Лановецька районна державна адміністрація
47400, м.Ланівці, вул.Незалежності, 19
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук
На головну

Вітання

ЛАНОВЕЧЧИНА У НЕЗАЛЕЖНІЙ УКРАЇНІ. 2017-й РІК

28.08.17 | 11:02

24 серпня мешканці Лановеччини разом з усією Україною відзначили 26-у річницю Незалежності. Щороку у період таких святкувань ми розповідали вам, шановні читачі, про здобутки і плани соціально-економічного та культурного розвитку нашого краю. Не порушуємо багаторічної традиції й цьогоріч, однак дещо змінюємо формат. Сьогодні в гостях керівники структурних підрозділів райдержадміністрації зі своєю інформацією.

 Отож, як ми жили і розвивались у 2017-у році розповідає начальник управління економічного розвитку і торгівлі, інфраструктури та житлово-комунального господарства РДА Микола Лірчук:

 -- Рівень розвитку промислового виробництва району визначають 3 переробні підприємства та 2 підприємства непродовольчого сектору. За 5 місяців 2017 р. реалізовано промислової продукції на суму 259287,8 тис.грн., що становить 116,1 % до відповідного періоду минулого року. За обсягами реалізованої промислової продукції район посів 3 місце серед інших районів області -- 3,7 % у загальних обсягах. Реалізація продукції на одну особу населення становить 8755,0 гривень, що на 1216,3 гривень більше, ніж відповідного періоду 2016 р. Це перший показник серед усіх районів області (середньобласний показник -- 6639,6 грн.). Приріст забезпечено завдяки ПП «Захід-Агроінвест» та ПП «Рачинм’ясопром».

 Збільшено обсяги випуску промислової продукції. Порівняно з попереднім роком зростання досягнуто в таких напрямках: виробництво м’яса ВРХ (замороженого) -- в 5,9 рази, мяса свійської птиці -- в 3,4 рази, олії соняшникової -- в 3 рази, олії соєвої -- в 2,4 рази.

 На даний час ПП «Захід-Агроінвест» активно здійснює заходи щодо нарощування виробничих потужностей.

 З початку року будівельними організаціями виконано будівельно-монтажних робіт на суму 395,0 тис. грн. Капітальні інвестиції за І квартал складають 16437 тис. грн., що становить 1,4 % до загальнообласного показника. Індекс капітальних інвестицій склав 433,8 % до відповідного періоду минулого року (2 місце в області). Найбільше інвестували у виробництво ПСП Агрофірма «Горинь» та ПП «Захід-Агроінвест».

 Завершено реалізацію третьої фази проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду-ІІІ». За рахунок коштів проекту, громадян та місцевих бюджетів проведено інноваційні енергоефективні заходи в Краснолуцькому НВК ЗОШ І ст.-дитсадок та Юськовецькій амбулаторії загальної практики сімейної медицини.

  У 2017 р. будуть реалізовані два проекти за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку при співфінансуванні з місцевими бюджетами. Це капітальний ремонт з впровадженням енергозберігаючих технологій у навчально-виховному комплексі «Лановецька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 2-гімназія» (утеплення зовнішніх стін будівлі і заміна покрівлі) вартістю 3219 тис.грн. та реконструкція каналізаційної мережі та каналізаційно-насосної станції в м. Ланівці, вартістю 856,166 тис.грн. Окрім цього, за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій буде проведено реконструкцію будівлі дошкільного навчального закладу «Ромашка» в м. Ланівці. Борсуківською сільською радою (об’єднаною) завершується підготовка проектно-кошторисної документації на капітальний ремонт будівель загальноосвітніх шкіл, що входять до складу громади, із впровадженням заходів з енергоефективності та модернізацією систем опалення. Реалізація проектів планується за рахунок коштів субвенції державного бюджету місцевим бюджетам на формування інфраструктури обєднаної територіальної громади.

 Філією «Лановецький райавтодор» протягом І півріччя виконано робіт на загальну суму 3445,8 тис. грн., з них експлуатаційний ремонт державних автодоріг на суму 2052,5 тис.грн., місцевих -- на суму 452,9 тис.грн. Завдяки матеріальній підтримці ПСП «Чайчинецька» та ПСП ім.Шевченка зроблено поточні ремонти місцевих доріг Чайчинці (Снігурівка-Вишгородок) та до с.Буглів. На даний час здійснюється ремонт під’їзної дороги до с.Вербовець.

