Лановецька районна державна адміністрація
47400, м.Ланівці, вул.Незалежності, 19
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук
На головну

ЛАНОВЕЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СЕКТОР З ПИТАНЬ ПРОБАЦІЇ


http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/publication/lanovetska/ua/46489/foto.png ПРО НАС:  Лановецький районний сектор Філії Державної установи «Центр пробації»  в Тернопільській області

 

 

 

 

 

 

Правопросвітницький захід “Стоп булінг” для студентів в місті Ланівці

Сьогодні, у рамках проведення Всеукраїнського тижня з протидії булінгу в навчальних закладах Лановецького району, фахівець  Лановецького районного сектору Вікторія Михальчишин долучилась до проведення правопросвітницького заходу “Стоп булінг” для студентів  Лановецької філії державного навчального закладу “Тернопільський професійний коледж з посиленою військовою та фізичною підготовкою” з працівником ювенальної превенції Лановецького відділення поліції Кременецького відділу поліції Головного управління національної поліції в Тернопільській області лейтенантом поліції Михайлом Ревизюком. Проведення лекції саме в цій аудиторії актуальне через те, що серед слухачів знаходився неповнолітній суб’єкт пробації, який здобуває професійну освіту в даному навчальному закладі.

Неповнолітнім розповіли, що булінґ (цькування) – це тривалий процес свідомого жорстокого ставлення, агресивної поведінки, щоб заподіяти шкоду, викликати страх, тривогу або створити негативне середовище для людини. Ознайомили з найпоширенішими формами цькування, обговорили наслідки насилля, найактуальнішими з яких є беззахисність, відсторонення від спілкування, підвищена тривожність, девіантна поведінка. Підліткам також наголосили, що за вчинення булінгу законодавством передбачена відповідальність. 

Усі учасники заходу дійшли спільної думки, що насильство, цькування, дискримінація за будь-якою ознакою, сексуальні домагання і нетерпимість є неприйнятними в освітньому середовищі.  

Вікторія МИХАЛЬЧИШИН

фахівець Лановецького районного сектору

філії ДУ “Центр пробації” в Тернопільській області

 

 

 

Відбулася  тематична бесіда з під обліковими Лановецького району на тему: “ Насильство в сім`ї”

        29  липня 2019 року під час планової реєстрації засуджених  начальник  уповноваженого органу з питань пробації в Лановецькому районі  Вікторія Трофимчук   спільно з  працівником  Лановецького  відділення поліції Юрієм Безухом провели з суб`єктами пробації тематичну бесіду на тему: “Насильство в сім`ї”. Для зазначеної категорії осіб, дана тема бесіди  є досить актуальною, оскільки засуджені часто відчувають на собі, або самі вчиняють насильство по відношенню до своїх рідних і близьких.

     Під час бесіди клієнтам пробації роз`яснили норми кримінального та адміністративного законодавства щодо протидії та запобіганню домашнього насильству та те, що домашнє насильство тлумачать як будь-які умисні дії фізичному чи психічному здоров`ю.  

         Отримана інформація допомогла присутнім підвищити рівень інформованості про домашнє насильство, його види, відповідальність за його вчинення, а також куди звертатися, якщо особа піддалася насильству, як поводитися  в ситуаціях, коли провокують насильство.

 

Вікторія ТРОФИМЧУК,

начальник Лановецького районного сектору

філії ДУ “Центр пробації” в Тернопільській області

У Ланівцях  показали унікальну виставку речей із зони АТО  та знахідок минулих воєн.

 

28.07.2019 року працівники уповноваженого органу з питань пробації в Лановецькому районі разом з неповнолітнім суб’єктом пробації відвідали пересувну  виставку зброї із зони АТО, яка була організована   в м.Ланівці товариством Козацько-десантного екологічного осередка ім.Дмитра Байди-Вишневецького.

Виставка формувалась із речей, які віддавали бійці зі Сходу. Серед експонатів є захисна каска, яка врятувала АТОвця під час обстрілу, гранатомети, залишки від розібраних снарядів та мін. Також, було представлено і речі, які вдалося знайти з допомогою металошукача. Переважно це вибухонебезпечні снаряди часів Першої та Другої світових воєн. Експонати виставки неабияк зацікавили неповнолітнього засудженого та дали можливість зрозуміти події, що відбуваються сьогодні в Україні. Він уважно слухав історію створення виставки, про захисників нашої країни – учасників бойових дій, які стали ініціаторами цієї експозиції та передали багато матеріалів для її організації.

З музею вийшли з почуттям патріотизму та з гордістю за героїв, які борються за майбутнє та незалежність нашої України.

Впевнена, що такі патріотичні виставки – гарний приклад для молоді, яка має нести у своєму серці українську державність та патріотизм.

