Лановецька районна державна адміністрація
47400, м.Ланівці, вул.Незалежності, 19
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук
На головну

Вітання

Лановеччина у 2017 році.

02.01.18 | 09:02

Дорогі краяни!

Від щирого серця вітаю Вас з Новим роком та Різдвом Христовим!

Ці зимові свята завжди несуть світлі, чисті почуття - очікування дива, мрії про прекрасне, сподівання на те, що здійсняться всі наші заповітні бажання й задуми. 

Сьогодні у кожному домі засяють вогники новорічної ялинки. Ми входимо у новий відлік часу, оцінюючи і аналізуючи пройдене, підбиваючи підсумки року, що минає. Він був складний для українського суспільства, проте збагатив нас новим досвідом і дав можливість створити умови для подальшого розвитку наших сіл та міста. Незважаючи на складну суспільно-політичну, фінансово-економічну ситуацію в державі, ми маємо те добре, що вдалось зробити нам усім.

 

 

Протягом останніх років промисловий комплекс району демонструє позитивну динаміку. За підсумками 2017 року очікується, що обсяг реалізованої промислової продукції становитиме 650,0 млн. гривень (+14,6% або на 83,2 млн. гривень більше у порівнянні з показником за 2016 рік).  Обсяг реалізованої промислової продукції у розрахунку на одну особу населення складає 22414 гривень. Збільшення обсягів реалізації продукції відбувається завдяки стабільній роботі таких переробних промислових підприємств, як  ПП «Захід-Агроінвест», ПП «Рачинм’ясопром», ТОВ «Росса».

 

Відкрито біологічні очисні споруди.

Наяву сьогодні бачимо втілення в життя проекту європейського рівня. Адже в проекті використано новітні технології та інноваційні підходи до роботи.

Десятки років в м. Ланівцях гостро стояло питання очистки стічних вод. У 2017 році введені в експлуатацію міські біологічні очисні споруди, будівництво яких здійснювалось за кошти Державного фонду регіонального розвитку, що вдалось залучити в район завдяки співпраці районної та обласної державних адміністрації та співфінансування з міського бюджету.

1 млн.240 тис.74 грн. надійшло із державного фонду регіонального розвитку та 322,0 тис.грн з місцевого бюджету для здійснення капітального ремонту з впровадженням енергозберігаючих технологій Лановецької опорної школи. Вже утеплено передню та бокові стіни. Завершуються роботи по утепленню задньої стіни будівлі.

Протягом 2017 року забезпечено надходження до районного бюджету податку з доходів фізичних осіб від підприємств, зареєстрованих за межами Лановеччини, в сумі 1млн 305 тис.грн.

Здійснено перереєстрацію  в районі одного з найбільших у Західній Україні  приватного підприємства «Захід-Агроінвест», основним видом діяльності якого є виготовлення олії. Це дозволить додатково отримати у 2018 році в місцевий бюджет близько 800 тис.грн. податку на доходи фізичних осіб. На підприємстві працює понад 250 чоловік. 

ПСП агрофірмою «Горинь» завершується будівництво найпотужнішого в районі елеватора з проектною місткістю зерносховищ 47,3 тис.тонн.

 

                                                                         млн.грн.

         

Відіграє важливу роль у формуванні надходжень до бюджетів усіх рівнів сільськогосподарська галузь. Більше 50% надходжень до місцевого бюджету складає частка саме цієї сфери економіки району. Збільшено розрахунки за оренду земельних паїв. Середній розмір орендної плати в районі становить 8 % грошової оцінки землі. У 2017 році  власники паїв отримають  в грошовому еквіваленті 86,02 млн.грн. орендної плати.

Лановецький район займає 2 місце в області по кількості ВРХ. Чисельність поголів’я великої рогатої худоби в сільгосппідприємствах станом на 1 грудня становить 4454 голови (+275 гол. до відповідного періоду минулого року), в тому числі корів – 2202 голів (+151 гол. до відповідного періоду минулого року). Збільшено валове виробництво молока на 1898 тонн.

 Збільшилась урожайність зернових культур 2016р – 63,8 ц/га, 2017р – 66,7 ц/га.

 

Протягом 2017 року зареєстровано 2 сільськогосподарські обслуговуючі кооперативи: Створення таких об’єднань – це один із шляхів економічного розвитку села.

На території району організовано роботу цукрового бурякопункту, що дозволило мешканцям Лановеччини здавати цукросировину у Ланівцях, не витрачаючи коштів і часу на доставку її безпосередньо на заводи за межі району.  За період роботи бурякопункту заготовлено і відвантажено 7500 тонн солодких коренів.  Із заготовленого буряка видано населенню 465 тонн цукру.

 

 

Домісцевих бюджетів районуза 2017рік очікується отримати 274,2 млн.грн.доходів,це на 47,7 млн.(21,1%) більше ніж за 2016 рік.

48,0 млн. грн.  планується мобілізувати власних надходжень це  17,5% загального обсягу доходів і на 34,4 % більше ніж у 2016 році .

 

 

 

 

 

 

 

За рахунок перевиконання  районного бюджету вдалося додатково спрямувати кошти на  виплату заробітної плати працівників бюджетної сфери в сумі  3,9 млн.грн. та 1,0 млн. грн. за рахунок залучення вільного залишку коштів, що склався станом на 1.01.2017 року. 