 Всі державні закупівлі в районі проходять через систему «Prozorro». З початку запровадження публічних закупівель зекономлено більше 2,84 млн.грн.

  Про підсумки діяльності агропромислового комплексу Лановеччини за сім місяців 2017 р. інформує відділ агропромислового розвитку РДА:

  -- Найважливішою ланкою економіки району залишається агропромисловий сектор. Протягом 2017 р. зберігається позитивна тенденція щодо нарощування обсягів виробництва сільськогосподарської продукції.           

 Станом на 22 серпня господарствами району зібрано ранні зернові та зернобобові культури з площі 8937 га, що становить 93% до посіяної площі. Середня урожайність 54 ц/га. Обмолочено озимий ячмінь на площі 137 га (100%), валовий збір становить 730 тонн, урожайність 53,3 ц/га. Горох зібрано на площі 1050 га (100%), намолочено 4123 тонни при урожайності 39,3 ц/га. Обмолочено 5760 га озимої пшениці (96%), намолочено 33560 тонн, урожайність -- 58,3 ц/га; ярої пшениці -- 215 га (41%), намолочено 1019 тонн, урожайність -- 47,4 ц/га; ярого ячменю -- 1550 га (89%), намолочено 8364 тонн, урожайність -- 54 ц/га; вівса -- 175 га, (100 %), намолочено 600 тонн, урожайність -- 34 ц/га., боби 50 га (100 %), при урожайності 35,2 ц/га. Крім того, ріпаку зібрано на площі 2378,4, при урожайності -- 33,8 ц/га.

 Із запланованих 2500 га уже посіяно 1460 га озимого ріпаку.

 Лановеччина посідає друге місце серед усіх районів області по виробництву продукції тваринництва.

 За сім місяців поточного року с/г підприємствами вироблено 7,75 тис.тонн молока, що на 1000 тонн більше до відповідного періоду минулого року; м’яса вироблено 2337 тонн.

  Станом на перше серпня, в господарствах району нараховується 4434 голів ВРХ, 2172 корови, що на 265  більше, ніж у минулому році. Збережено маточне поголів’я корів, що дає можливість наростити поголів’я великої рогатої худоби.

  Найбільше поголів’я ВРХ утримує ПСП а/ф «Горинь» -- 2558 гол., ПП «Прогрес К» -- 439 гол., ПСП «Перемога» -- 427 гол., ПСГП ім.Шевченка -- 422 гол.

 25 травня в с. Жуківці створено с/г обслуговуючий кооператив “АГРОМАКС”, до складу якого увійшло 14 членів.

  Кооператив взяв участь в конкурсному відборі с/г обслуговуючих кооперативів для отримання фінансової підтримки за комплексною програмою розвитку агропромислового комплексу Тернопільської області на 2016-2020 роки. За результатами відбору, СОК «АГРОМАКС» отримав 35 тис.грн. на придбання грунтообробної техніки.

  Інформує начальник фінансового управління РДА Ірина Паламарчук:

  -- За сім місяців поточного року до районного бюджету надійшло 172,9 млн. грн., що на 42,3 млн. грн. (32,3 %) більше, ніж за аналогічний період минулого року.

  Із загальної суми доходів район отримав:

-- 25,9 млн.грн. освітньої субвенції, за рахунок якої виплачуємо лише заробітну плату педагогічним працівникам загальноосвітніх закладів освіти;

-- 12,6 млн.грн. медичної субвенції, що спрямовано на повне утримання закладів охорони здоров’я, за винятком оплати за спожиті енергоносії;

-- 6,4 млн.грн. додаткової дотації з державного бюджету, з якої фінансуються усі інші (крім заробітної плати педагогам) видатки у загальноосвітніх школах: заробітна плата адміністративно-господарського та технічного персоналу, видатки на утримання шкільних автобусів для підвозу учнів, харчування учнів, здійснення інших поточних та капітальних видатків. Окрім цього, більшу половину цієї дотації спрямовуємо на оплату спожитих енергоносіїв у загальноосвітніх закладах і закладах охорони здоров’я району;

-- 108,3 млн.грн. субвенції з державного бюджету на соціальні виплати (субсидії, пільги та допомоги).