 

 

 

Вікторія ТРОФИМЧУК,

начальник Лановецького районного сектору

філії ДУ “Центр пробації” в Тернопільській області

Допомога клієнту пробації у виготовлені паспорта громадянина України

 

        26.06.2019 року при постановці засудженого на облік та під час роботи з ним, як суб’єктом пробації, персоналом Лановецького районного сектору філії Державної установи “Центр пробації” в Тернопільській області встановлено, що ним втрачено паспорт громадянина України, що перешкоджає йому офіційно працевлаштуватися.

         З метою відновлення документа та виконання заходу визначеного індивідуальним планом роботи з суб’єктом пробації, начальником уповноважених органів  з питань пробації в Лановецькому районі Вікторією Трофимчук організовано звернення клієнта пробації до Лановецького районного сектору Управління Державної мігріційної служби України у Тернопільській області із заявою щодо виготовлення нового паспорта громадянина України. Правопорушник отримав консультування спеціалістів міграційної служби та зібрав необхідні для відновлення паспорта України документи.

         Вікторія Трофимчук,

         начальник Лановецького районного сектору

         філії Державної установи “Центр пробації” в Тернопільській області 

 

 

 

Продовжується співпраця центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та сектору з питань пробації в Лановецькому районі

 

          Сьогодні на базі Лановецького районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді в Тернопільській області відбулася чергова  робоча зустріч представників, що надають соціальні послуги суб’єктам пробації та начальника уповноважених органів з питань пробації Лановецького району Вікторії Трофимчук.

Під час зустрічі були обговорені питання проведення спільних заходів соціально-виховного характеру для суб’єктів пробації та співпраці в ІІІ кварталі 2019 року, з метою виявлення тих осіб, які опинилися у складних життєвих обставинах. Було проведено моніторинг змін у житті кожного, що перебуває на обліку в уповноважених органах пробації.Обговорено функції та повноваження кожної із сторін, визначено порядок проведення спільної профілактичної роботи серед дітей та молоді, які засуджені до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі, звільнені від відбування покарання з випробуванням, або умовно-достроково.З’ясовано проблеми та ситуації, які найчастіше виникають та доводиться вирішувати.

В ході робочої зустрічі було вирішено проводити сумісні бесіди з підобліковими для складання оцінок ризику вчинення повторного кримінального правопорушення та спільно відвідувати підоблікових за місцем навчання та проживання. Також залучати суб’єктів пробації до масових заходів, що проводяться центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді в Лановецькому районі.

Важливо зазначити, що основна мета роботи із цією категорією громадян - виявлення причин протиправної поведінки засуджених осіб, здійснення соціально-профілактичної роботи щодо запобігання негативним явищам та їх подолання, допомога в усвідомленні зроблених ними помилок, пошук  шляхів їх подолання. А найголовніше - пробудити інтерес до своєї особистості, власних позитивних якостей, задуматись про своє життя та майбутнє.

Вікторія Трофимчук,

начальник Лановецького районного сектору

філії Державної установи “Центр пробації” в Тернопільській області

 

Лановеччина святкує День вишиванки

Сьогодні, 16 травня, у третій четвер місяця українці в усьому світі традиційно відзначають День вишиванки. До свята долучилися працівники уповноваженого органу з питань пробації Лановецького району, які прийшли цього дня на роботу у вишитому вбарнні.

Це всеукраїнське свято покликане зберегти українські цінності та споконвічні народні традиції, адже до вишиванок завжди ставилися як до святині, могутнього символу благополуччя в родині. І які б складні часи не переживав народ, любов до традиційної вишивки у нас ніколи не згасала. За допомогою нитки і голки українські майстри створювали і створюють унікальні зразки впізнаваного у всьому світі українського вбрання. 

День вишиванки не передбачає обов’язкових заходів, кожен може долучитися просто одягнувши вишиванку на роботу чи на навчання. Але носіння етнічного вишитого одягу має глибокий зміст, кожен може виразити свою національну позицію, культурну освіченість та духовну свідомість.

 

Вікторія Михальчишин,

фахівець1 категорії Лановецького РС

філії Державної установи “Центр пробації”

в Тернопільській області                               

 

Семінар-практикум “Профілактика правопорушень.

Психологічна допомога діям учасників АТО”

      18 квітня 2019 року в приміщенні комунальної установи “Лановецький районний методичний  кабінет” відбувся  семінар-практикум психологів Лановецьких загальноосвітніх шкіл  на тему : “Профілактика правопорушень серед неповнолітніх. Психологічна допомога дітям учасників АТО”. На семінар було запрошено начальника уповноваженого органу з питань пробації в Лановецькому районі  Вікторію Трофимчук, для висвітлення питання як саме працівники пробації сприяють убезпеченню суспільства, попереджаючи вчинення повторних злочинів правопорушниками та як наразі функціонує служба пробації в Лановецькому районі.

