Лановецька районна державна адміністрація
47400, м.Ланівці, вул.Незалежності, 19
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук
На головну

Новини

Роздрукувати 17.06.13 | 11:06

У Ланівцях відбувся міжконфесійний Собор.

Голова райдержадміністрації Віктор Морозюк взяв участь в роботі міжконфесійного Собору священнослужителів УПЦ КП, УАПЦ, УГКЦ, УПЦ, ХВЄ та «Небеса». Розглядалось питання перенесення торгівлі на міському ринку з неділі на інший день тижня.

На Соборі виступили благочинний Лановецького благочиння УПЦ КП о.Микола (Періг),благочинний Лановецького благочиння УПЦ о.Василій (Польовий), старший пастор церков ХВЄ в Лановецькому районі Євгеній Захарук, настоятель храму  Покрови Пресвятої Богородиці УГКЦ о.Мирон (Бречко),  настоятель храму Покрови Пресвятої Богородиці  УПЦ КП о.Ігор (Шаринський), настоятель храму Святого Великомученика і Цілителя Пантелеймона УАПЦ о.Іван (Мануляк), пастор християнського центру «Небеса» Володимир Андрощук.  У виступах кожного із них звучала думка про те, що  святкування сьомого дня тижня, яким для християн є Неділя, є сповненням однієї із заповідей Божих, порушувати яку людина не повинна. Цього року ми святкуватимемо 1025-річчя хрещення Київської Русі, спротив якому тоді був дуже значний, проте воно обернулось благословенням для нашої землі, бо Київська Русь стала єдиною могутньою державою. Сьогодні перетворення центру міста у Неділю в один величезний вулик, в якому одні продають, інші купують і всі разом смітять, а потім працівникам комунгоспу приходиться прибирати, не сприяє створенню святкового недільного настрою, порушує право людини на відпочинок, а, найголовніше порушує Божу заповідь святкувати День сьомий. У Книзі Буття (2:3) сказано «І поблагословив Бог день сьомий, і його освятив, бо в нім відпочив Він від усієї праці Своєї, яку чинячи Бог сотворив» - освятив…, а ми, люди, у що перетворюємо цей день – у базар і бруд. Також у виступах священиків звучала теза про те, що виконання цієї заповіді, перенесення базару на інший день тижня, - це маленький крок усієї громади Лановець і району на зустріч Богу, це чудовий подарунок Йому з нагоди 1025-річчя хрещення Київської Русі. А вже Божа милість не знає меж, вона безмірна і маленькі Ланівці можуть її стяжати.

Голова райдержадміністрації Віктор Морозюк  підтримав пропозицію священиків і з свого боку  пообіцяв сприяння. Проте Віктор Михайлович наголосив, що вирішення даного питання перебуває в межах компетенції міської ради. Очільник району  неодноразово пропонував міській раді прийняти рішення про встановлення додаткового дня тижня для торгівлі на ринку, проте рішення не прийнято. Завершуючи свій виступ Віктор Михайлович зазначив, що шлях долає лиш той, хто йде. Він відмітив, що дуже радий бачити сьогодні представників усіх багато чисельних конфесій району – і вже це є позитивом. На Соборі були також присутні голова районної ради Олександр Блажейчук та секретар міської ради Олександр Носик.    

 

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/lanovetska/ua/agolova/2.gif

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/lanovetska/ua/agolova/image002.gif 

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/lanovetska/ua/agolova/edeklar.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/lanovetska/ua/agolova/dpoato_2.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/lanovetska/ua/agolova/154.jpg

Анонси подій

Інформаційні послуги

 

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/lanovetska/ua/informbody/guds.gif

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/lanovetska/ua/informbody/kmu.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/lanovetska/ua/informbody/baner_ak1.gif