Це 62,6 % усіх надходжень до районного бюджету, що на 27,3 млн.грн. або (33,6 %) більше, ніж за аналогічний період минулого року. 5,1 млн.грн. район отримав базової дотації з державного бюджету і лише 14,1 млн.грн. (8,2 %) власних доходів у загальному обсязі всіх надходжень. Ріст за 7 місяців поточного року проти минулорічного показника становить 4,9 млн.грн. (53,7 %).

 Згідно з положеннями бюджетного кодексу України, основним бюджетоутворюючим показником районного бюджету є податок з доходів фізичних осіб, якого за вказаний період надійшло 14,0 млн.грн. (99,3%) у загальному обсязі власних надходжень. Отже, виконання плану надходжень залежить від своєчасної виплати заробітної плати, оформлення трудових відносин з найманими працівниками, одночасній сплаті податку при виплаті заробітної плати, недопущення податкового боргу, збільшення орендної плати за використання земельних паїв тощо.

 Для збільшення надходжень до місцевих бюджетів Лановеччини, фіскальною службою району з початку року проведено 27 рейдів та обстежень, під час яких виявлено 241 найману особу, що працювали без укладення трудових угод. Завдяки проведеним заходам до бюджету додатково надійшло 138,8 тис.грн. податку з доходів фізичних осіб і 169,9 тис.грн. єдиного соціального внеску.

 Четверту частину в загальному обсязі податку займає податок на доходи фізичних осіб, зокрема, орендна плата за земельні паї, що залежить від встановленої ставки оподаткування.

 Завдяки злагодженій роботі усіх служб району з сільськогосподарськими виробниками цьогоріч орендна плата за земельні паї встановлена на рівні 10% від грошової оцінки (у 2016 році -- 6%).

  Лише за рахунок зміни відсоткової ставки до кінця року очікуємо перевиконання районного бюджету на 3,7 млн.грн.. За сім місяців цей показник зріс проти минулорічного на 1,8 млн.грн.

 Завдяки перевиконанню районного бюджету на 2,8 млн.грн. вдалося дещо покращити ситуацію з виплатою заробітної плати працівникам бюджетної сфери. Зокрема, на минулій сесії районної ради затверджено збільшення на 2,2 млн.грн. планових призначень на виплату заробітної плати працівникам дошкільних закладів, загальноосвітніх шкіл та закладів охорони здоров’я.

 Про стан справ в освітній галузі району у 2017 році інформує начальник відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Оксана Ходанович:

 -- У зв'язку з утворенням Борсуківської об'єднаної територіальної громади з 1 січня зі спільної власності територіальних громад сіл та міста району до комунальної власності Борсуківської сільської ради передано 12 закладів освіти. Для задоволення освітніх потреб населення на початок 2017-2018 навчального року в районі функціонуватимуть 24 дошкільних навчальних заклади та 24 загальноосвітніх навчальних заклади (8 -- ЗОШ I-III ст., 10 -- ЗОШ I-II ст., 6 -- ЗОШ I ст.). Із них навчально-виховний комплекс: "Лановецька загальноосвітня школа №1 І-ІІІ ступенів-ліцей ім. Ю.Коваля" та 2 позашкільних навчальних заклади.

 У лютому 2017 року завершено реєстраційний процес та розпочала функціонувати Лановецька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №2 Лановецької районної ради Тернопільської області як опорний навчальний заклад з філіями у Краснолуці, Якимівцях та Волиці. На базі опорної школи діє філія Тернопільського обласного територіального відділення малої академії наук (ОТВ МАН) України, слухачі секцій якої є переможцями обласного та всеукраїнського етапів конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт. Школа здобула ІІІ місце в області як «Школа сприяння здоров’ю», стала переможцем всеукраїнського конкурсу на кращу модель превентивної освіти.

 За даними українського центру оцінювання якості освіти маємо можливість проаналізувати результати зовнішнього незалежного оцінювання випускників району у порівнянні з середньообласними та по Україні в цілому. У таблиці наводимо дані про відсоток учасників, які отримали від 160 до 200 балів з основних предметів (українська мова та література, історія України, математика).