       У рамках цієї зустрічі  були висвітлені основні концепції пробації як системи наглядових та соціально-виховних заходів, що застосовуються до засудженого за рішенням суду та відповідно до Закону України “Про пробацію”. Вікторія Трофимчук  пояснила присутнім, що уповноважений орган з питань пробації в Лановецькому районі реалізує державну політику у сфері виконання кримінальних покарань та пробації, у межах своїх повноважень організовує: забезпечення суду досудовими доповідями щодо осіб, які притягаються до кримінальної відповідальності; здійснення нагляду за особами, які притягнуті до кримінальної відповідальності; виконання покарання у виді позбавлення права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю, громадських робіт, виправних робіт; реалізацію пробаційних програм; соціально-виховну роботу; підготовку до звільнення засуджених, які відбувають покарання у виді обмеження волі та позбавлення волі на певний строк.

      Пробація – це новий термін в українському законодавстві. У більш ширшому розумінні – це відповідальність особи за скоєний злочин без позбавлення волі. Система пробації передбачає роботу з особами, які вчинили злочин, без ізоляції їх від суспільства – надання їм соціальної і психологічної підтримки та допомоги. І, звісно, це нагляд і контроль за особою під час перебування на пробації. Але одним з головних чинників, які можуть забезпечити виконання повноваженими органами пробації покладених на них завдань і функцій, є налагодження тісної співпраці з громадянським суспільством, спільна робота у напрямі соціалізації правопорушників. З цією метою законодавцем передбачена можливість залучення до виконання функцій, покладених на пробацію волонтерів пробації.

            Під кінець зустрічі всім присутнім психологам запропоновано співпрацювати з уповноваженим органом пробації в Лановецькому районі, в якості волонтерів. Сподіваємося на плідну та ефективну співпрацю. Для отримання більш детальної інформації пропонуємо звертатися за такими контактами : м.Ланівці вул. Волинська,7, каб.№33, к.т.0672916497. 

         Вікторія Трофимчук,

         начальник  Лановецького районного сектору

філії Державної установи “Центр пробації” в  Тернопільській області

 

 

Робоча зустріч Лановецького уповноваженого органу з питань пробації та сектору превентивної діяльності Лановецького відділення поліції

        12 квітня 2019 року в приміщені Лановецького відділення поліції начальником Лановецького уповноваженого органу з питань пробації Вікторією Трофимчук проведено робочу зустріч зі співробітниками сектору превентивної діяльності Лановецького відділення поліції ГУНП                 в Тернопільській області.

        Під час зустрічі були підведені підсумки  співпраці  за І квартал 2019 року, визначені найбільш актуальні напрямки подальшої взаємодії та обговорені проблемні питання, які виникали під час роботи. Акцентовано увагу на необхідність координації спільних дій при проведенні профілактичних заходів із суб’єктами пробації, які перебувають на обліку в Лановецькому районному секторі філії Державної установи “Центр пробації” в Тернопільській області. Було обговорено питання щодо покращення індивідуально-профілактичної роботи із категорією   підоблікових осіб та можливості залучення працівників поліції до заходів з відвідування суб’єктів пробації за місцем проживання.

       Начальник служби пробації Вікторія Трофимчук довела до відома присутнім  працівникам превенції  Лановецького району   функції територіальних органів Національної поліції України під  час здійснення нагляду  за засудженими до  покарань, не пов’язаних з позбавленням волі відповідно до Наказу Міністерства юстиції України №272/5 від 29.01.2019 року.

       За результатами наради визначено спільні заходи подолання  проблемних питань, для підвищення ефективної взаємодії уповноваженого органу з питань пробації та органів поліції Лановецького району на цьому напряму. 

         Вікторія Трофимчук,

         начальник  Лановецького районного сектору

філії Державної установи “Центр пробації” в  Тернопільській обл

 

Тематична зустріч на тему: “Виборчі права засуджених”

 

   5 березня 2019 року  у приміщенні Лановецького районного сектору філії Державної установи     “Центр пробації” в Тернопільській області в рамках реалізації Всеукраїнського проекту Міністерства юстиції “Я маю право!” з метою реалізації виборчих прав осіб, засуджених до покарань не пов’язаних з позбавленням волі, керівником Лановецького бюро правової допомоги  Н.Данилюк спільно з начальником  уповноваженого органу з питань пробації В.Трофимчук було проведено   тематичну зустріч з клієнтами пробації на тему: “Виборчі  права  засуджених”.

   Фахівець правової допомоги провела для  засуджених роз’яснювальну роботу, наголосивши, що вибори – це волевиявлення народу як суверенного верховного суб’єкта влади та опитування громадської думки. Зазначила, куди слід звертатися громадянам, які змінили місце проживання чи проживають на територіях новоутворених ОТГ, як  перевірити себе у списку виборців  на сайті Державного реєстру виборців, в який термін потрібно подати заяву щодо включення їх до списку виборців. Нагадала, що для того, щоб проголосувати, необхідно взяти запрошення на вибори та документ, що засвідчує особу і громадянство: “Ні водійські права, ні студентський квиток, чи різного роду посвідчення не є документами, на підставі яких можуть видати бюлетень. Проте за військовим квитком можуть отримати бюлетень військовослужбовці строкової служби. Але це все можливо за наявності особи у списках виборців”. Крім цього, фахівець бюро правової допомоги  ознайомила клієнтів пробації з основними змінами до Закону України "Про безоплатну правову  допомогу", напрямками роботи  бюро правової допомоги  та додатково проінформувала  присутніх, що отримати правову допомогу можна, звернувшись до Лановецького бюро правової допомоги, яке розміщене  за адресою: м. Ланівці, вул. Незалежності, 20А (4 поверх); тел. (03549) 2-24-59  та Кременецького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, яке знаходиться за адресою: м.Кременець, вул.Шевченка, 59А; тел. (03546) 2-52-33, Skype: kremeneckiy_mc.

