Лановецька районна державна адміністрація
47400, м.Ланівці, вул.Незалежності, 19
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук
На головну

ЛАНОВЕЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СЕКТОР З ПИТАНЬ ПРОБАЦІЇ


Роз’яснення засудженому порядку виконання покарання у виді громадських робіт

06 листопада 2018 року фахівцем Лановецького РС філії Державної установи «Центр пробації» в Тернопільській області Вікторією Михальчишин спільно з начальником сектору реагування патрульної поліції Лановецького відділення поліції Кременецького відділу поліції ГУНП в Тернопільській області Олексієм Жмудь в приміщенні Молотківської сільської ради було проведено профілактичну бесіду виховного характеру з громадянином Д., засудженим до покарання у виді громадських робіт. Наголошено, що саме даний вид покарання, як альтернативний позбавленню або обмеженню волі, повинен сприяти його перевихованню через суспільно-корисну працю, яка буде виконуватися на користь громади в якій він проживає.

Засудженому роз’яснено порядок та умови відбування покарання та наслідки від його ухилення, а також вручено направлення до Молотківської сільської ради.

За результатами проведеної бесіди було складено оцінку ризиків вчинення повторного правопорушення, а також ознайомлено засудженого з індивідуальним планом роботи та з наявними вакансіями у Лановецькому центрі зайнятості, запропоновано допомогу у працевлаштуванні.

 

Відбуласяробоча зустріч працівників Лановецького РС філії Державної установи «Центр пробації» в Тернопільській області та Лановецького РЦСССДМ

 23.10.2018 року в приміщенні Лановецького районного центру соціальних служб для сім’ї дітей та молоді та за участі його працівників відбулася робоча зустріч з персоналом Лановецького районного сектору філії Державної установи «Центр пробації» в Тернопільській області, метою якої було обговорення порядку взаємодії щодо проведення роботи з повнолітніми особами, що перебувають на обліку в уповноваженому органі з питань пробації.

В ході зустрічі  обговорено положення спільної діяльності, які закріплені в  Постановах Кабінету Міністрів України « Про затвердження Порядку виявлення сімей(осіб), які перебувають у складних життєвих обставинах, надання їм соціальних послуг та здійснення соціального супроводу таких сімей(осіб)» від 21.11.2013р. №896 та « Про затвердження Порядку взаємодії суб’єктів соціального супроводу сімей(осіб), які перебувають у складних життєвих обставинах» від 21.11.2013р. №895.

Зокрема, було наголошено на тому, що важливою для проведення оцінки ризиків вчинення повторного кримінального правопорушення працівниками уповноваженого органу з питань пробації та складення індивідуального плану роботи із підобліковим є отримання інформації від Лановецького РЦСССДМ   про те чи знаходився суб’єкт пробації на обліку сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах, про проведену з ним роботу та про її результати.

За результатами проведеної зустрічі учасники узгодили порядок спільної діяльності, спрямованої на зміну світогляду осіб, що перебувають на обліку в Лановецькому РС, з метою попередження вчинення ними повторних правопорушень, визначили основні напрямки і форми взаємодії, зокрема залучення до спільних виїздів працівників РЦСССДМ за місцем проживання суб’єктів пробації для  проведення оцінок потреб сімей та осіб, які мають конфлікт із законом.                                                   

                                                    http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/publication/lanovetska/ua/46489/.jpgДопомогаклієнту пробації у виготовлені паспорта громадянина України.

06.09.2018 начальником Лановецького районного сектору філії Державної установи “Центр пробації” в Тернопільській області Віторією Трофимчук організовано звернення клієнта пробації до Лановецького районного сектору Управління Державної мігріційної служби України у Тернопільській області із заявою щодо виготовлення нового паспорта громадянина України.
 При постановці засудженого на облік та під час роботи з ним, як суб’єктом пробації, персоналом Лановецького районного сектору філії Державної установи “Центр пробації” в Тернопільській області встановлено, що ним втрачено паспорт громадянин України. З метою відновлення документа персонал уповноваженого органу з питань пробації допоміг суб’єкту пробації отримати консультування спеціалістів міграційної служби та зібрати необхідні для відновлення паспорта України документи.
 Співпраця Лановецького районного сектору філії Державної установи “Центр пробації” в Тернопільській області та Лановецького районного сектору Управління Державної мігріційної служби України у Тернопільській області є допомогою засудженим, завдяки якій вони можуть реалізувати свої права, як під час перебування на обліку, так і після відбуття покарання. І в подальшому персонал зазначених служб планує всебічно допомагати клієнтам пробації у відновленні та отриманні документів.