 

 

Українська мова та література

Історія України

Математика

Район

56 %

43 %

40 %

Область

41 %

28 %

27 %

Україна

34 %

19 %

26 %

 

 Результати свідчать, що наші випускники отримують якісні освітні послуги, а отже є конкурентоспроможними при вступі до вищих навчальних закладів.

 При навчальних закладах району діють волонтерські загони. Вони є ініціаторами участі та проведення різноманітних заходів та доброчинних акцій. Зокрема, проведено акції «Дарунки для Героїв», «Допоможи бійцям АТО», «Гостинець для воїна».

  У березні проведено VIII районний конкурс ораторського мистецтва «Володар слова-2017», присвячений 203-й річниці від дня народження Тараса Григоровича Шевченка. За підсумками конкурсу перше місце виборов учень Лановецької ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 Дмитро Іваськів. Переможців та призерів нагороджено грамотами, грошовими преміями від меценатів та спонсорів конкурсу.

  24 травня проведено районний форум «Інтелектуальна гордість Лановеччини -- 2017». Грамотами та грошовими преміями нагороджено 24 кращих учні, які гідно представляли наш район та Борсуківську сільську раду на обласних предметних олімпіадах та обласному конкурсі захисті науково-дослідницьких робіт учнів -- членів МАН.

  Під вмілим наставництвом керівників гуртків та секцій позашкільних навчальних закладів учні протягом навчального року неодноразово ставали переможцями й призерами обласних, всеукраїнських та міжнародних етапів змагань. Зокрема, вихованці РК ДЮСШ Роман та Руслан Бригадири (тренер Іван Стецюк) -- кандидати в майстри спорту, члени збірної команди України з біатлону. Руслан Бригадир став срібним призером чемпіонату України з літнього біатлону. На даний час юнаки проходять підготовку в м. Суми для участі в чемпіонаті Європи з літнього біатлону. Ще один вихованець Івана Стецюка Давид Драбик 10-12 липня на біатлонній базі в с.Підгороднє брав участь у всеукраїнських змаганнях з літнього біатлону серед юнаків та дівчат на призи президента федерації біатлону України Володимира Бринзака і став переможцем у спринті та в гонці на лижоролерах. Майстер спорту з легкої атлетики, член збірної України Сергій Крук брав участь у міжнародних змаганнях з легкої атлетики (Чехія) , де посів другу сходинку п’єдесталу.

  Багато років поспіль демонструє вагомі результати зразковий хореографічний колектив „Ольвія” Лановецького районного комунального будиноку дитячої та юнацької творчості (керівник Ольга Голишева). 21 травня вони взяли участь у ІІ турі V всеукраїнського фестивалю-конкурсу народної хореографії ім. Павла Вірського, що відбувся у м. Львів. За результатами відбіркового конкурсу «Ольвія» з танцювальною композицією «Карпатські візерунки» виступить на ІІІ (фінальному) турі всеукраїнського фестивалю-конкурсу в м. Києві. Наказом Міністерства освіти і науки України від 13 липня №1023 творчому колективу присвоєно почесне звання «Зразковий художній колектив «Ольвія».

  Відділом освіти, молоді та спорту спільно з відділами та управліннями РДА та органами місцевого самоврядування забезпечено організацію оздоровлення та відпочинку дітей та молоді району під час оздоровчої кампанії 2017 р. На оздоровлення дітей з районного бюджету виділено 340 000 тис. грн. (170 000 тис. грн. -- відділу освіти, молоді та спорту РДА та 170 000 тис грн. -- службі у справах дітей РДА). Кошти використано в повному обсязі.

 За дві зміни в районному комунальному підприємстві «Оздоровчий табір «Лісова казка» охоплено відпочинком 153 дитини. За кошти районного бюджету оздоровлено 114 дітей. Це, насамперед, діти пільгових категорій. В державному підприємстві «Український дитячий центр «Молода гвардія» та державному підприємстві України «Міжнародний дитячий центр «Артек» оздоровлено 8 дітей, а в таборах області -- 39 школярів.

 На Лановеччині продовжено реалізацію районної програми „Шкільний автобус”. У рамках цього, було організовано підвіз за сімома спецiалiзованими транспортними маршрутами 496 учнів (98,6 % від потреби) і 69 педагогічних працівників (48,5 %).