Для цілодобово доступу громадян  до безоплатної вторинної правової допомоги діє єдиний  телефонний  номер 0-800-213-103

          Вікторія Трофимчук, начальник  Лановецького районного сектору

         філії Державної установи “Центр пробації” в  Тернопільській області

 

 

Засідання спостережної комісії  Лановецької райдержадміністрації

 

         15 березня 2019 року в приміщені Лановецької державної адміністрації відбулося чергове засідання спостережної комісії за участі начальника Лановецького районного сектору філії Державної установи «Центр пробації» в Тернопільській області Вікторії Трофимчук.   На порядок денний було винесено  ряд питань : про стан соціальної адаптації, трудового та побутового влаштування осіб,   звільнених від відбування покарання з місць позбавлення волі та про стан організації  роботи з питань працевлаштування, навчання, побуту звільнених осіб Лановецького району.

         З інформаціями виступили начальник Лановецької районної філії Тернопільського обласного центру зайнятості Світлана Філюк, начальник Лановецького  центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Світлана Юзюк, начальник уповноваженого органу з питань пробації Лановецького району Вікторія Трофимчук. Заслухавши доповідачів, члени комісії прийняли ряд рішень, зокрема:

- щодо організації соціального патронажу та здійснення соціального супроводу , влаштування, за наявності, до закладів соціального обслуговування для осіб, які засуджені до позбавлення волі або обмеження волі та готуються до звільнення;

- заходи, що сприятимуть виправленню, соціальній адаптації та працевлаштування засуджених осіб, які готуються до звільнення ;

- щодо залучення спостережної комісії до процесу підготовки засуджених до звільнення;  

- щодо обміну інформацією у межах своїх повноважень.

       Саме таке завдання стоїть перед пенітенціарною пробацією в Україні  відповідно до Наказу Міністерства юстиції України, Міністерства соціальної політики України, Міністерства охорони здоров’я України, Міністерства внутрішніх справ України від 03.04.2018 року № 974/467/609/280, та сприятиме виправленню, соціальній та трудовій адаптації засуджених осіб.

         Вікторія Трофимчук,

         начальник  Лановецького районного сектору

         філії Державної установи “Центр пробації” в  Тернопільській області

 

 

 

Робоча зустріч голови спостережної комісії та начальника уповноваженого органу пробації Лановецького району

04 лютого 2019 року в приміщенні Лановецької районної державної адміністрації  за ініціативою начальника Лановецького районного сектору філії Державної установи ‘Центр пробації’ в Тернопільській області Вікторії Трофимчук,  проведено робочу зустріч  з першим заступником голови  Лановецької районної державноїх адміністрації, головою спостережної комісії Олександром Батожним   з метою обговорення співпраці та планування спільних заходів на 2019 рік.

         Учасники зустрічі обговорили Порядок взаємодії  установ виконання покарань, уповноважених органів з питань пробації та суб’єктів соціального патронажу під час підготовки до звільнення осіб, які відбувають покарання у виді обмеження або позбавлення волі на певний строк, який затверджено наказом Міністерства юстиції України, Міністерства соціальної політики України, Міністерства охорони здоров’я України, Міністерства внутрішніх справ від 03.04.2018 року № 974/5/467/609/280.

        Особливу увагу під час зустрічі приділили проблемним питанням, які виникають під час впровадження елементів пенітенціарної пробації, зокрема, соціальної адаптації засуджених під час підготовки до звільнення з місць позбавлення волі, відновлення документів, що посвідчують особу громадянина України, можливість надання житла, проблем реєстрації осіб, які звільняються з місць позбавлення або обмеження волі і можливі шляхи іх вирішення.

            На сьогодні питання надання допомоги з соціальної адаптації засуджених осіб під час підготовки  їх до звільнення з місць позбавлення волі належить до числа пріоритетних завдань роботи органів пробації. Людина, яка звільняється з місць позбавлення волі і повертається до звичайного життя, повинна пройти адаптацію в суспільстві та отримати всебічну підтримку і допомогу з боку органів влади та громадських організацій. Саме це надасть можливість кожній звільненій особі в подальшому уникнути конфліктів із законом та вести здоровий та право слухняний спосіб життя.

Вікторія Трофимчук

 начальник Лановецького районного сектору

  філії Державної установи «Центр пробації» в Тернопільській області

 

 

 Робоча зустріч працівників поліції та районного сектору пробації  в Лановецькому районі.