 http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/publication/lanovetska/ua/46489/img-cc005db48ce80c33d503545f28bbefcb-v.jpgВідбуласязустрічна тему «Я маю право»

 В рамках проекту «Я  МАЮ ПРАВО» 13 серпня 2018 року в приміщенні Лановецького бюро правової допомоги відбулася зустріч учасниками якої були начальник Лановецького районного сектору з питань пробації Вікторія Трофимчук, клієнти служби пробації та начальник Лановецького бюро правової допомоги  Неля Данилюк.

В ході зустрічі  начальник Лановецького бюро провавої допомоги Неля Данилюк роз`яснила, що засуджені особи, що перебувають на обліку в службі пробації які потребують представництва своїх інтересів у суді, однак не мають достатніх фінансових можливостей для здійснення цього представництва, можуть звернутися до центру та отримати допомогу кваліфікованого захисника-адвоката, який надаватиме свої послуги безоплатно для клієнта, оскільки дані послуги оплачуватиме держава.

Начальник служби пробації Вікторія Трофимчук повідомила, що відповідно до Закону України «Про пробацію» суб’єкти пробації мають право на роз’яснення своїх прав та обов’язків, отримувати інформацію про можливу допомогу і консультації, оскаржувати рішенння, дії, бездіяльність органів пробації. До індивідуального плану роботи із засудженими працівниками пробації включається разом із заходами нагляду соціально-виховна робота.

 Також  під час проведення заходу, обговорено план спільних дій щодо заохочення кращої практики й координації діяльності та надання безоплатної правової допомоги. Було домовлено про те, що кожного місяця першого понеділка працівники бюро правової допомоги будуть приходити до служби пробації та здійснювати роз’яснення підобліковим щодо надання безоплатної правової допомоги суб’єктам пробації.  

З метою розширення доступу  засуджених до безоплатної правової допомоги   Лановецькому районному секторі  з питань пробації  було  передано відповідні інформаційні матеріали для розміщення на інформаційному стенді, надано відомості про первинну та вторинну безоплатну правову допомогу .

 

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/publication/lanovetska/ua/46489/20180515_161113.jpg16 травня 2018 року в приміщенні Лановецького відділення поліції відбулася робоча зустріч працівників Лановецького районного сектору з питань пробації  Західного Міжрегіонального  управліннння з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції   спільно з працівниками Лановецького відділення поліції Кременецького відділу поліції ГУНП в Тернопільській області.  Метою зустрічі є покращення співпраці між вказаними службами та забезпечення виконання функцій, передбачених чинним законодавством.  

Під час зустрічі начальник Лановецького районного  сектору з питань пробації  Трофимчук Вікторія Вікторівна  довела до відома особовому скаладу Лановецького ВП КВП  спільний наказ Міністерства юстиції України, Міністерства соціальної політики України, Міністерства охорони здоров’я, Міністерства внутрішніх справ України від 03.04.2018 №947/5/467/609/280 «Про затвердження  Порядку взаємодій установ виконання покарань, уповноважених органів з питань пробації та суб’єктів соціального патронажу під час підготовки до звільнення осіб, які відбувають покарання у виді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк».

 

 

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/publication/lanovetska/ua/46489/images.jpg

Суспільно корисні роботи – один із видів відповідальності за несплату аліментів

 

 

 

 

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/publication/lanovetska/ua/46489/foto.pngІНФОРМАЦІЯ

 

ЛАНОВЕЦЬКИЙРАЙОННИЙСЕКТОРЗ ПИТАНЬ ПРОБАЦІЇ

Західногоміжрегіональногоуправління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції

                               _______________________________________________________

Контактнідані:            Поштова адреса: вул.Волинська,7, м.Ланівці Лановецький р-н

                                                                      Тернопільська обл., 47402

                                         Роб.тел.:              03549 2 13 58

                                        _____________________________________________________________________

Графік роботи:           понеділок – четвер: 09:00 – 18:00

                                          п’ятниця : 09:00 – 16:45

                                          обідня перерва: 13:00 – 13:45

                                          вихідний: субота, неділя_______________________________________________

ПРОБАЦІЯ – ЦЕ:

1)забезпечення безпеки суспільства (громади) шляхом запобігання вчиненню правопорушень

2)надання суду інформації, що характеризує обвинувачену особу для прийняття справедливого рішення            (складення досудової доповіді)

3)організація виконання покарань, не пов’язаних з позбавленням волі

4)пробаційний нагляд; контроль за особою, яка вчинила правопорушення, а також допомога, спрямована на підтримку такої особи в суспільстві (консультації, мотивування до змін, сприяння у вирішенні проблемних питань)

5)допомога особі, яка готується до звільнення з місць позбавлення волі, в адаптації до життя в суспільстві

ДО КОГО ЗАСТОСОВУЄТЬСЯ ПРОБАЦІЯ?

1)особа, щодо якої складається досудова доповідь, яка перебуває у кримінальному процесі

2)особа, засуджена до кримінального покарання, що не пов’язане з позбавленням волі, а саме: заборона обіймати певні посади або займатися певною діяльністю, громадські або виправні роботи

3)особа, якій покарання у виді позбавлення волі замінено на покарання у виді громадських або виправних робіт

4)особа, звільнена з випробувальним терміном від відбування покарання у виді позбавлення (обмеження) волі

5)звільнена від відбування покарання вагітна жінка та жінка, яка має дитину віком до трьох років особа, яка готується до звільнення з місць позбавлення волі

6)особа, яка готується до звільнення з місць позбавлення волі

ПЕРЕВАГИ ПРОБАЦІЇ:

ДЛЯ ОСОБИ, яка вчинила правопорушення:

1)можливість змінитись без перебування у місцях позбавлення волі (ізоляції від суспільства), підтримка на шляху до змін

2)збереження сімейних стосунків та зв’язків у громаді

3)збереження роботи та житла

4)позитивний соціальний ефект: особа не втрачає соціальні зв’язки та шанс створити сім’ю

ДЛЯ СУСПІЛЬСТВА (ГРОМАДИ):

1)убезпечення громади від вчинення повторних злочинів

2)справедливе здійснення правосуддя: баланс між карою за вчинене правопорушення, відшкодуванням завданої шкоди та інтересами членів суспільства

ДЛЯ ДЕРЖАВИ:

1)зниження злочинності

2)зниження кількості ув’язнених в місцях позбавлення волі осіб

3)позитивний економічний ефект: утримання правопорушника у місцях позбавлення волі набагато дорожче для держави, ніж перебування на пробації; а також залишаючись у суспільстві особа не втрачає роботу та сплачує внески у держбюджет

4)дотримання міжнародних стандартів

ВИДИ ПРОБАЦІЇ (передбачено Законом України «Про пробацію»):  

Досудовапробація – забезпечення суду інформацією, що характеризує особу, яка обвинувачується у вчиненні правопорушення, з метою врахування обставин її життя для прийняття судом справедливого рішення про міру її відповідальності (складення досудової доповіді)

Наглядовапробація  - здійснення наглядових та соціально-виховних заходів:надання психологічної, консультативної та інших видів допомоги, сприяння працевлаштуванню, залучення до навчання, участь у виховних заходах та соціально-корисній діяльності, проведення індивідуально-профілактичної роботи відносно особи, до якої застосовується пробація

Пенітенціарнапробація – це допомога особі, яка готується до звільнення з місць позбавлення волі у трудовому та побутовому влаштуванні за обраним нею місцем проживання, влаштування до закладів охорони здоровя та сприяння в адаптації до життя у суспільстві.

 

         ДОСУДОВА ДОПОВІДЬ – СПРАВЕДЛИВЕ РІШЕННЯ СУДУ
 

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/lanovetska/ua/topimg/invest_pasport.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/lanovetska/ua/agolova/2.gif

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/lanovetska/ua/agolova/image002.gif 

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/lanovetska/ua/agolova/edeklar.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/lanovetska/ua/agolova/dpoato_2.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/lanovetska/ua/agolova/154.jpg

Анонси подій

Інформаційні послуги

 

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/lanovetska/ua/informbody/guds.gif

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/lanovetska/ua/informbody/kmu.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/lanovetska/ua/informbody/baner_ak1.gif