 У січні завдяки міжнародній програмі співпраці України з Китайською Народною Республікою, в район надійшло 30 сучасних комп’ютерів, що встановлено в НВК «Лановецька ЗОШ №1 І-ІІІ ст.-ліцей ім. Юрія Коваля» (15 комп'ютерів), Білозірській ЗОШ І-ІІІ ст. (5 комп'ютерів), Буглівській ЗОШ І-ІІІ ст. (5 комп'ютерів), Вишгородоцькій ЗОШ І-ІІІ ст. (5 комп'ютерів). Окрім цього, у першому півріччі 2017 року придбано по одному комп'ютеру в Москалівську, Ванжулівську, Іванковецьку ЗОШ І-ІІ ступенів.

 Для підготовки навчальних закладів району до роботи в осінньо-зимовий період переводимо паливні на автоматичний режим роботи. Уже проведено роботи з встановлення автономної системи в паливних Грибівської ЗОШ І ступеня та Вербовецької ЗОШ І-ІІІ ступенів. За допомогою електронної системи закупівель "PROZORRO" проведено тендер щодо закупівлі твердопаливного котла «Ретра 3М» потужністю 150 кВт. для котельні Вишгородоцької ЗОШ І-ІІІ ступенів.

 Начальник служби у справах дітей райдержадміністрації Тетяна Бельма повідомляє:

 -- Із загальної кількості дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які перебувають на обліку служби (37 дітей), 80% виховуються: в сім’ях опікунів та піклувальників (19), у прийомних сім’ях (11) та 1 дитина -- у дитячому будинку сімейного типу.

 У районі функціонує 6 прийомних сімей, які виховують 11 дітей, та дитячий будинок сімейного типу, де перебуває 6 дітей. Готуємо документи на влаштування до дитячого будинку сімейного типу ще 2 дітей, позбавлених батьківського піклування.

 У місцевому банку даних дітей, підлягають усиновленню, перебуває 12 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

 Начальник відділу культури РДА Юрій Стешенко:

-- У 2017 році мережа закладів культури району зменшилася у зв’язку з переходом у Борсуківську об’єднану територіальну громаду частини закладів культури.

 В районі функціонує 69 закладів культури, з них 29 -- клубних, 37 бібліотек, 2 музеї, музична школа.

 Вагоме місце в діяльності книгозбірень Лановецької ЦБС займають різноманітні просвітницькі заходи.

 Завдяки співпраці з благодійним фондом "Світ дітей" комунальна установа "Центральна районна бібліотека для дорослих" отримала 15 тис. грн. для придбання книг; закуплено 10 стелажів, 10 столів і 10 стільців (30 тис.грн.). Працівниками зроблено поточний ремонт внутрішніх приміщень.

 У ЦБ працює 5 комп'ютерів, що підключені до мережі інтернет. Лише 4 сільських бібліотеки мають по 2 комп'ютери, що підключені до мережі інтернет. Здійснюємо заходи щодо реорганізації бібліотечної системи району. Плануємо на базі публічних бібліотек створити 12 бібліотечних пунктів видачі й об'єднати деякі з них зі шкільними бібліотеками.

 Триває підготовка до творчого звіту аматорських художніх колективів району, що відбудеться 1 листопада. Визначено колективи та окремі виконавці, які будуть брати участь у цьому заході. Свою майстерність будуть демонструватимуть 7 зразкових та народних аматорських колективів художньої самодіяльності. Зокрема, колективи комунальної установи "Лановецький районний будинок культури": хорова капела "Волинь" (керівник С.М.Вегера), 2 обрядово-фольклорні колективи (керівник -- заслужений працівник культури України С.І.Рижевська); обрядово-фольклорний колектив (керівник І.С.Криса); ансамбль народних інструментів (керівник Т.П.Ковальчук); духовий оркестр комунальної установи "Юськовецький будинок культури" (керівник М.І.Кутрань); обрядово-фольклорний колектив "Юськівчанка" (керівник В.І.Клапощук). Рішенням сесії районної ради виділено 30 тис. грн. на придбання сценічного вбрання.