       Сьогодні в приміщенні Лановецького відділення поліції відбулася робоча зустріч за участю представників сектору превенції   та     пробації Лановецького району. Мета даної зустрічі – визначитися з алгоритмом спільних дій у сфері індивідуально-профілактичної роботи з піднаглядними та своєчасного обміну інформацією.

       Учасниками  зустрічі  було підведено підсумок проведеної  роботи за  4 квартал 2018 року, щодо профілактики повторних злочинів серед суб’єктів пробації. Обговорили питання співпраці між службами в 2019 році. Потрібно посилити профілактичну роботу з особами, засудженими до мір покарань, не пов’язаних із позбавленням волі, недопущення з їх боку вчинення повторних злочинів. Домовилися проводити спільні заходи  в  першому кварталі 2019 році по перевірці за місцем проживання суб’єктів пробації. Особливу увагу звернули на питання розшуку осіб та притягнення засуджених осіб до кримінальної відповідальності за ухилення від відбування покарання, не пов’язаного з позбавленням волі. Було наголошено, що пріоритетним напрямком взаємодії служб є забезпечення безпеки суспільства шляхом виправлення засуджених, запобіганню вчиненню ними повторних кримінальних правопорушень. Для більш дієвої профілактичної роботи між службами розроблено та затверджено спільний план роботи на І квартал 2019 року.

 

 

 

 

День захисту прав людини в Лановецькому районі.

Щорічно 10 грудня в світі відзначають Міжнародний день захисту прав людини. Саме тому, сьогодні до Міжнародного дня захисту прав людини та в рамках проведення Всеукраїнського тижня права працівники Лановецького районного сектору філії Державної установи «Центр пробації» в Тернопільській області спільно із Лановецьким бюро правової допомоги, Лановецькою державною нотаріальною конторою долучилися до проведення правової обізнаності населення і популяризації діяльності органів пробації та її партнерів.

З  метою формування правової культури у суспільстві  тиждень права розпочали з заходу із старшокласниками Лановецької загальноосвітньої школи  №2. на тему : «Права людини» з нагоди проголошення Загальної декларації прав людини. В ході заходу  фахівець правової допомогиВіта Святинюк проінформувала учнів про те, що  ця дата  була впроваджена Генеральною асамблеєю ООН  в 1950 році на честь прийняття 10 грудня 1950 року Загальної Декларації з прав людини. Декларація стала  першим світовим документом, що сформулював положення про права людини. Загальна декларація прав людини важливий і корисний документ. Проте в ньому не було жодного слова про дітей. Але ж діти потребують особливої уваги й захисту з боку держави. Саме тому в 1989 року ООН прийняла  окремий документ  під назвою «Конвенція про права дитини.». Школярам  названо основні права якими користуються діти, а це :

1.                              Право на життя. Право на ім’я.

2.                              Право на громадянство.

3.                              Право на відсутність дискримінації.

4.                              Право на свободу совісті і релігійних переконань.

5.                              Право на життя з батьками.

6.                              Право на працію і відпочинок.

7.                              Право на захист життя та здоров’я.

8.                              Право на освіту.

9.                              Право на відсутність рабства.

10.                          Право на житло.

11.                          Право на свободу слова.

12.                          Право на отримання інформації.

13.                          Право користування досягненнями культури.

14.                          Право створювати сім’ю

15.                          Право участі у науково технічній та художній творчості.

Начальник пробації Вікторія Трофимчук роз’яснила учням, що однією із найважливіших завдань в Україні є будівництво правової, соціальної, демократичної держави. Головними принципами якої повинні бути верховенство закону та дотримання прав і свобод людини. Великого значення набувають правовова освіта та правове виховання молоді, завдяки яким формується їх свідомість і правова культура. Система  виховної роботи в навчальному закладі спрямована на формування свідомого громадянина – людини з притаманними їй почуттями, вчинками та поведінкою, які поєднуються з потребою й умінням діяти компетентно, забезпечувати в реальному житті гуманістичність ідеалів, стійких ціннісних орієнтирів; вихованню толерантної поведінки, розвитку комунікативних навичок, моральної сфери та реалізації творчого потенціалу.

Учні із задоволенням слухали та переглянули відео на  обрану тему, задавали питання, які їх цікавили та висловлювали свої думки. Наприкінці заходу всі учасники отримали буклети, що інформують про основні права, якими користуються діти, з телефонами національної лінії довіри.

Вікторія Трофимчук

начальник Лановецького районного сектору

філії Державної установи «Центр пробації» в Тернопільській області

___________________________________________________________________________________________________________________________________________ 

 

  Знаємо свої права- виховна година для учнів Лановецької загальносвітньої школи

11 грудня 2018 року в рамках Всеукраїнського тижня права персонал Лановецького районного сектору спільно із Лановецьким бюро правової допомоги провели виховну годину для учнів Лановецької загальноосвітньої школи №1 на тему:  «Знати право,застосовувати право,захищати право».