У 2017 році продовжується започаткована в 2016 році практика виділення районному бюджету коштів з міського та сільських бюджетів у вигляді іншої субвенції (без ОТГ), якої надійшло 2179,8 тис.грн. Зазначені кошти, у відповідності до укладених між місцевими радами угод були спрямовані на:

·         освіту – 741,2 тис.грн.,

·         охорону здоров’я – 657,9 тис.грн.,

·         культура – 98,6 тис.грн.

·         капітальні видатки - 682,1 тис.грн.

 

 

 

 

 

                                         

      Станом на 1 грудня 2017 року на обліку в Єдиному державному автоматизованому реєстрі осіб, які мають право на пільги перебувало 9423 особи, що становить 32% від загальної кількості населення району, з них – 2785 осіб скористалися пільгами з оплати житлово-комунальних послуг та пільгами на придбання твердого палива та скрапленого газу. Пільговими категоріями спожито пільг на суму 2,6 млн. грн.

         Протягом 11 місяців 2017 року субсидією скористалося 7775 домогосподарств на суму 70,3 млн.грн. та 4121 особа отримали різні види державних соціальних допомог на суму 46,9  млн.грн. За опалювальний період 2016-2017 років на оплату за використані мешканцями краю енергоносії державою було виділено понад 115 млн.грн. житлової субсидії. Понад 22 млн. грн. зекономлено краянами і повернуто до бюджету. Правом на повернення коштів  скористались понад 4500 домогосподарств на загальну суму понад 3 млн.грн.  

 

У 2017 році збільшилась кількість загальних адміністративних послуг, які можна отримати у Центрі надання адміністративних послуг  райдержадміністрації. Відповідно це становить: за 11 місяців 2016 р. – 100, за 11 місяців 2017 р. – 132 види послуг.

В освіті у 2017 році результати ЗНО з трьох навчальних предметів зараховувались для випускників загальноосвітніх навчальних закладів як оцінки за державну підсумкову атестацію: з української мови – обов’язково; математики, історії України, географії, біології, хімії, фізики, іноземних мов – за вибором учнів.

Лановецький район на першому місці серед районів області за якістю знань (відсотком оцінок достатнього і високого рівнів) та середнім балом (8,2). В загальному рейтингу нас випереджають лише міста: Кременець, Тернопіль, Бережани.

 

 

24 кращих учні району (в т.ч. Борсуківської ОТГ) нагороджені грамотами та грошовими преміями за досягнення на обласних предметних олімпіадах та обласному конкурсі захисті науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН.

 

 

Ансамбль танцю «Ольвія» Лановецького районного комунального будинку дитячої та юнацької творчості (керівник Голишева Ольга Григорівна). виборов  призове місце у V Всеукраїнському фестивалі-конкурсі народної хореографії імені Павла Вірського, фінальний тур якого проходив у листопаді 2017 року в м. Київ.

 

 

Понад 500 учнів загальноосвітніх шкіл району взяли участь у XVІ зборі дитячо-юнацьких об’єднань «Козацьке коло», присвяченому Дню Героїв та 75-ій річниці утворення УПА. Такої активності не було в жодному році.

 

 

3 листопада відбувся творчий звіт мистецьких колективів Лановеччини "Уже ніхто не знищить Україну в тобі, в мені, у кожному із нас", приурочений 99-й річниці утворення Західноукраїнської Народної Республіки. Високу оцінку побаченому дав начальник управління культури облдержадміністрації, Заслужений діяч мистецтв України Г.Шергей.

 

 

В районній бібліотеці відбулись:  авторський вечір (клубна зустріч) Івана Марковича Лобуня "Друзям і не тільки..." з нагоди 55-річного ювілею,  Презентація книги “Забудь - річка”, яку провели  українські письменники, видавці, публіцисти, громадські діячі брати Капранови Дмитро та Віталій в рамках “Лановецьких творчих зустрічей”; Презентація літературно-мистецького альманаху «Лан», виставка світлин членів ОУН УПА з Лановеччини, присвячена 75-ій річниці УПА, багато інших.

 

 

 

 

Усі разом ми можемо і повинні зробити набагато більше для покращення життя у нашому районі і у країні в цілому. Заради цього закликаю до єдності усі громади, трудові колективи, всіх мешканців нашого краю.

Нехай в наступному 2018 році кожен буде успішним у справах, бо саме ці успіхи формують суспільний оптимізм, додають впевненості у завтрашньому дні. Щиро зичу вам, щастя, добра і злагоди. Нехай осяйна різдвяна зоря об’єднає усіх нас – і тих, хто зустрічає ці свята в дружньому сімейному колі, і тих, хто знаходиться далеко від рідної домівки, захищає нашу Вітчизну на сході держави. Нехай в кожній родині панує мир і спокій. Будьмо оптимістами, будьмо будівничими добрих справ на користь нашої України!

Сміливо відкриймо  першу сторінку календаря 2018  року й побажаємо один одному миру, злагоди, терпіння, добра, щастя й достатків. Нехай Божа Благодать ніколи не покидає Вашої оселі!

 

З Новим роком! З Різдвом Христовим!

 

 

 

 

 

                                           

 

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/lanovetska/ua/agolova/2.gif

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/lanovetska/ua/agolova/image002.gif 

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/lanovetska/ua/agolova/edeklar.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/lanovetska/ua/agolova/dpoato_2.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/lanovetska/ua/agolova/154.jpg

Анонси подій

Інформаційні послуги

 

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/lanovetska/ua/informbody/guds.gif

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/lanovetska/ua/informbody/kmu.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/lanovetska/ua/informbody/baner_ak1.gif