій на базі регіонального навчального центру, що функціонує в Тернопільській ОУНБ.

«Висловлюємо щиру подяку обласній державній адміністрації, органам влади й місцевого самоврядування, підприємцям, спонсорам за підтримку проекту та сподіваємося на виконання зобов’язань, які вони взяли на себе в листах підтримки, наданих бібліотекам», - зазначає директор Тернопільської обласної універсальної наукової бібліотеки, голова обласного відділення Української бібліотечної асоціації Василь Вітенко.

Довідково:

«Бібліоміст» – це партнерська робота Ради міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX), Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), Міністерства культури України та Української бібліотечної асоціації, на підтримку якої Фундація Білла та Мелінди Гейтс надала грант на суму 25 мільйонів доларів США. Для сприяння досягненню цілей програми, корпорація Microsoft безкоштовно передасть публічним бібліотекам України програмне забезпечення на суму близько 4,4 мільйона доларів США.

Переможці другого раунду конкурсу

«Організація нових бібліотечних послуг з використанням вільного доступу до Інтернету»

Центральна бібліотека ЦБС Теребовлянського району Теребовлянська районна бібліотека для дітей

Микулинецька міська бібліотека-філія

Кобиловолоцька сільська бібліотека-філія

Плебанівська сільська бібліотека

 

Чортківська центральна районна бібліотека

Бібліотека-філія с. Біла

Бібліотека-філія с. Колядини

Бібліотека-філія с. Пробіжна

 

Бережанська центральна районна бібліотека ім. Т.Г. Шевченка

Саранчуцька бібліотека-філіал

Куропатницька бібліотека-філіал

Надрічницька бібліотека-філіал

 

Центральна бібліотека ЦБС Борщівського району

Мельницька-Подільська міська бібліотека-філія

Скала-Подільська міська бібліотека-філія

Ланівецька бібліотека-філія

Пищатинська бібліотека-філія

 

Підгаєцька центральна районна бібліотека

Мирненська бібліотека-філія

Новосілківська бібліотека-філія