Виховна година проводилася з метою виховання у підростаючого покоління громадян поваги до Закону і Права, відповідальності за свої вчинки, формування уявлення про права і свободи громадянина України, а також ознайомити учнів із Конституцією України, Конвенцією ООН про права дитини. Підвести дітей до розуміння того, що необхідно не лише знати свої права, але й сумлінно виконувати свої обов’язки. Було зазначено, що якщо говорити мовою символів, то людина – це птах з двома крилами. Одне крило - це  наші права, друге крило - це обов’язки. І для того, щоб здійснювати повноцінний політ у соціумі, обидва крила повинні бути розвинені рівномірно. Кожна дитина – немов маленьке деревце. І як садівник плекає кожну квіточку, так і держава піклується про своїх дітей, щоб росли дужими  та розумними громадянинами України, здатними цінувати своє життя, інших людей і природу, свою планету Земля, частиною якої ми є. 

     

     В ігровій формі дітей було ознайомлено із правами, що гарантуються законом і сприятимуть формуванню правового світогляду, системи теоритичних поглядів на права дитини, формувати активну позицію дітей щодо реалізації себе та своїх прав у житті, правову свідомість. Розвивати логічне мислення, інтерес до правових знань, навички самореалізації і самовиховання. Виховувати пошану до законів України, вчити користуватися своїми правами. Розвивати логічне мислення, інтерес до правових знань, навички самореалізації і самовиховання. Розвивати культуру дітей, ввічливість, чесність, людяність. Виховувати дисциплінованість, повагу до товаришів.

 Під час правової години діти мали змогу не лише прослухати лекцію, а й переглянути низку відеороликів на обрану тему, приймали участь в різноманітніх конкурсах, задавали питання, які їх цікавили та висловлювали свої думки. Наприкінці всі учасники отримали буклети, що інформують про основні права, якими користуються діти, з телефонами національної лінії довіри.

Вікторія Трофимчук начальник Лановецького районного сектору філії Державної установи «Центр пробації» в Тернопільській області.

____________________________________________________________________________________________________________________________

Роз’яснення засудженому порядку виконання покарання у виді громадських робіт

06 листопада 2018 року фахівцем Лановецького РС філії Державної установи «Центр пробації» в Тернопільській області Вікторією Михальчишин спільно з начальником сектору реагування патрульної поліції Лановецького відділення поліції Кременецького відділу поліції ГУНП в Тернопільській області Олексієм Жмудь в приміщенні Молотківської сільської ради було проведено профілактичну бесіду виховного характеру з громадянином Д., засудженим до покарання у виді громадських робіт. Наголошено, що саме даний вид покарання, як альтернативний позбавленню або обмеженню волі, повинен сприяти його перевихованню через суспільно-корисну працю, яка буде виконуватися на користь громади в якій він проживає.

Засудженому роз’яснено порядок та умови відбування покарання та наслідки від його ухилення, а також вручено направлення до Молотківської сільської ради.

За результатами проведеної бесіди було складено оцінку ризиків вчинення повторного правопорушення, а також ознайомлено засудженого з індивідуальним планом роботи та з наявними вакансіями у Лановецькому центрі зайнятості, запропоновано допомогу у працевлаштуванні.

 

Відбуласяробоча зустріч працівників Лановецького РС філії Державної установи «Центр пробації» в Тернопільській області та Лановецького РЦСССДМ

 23.10.2018 року в приміщенні Лановецького районного центру соціальних служб для сім’ї дітей та молоді та за участі його працівників відбулася робоча зустріч з персоналом Лановецького районного сектору філії Державної установи «Центр пробації» в Тернопільській області, метою якої було обговорення порядку взаємодії щодо проведення роботи з повнолітніми особами, що перебувають на обліку в уповноваженому органі з питань пробації.

В ході зустрічі  обговорено положення спільної діяльності, які закріплені в  Постановах Кабінету Міністрів України « Про затвердження Порядку виявлення сімей(осіб), які перебувають у складних життєвих обставинах, надання їм соціальних послуг та здійснення соціального супроводу таких сімей(осіб)» від 21.11.2013р. №896 та « Про затвердження Порядку взаємодії суб’єктів соціального супроводу сімей(осіб), які перебувають у складних життєвих обставинах» від 21.11.2013р. №895.

Зокрема, було наголошено на тому, що важливою для проведення оцінки ризиків вчинення повторного кримінального правопорушення працівниками уповноваженого органу з питань пробації та складення індивідуального плану роботи із підобліковим є отримання інформації від Лановецького РЦСССДМ   про те чи знаходився суб’єкт пробації на обліку сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах, про проведену з ним роботу та про її результати.

За результатами проведеної зустрічі учасники узгодили порядок спільної діяльності, спрямованої на зміну світогляду осіб, що перебувають на обліку в Лановецькому РС, з метою попередження вчинення ними повторних правопорушень, визначили основні напрямки і форми взаємодії, зокрема залучення до спільних виїздів працівників РЦСССДМ за місцем проживання суб’єктів пробації для  проведення оцінок потреб сімей та осіб, які мають конфлікт із законом.                                                   

                                                    http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/publication/lanovetska/ua/46489/.jpgДопомогаклієнту пробації у виготовлені паспорта громадянина України.

06.09.2018 начальником Лановецького районного сектору філії Державної установи “Центр пробації” в Тернопільській області Віторією Трофимчук організовано звернення клієнта пробації до Лановецького районного сектору Управління Державної мігріційної служби України у Тернопільській області із заявою щодо виготовлення нового паспорта громадянина України.
 При постановці засудженого на облік та під час роботи з ним, як суб’єктом пробації, персоналом Лановецького районного сектору філії Державної установи “Центр пробації” в Тернопільській області встановлено, що ним втрачено паспорт громадянин України. З метою відновлення документа персонал уповноваженого органу з питань пробації допоміг суб’єкту пробації отримати консультування спеціалістів міграційної служби та зібрати необхідні для відновлення паспорта України документи.
 Співпраця Лановецького районного сектору філії Державної установи “Центр пробації” в Тернопільській області та Лановецького районного сектору Управління Державної мігріційної служби України у Тернопільській області є допомогою засудженим, завдяки якій вони можуть реалізувати свої права, як під час перебування на обліку, так і після відбуття покарання. І в подальшому персонал зазначених служб планує всебічно допомагати клієнтам пробації у відновленні та отриманні документів.

 http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/publication/lanovetska/ua/46489/img-cc005db48ce80c33d503545f28bbefcb-v.jpgВідбуласязустрічна тему «Я маю право»

 В рамках проекту «Я  МАЮ ПРАВО» 13 серпня 2018 року в приміщенні Лановецького бюро правової допомоги відбулася зустріч учасниками якої були начальник Лановецького районного сектору з питань пробації Вікторія Трофимчук, клієнти служби пробації та начальник Лановецького бюро правової допомоги  Неля Данилюк.

В ході зустрічі  начальник Лановецького бюро провавої допомоги Неля Данилюк роз`яснила, що засуджені особи, що перебувають на обліку в службі пробації які потребують представництва своїх інтересів у суді, однак не мають достатніх фінансових можливостей для здійснення цього представництва, можуть звернутися до центру та отримати допомогу кваліфікованого захисника-адвоката, який надаватиме свої послуги безоплатно для клієнта, оскільки дані послуги оплачуватиме держава.

Начальник служби пробації Вікторія Трофимчук повідомила, що відповідно до Закону України «Про пробацію» суб’єкти пробації мають право на роз’яснення своїх прав та обов’язків, отримувати інформацію про можливу допомогу і консультації, оскаржувати рішенння, дії, бездіяльність органів пробації. До індивідуального плану роботи із засудженими працівниками пробації включається разом із заходами нагляду соціально-виховна робота.

 Також  під час проведення заходу, обговорено план спільних дій щодо заохочення кращої практики й координації діяльності та надання безоплатної правової допомоги. Було домовлено про те, що кожного місяця першого понеділка працівники бюро правової допомоги будуть приходити до служби пробації та здійснювати роз’яснення підобліковим щодо надання безоплатної правової допомоги суб’єктам пробації.  

З метою розширення доступу  засуджених до безоплатної правової допомоги   Лановецькому районному секторі  з питань пробації  було  передано відповідні інформаційні матеріали для розміщення на інформаційному стенді, надано відомості про первинну та вторинну безоплатну правову допомогу .

 

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/publication/lanovetska/ua/46489/20180515_161113.jpg16 травня 2018 року в приміщенні Лановецького відділення поліції відбулася робоча зустріч працівників Лановецького районного сектору з питань пробації  Західного Міжрегіонального  управліннння з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції   спільно з працівниками Лановецького відділення поліції Кременецького відділу поліції ГУНП в Тернопільській області.  Метою зустрічі є покращення співпраці між вказаними службами та забезпечення виконання функцій, передбачених чинним законодавством.  

Під час зустрічі начальник Лановецького районного  сектору з питань пробації  Трофимчук Вікторія Вікторівна  довела до відома особовому скаладу Лановецького ВП КВП  спільний наказ Міністерства юстиції України, Міністерства соціальної політики України, Міністерства охорони здоров’я, Міністерства внутрішніх справ України від 03.04.2018 №947/5/467/609/280 «Про затвердження  Порядку взаємодій установ виконання покарань, уповноважених органів з питань пробації та суб’єктів соціального патронажу під час підготовки до звільнення осіб, які відбувають покарання у виді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк».

 

 

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/publication/lanovetska/ua/46489/images.jpg

Суспільно корисні роботи – один із видів відповідальності за несплату аліментів

 

 

 

 

 

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/publication/lanovetska/ua/46489/foto.png 

І Н Ф О Р М А Ц І Я

 

Лановецький районний сектор

Філії Державної установи «Центр пробації»  в Тернопільській області

 

Начальник відділу

 

 

Контактні дані:

 

Трофимчук Вікторія Вікторівна, майор внутрішньої служби

_______________________________________________________

поштова адреса: вул.Волинська,7 каб.№33, м. Ланівці Тернопільської області, 47402

тел.: 067-29-16-497

електронна скринька: tr11@probation.gov.ua

Графік роботи:

понеділок – четвер: 09:00 – 18:00

п’ятниця: 09:00 – 16:45

обідня перерва: 13:00 – 13:45

вихідний: субота, неділя

 

Завдання і функції уповноважених органів з питань пробації визначені Законом України «Про пробацію», Кримінальним, Кримінальним процесуальним, Кримінально-виконавчим кодексами України та іншими законами України.

ПРОБАЦІЯ - ЦЕ ...

 

v     забезпечення безпеки  суспільства (громади) шляхом запобігання вчиненню правопорушень;

v     надання суду інформації, що характеризує обвинувачену особу для прийняття справедливого рішення (складення досудової доповіді);

v     організація виконання покарань, не пов'язаних з позбавленням волі;

v     пробаційний нагляд: контроль за особою, яка вчинила правопорушення, а також допомога, спрямована на підтримку такої особи в суспільстві (консультації, мотивування до змін, сприяння у вирішенні проблемних питань);

v     допомога особі, яка готується  до звільнення з місць позбавлення волі, в адаптації до життя в суспільстві.

 

ДО КОГО ЗАСТОСОВУЄТЬСЯ ПРОБАЦІЯ?

 

v     особа, щодо якої складається досудова доповідь;

v     особа, засуджена до покарання, що не пов’язане з позбавленням волі, як от: заборона обіймати певні посади або займатися певною діяльністю, громадські та виправні роботи;

v     особа, якій покарання у виді позбавлення волі замінено на покарання у виді громадських або виправних робіт;

v     особа, звільнена з випробувальним терміном від відбування покарання у виді позбавлення (обмеження) волі;

v     звільнена від відбування покарання вагітна жінка та жінка, яка має дитину віком до трьох років;

особа, яка готується до звільнення з місць позбавлення волі.

 

 ПЕРЕВАГИ ПРОБАЦІЇ:

 

ДЛЯ ОСОБИ, яка вчинила правопорушення:

v     можливість змінитись без перебування у місцях позбавлення волі (ізоляції від суспільства), підтримка на шляху до змін;

v     збереження сімейних стосунків та зв’язків у громаді;

v     збереження роботи та житла;

v     позитивний соціальний ефект: особа не втрачає соціальні зв’язки та шанс створити сім’ю.

 

 

ДЛЯ СУСПІЛЬСТВА (ГРОМАДИ):

 

v     убезпечення громади від вчинення повторних злочинів;

v     справедливе здійснення правосуддя: баланс між карою за вчинене правопорушення, відшкодуванням завданої шкоди та інтересами членів суспільства.

 

ДЛЯ ДЕРЖАВИ:

 

v     зниження злочинності;

v     зниження кількості ув’язнених в місцях позбавлення волі осіб;

v     позитивний економічний ефект: утримання правопорушника у місцях позбавлення волі набагато дорожче для держави, ніж перебування на пробації; а також залишаючись у суспільстві особа не втрачає роботу та сплачує внески у держбюджет;

v     дотримання міжнародних стандартів.                                                                                                 

 

ВИДИ ПРОБАЦІЇ:

 

v     Досудова пробація – забезпечення суду інформацією, що характеризує особу, яка обвинувачується у вчиненні правопорушення, з метою врахування обставин її життя для прийняття судом справедливого рішення про міру її відповідальності (складення досудової доповіді).

v     Наглядова пробація - здійснення наглядових та соціально-виховних заходів: надання психологічної, консультативної та інших видів допомоги, сприяння працевлаштуванню, залучення до навчання, участь у виховних заходах та соціально-корисній діяльності, проведення індивідуально-профілактичної роботи відносно особи, до якої застосовується пробація.

v     Пенітенціарна пробація - це допомога особі, яка готується до звільнення з місць позбавлення волі у трудовому та побутовому влаштуванні за обраним нею місцем проживання, влаштування до закладів охорони здоров"я та сприяння в адаптації до життя у суспільстві.

 

 

Додатково:

 

 

запрошуємо до співпраці небайдужих громадян в якості волонтерів пробації.

 

         ДОСУДОВА ДОПОВІДЬ – СПРАВЕДЛИВЕ РІШЕННЯ СУДУ
 

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/lanovetska/ua/agolova/2.gif

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/lanovetska/ua/agolova/image002.gif 

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/lanovetska/ua/agolova/edeklar.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/lanovetska/ua/agolova/dpoato_2.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/lanovetska/ua/agolova/154.jpg

Анонси подій

Інформаційні послуги

 

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/lanovetska/ua/informbody/guds.gif

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/lanovetska/ua/informbody/kmu.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/lanovetska/ua/informbody/baner_ak1.gif