 Клубними закладами у 2017 році проведено культурно-мистецькі, пізнавальні, розважальні заходи, урочистості до державних, календарно-обрядових свят, знаменних дат, вечори відпочинку.

  В лютому колектив районного будинку культури "Горинка" (керівник І.С.Криса) взяв участь у презентації Тернопілля від Лановецького району у м Києві. Колектив аматорської художньої самодіяльності та майстер народної творчості представили район на ХVІІІ Всеукраїнському фестивалі лемківської культури "Дзвони Лемківщини".

 Для участі в конкурсі Державний фонд регіонального розвитку подається проект "Реконструкція культурно-мистецького центру на 300 місць з влаштуванням автономної паливної м.Ланівці, вул. Незалежності,15". У майбутньому в приміщенні буде розміщено районний будинок культури.

 Завідувач сектору охорони здоров’я та з питань цивільного захисту населення РДА Василь Гудзь повідомляє:

 -- Медичну допомогу в районі надають: на вторинному рівні -- Лановецька комунальна центральна районна лікарня (297 чол.) та на первинному рівні -- комунальний заклад „Лановецький районний центр первинної медико-санітарної допомоги” (133 чол.), куди входять 9 амбулаторій загальної практики сімейної медицини, 6 фельдшерсько-акушерських пунктів та 25 фельдшерських пунктів.

 Практично у всіх сільських медичних закладах з допомогою сільських рад, спонсорів проведені енергозберігаючі заходи (заміна вікон, дверей), ремонти, закуплено біохімічний аналізатор в с.Білозірка, 9 комп’ютерів для формування сімейними лікарями та терапевтами електронного реєстру пацієнтів.

 Багато є розмов щодо подальшої роботи районної лікарні в час реформ, проте, позиція голови РДА, як і більшості людей в районі, полягає в збережені лікарні. Ми вболіваємо, щоб лікарня мала належну матеріально-технічну базу. Для цього РДА спільно з адміністрацією лікарні, за підтримки аграріїв, підприємців та інших небайдужих людей розпочали ремонт терапевтичного відділення, що дасть змогу об’єднати два терапевтичні відділення та створити належні умови для лікування пацієнтів. Вже зібрано 175,23 тис. грн., з яких 22,54 тис. грн. використано для закупівлі матеріалів на заміну системи водопостачання та водовідведення та 62,25 тис. грн. -- на енергозберігаючі вікна.

 За І півріччя 2017 року проліковано 2629 осіб, проведено 641 хірургічне втручання, кількість поліклінічних відвідувань -- 80565 чол.

 У зв’язку зі зменшенням кількості населення, яке обслуговує районна лікарня, а розмір медичної субвенції якраз залежить від кількості жителів, з року в рік виникає проблема з недостачею коштів. Саме через це головний лікар, який формує штатний розпис, вимушений приводити його до планових призначень. Незважаючи на заходи з оптимізації, коштів на виплату заробітної плати не вистачає. Ускладнює ситуацію і те, що Борсуківська сільська рада, в односторонньому порядку рішенням сесії зменшила обсяг медичної субвенції з 70% до 60% для районної лікарні, як це передбачено відповідною угодою, що було укладено на початку року. У серпні з районного бюджету додатково виділено 400 тис.грн. на погашення заборгованості з виплати заробітної плати, проте цього недостатньо. Тож РДА, депутати районної ради звернулися до обласної ради та управління охорони здоров’я ОДА з проханням щодо виділення додаткових коштів. Сектором охорони здоров'я та з питань цивільного захисту населення РДА розроблено проект комплексної районної програми «Здоров’я населення Лановеччини 2017-2021», що затверджена на сесії районної ради, дасть змогу, за наявності коштів, покращити забезпечення медичної галузі.

 З початку року в КЦРЛ надано платних послуг на суму 377,06 тис. грн, та зібрано благодійних коштів у розмірі 245,3 тис.грн , що використовуються на утримання установи (розхідні матеріали, медикаменти, будівельні матеріали, поліграфічна продукція і т.і.)

 У районі успішно працює урядова програма “Доступні ліки”, що стартувала у квітні 2017 року. В ній берутьучасть 5 аптек та 5 аптечних пунктів. У рамках програми 3548 громадян району отримали ліки на загальну суму 181,7 тис.грн.

  Про роботу за 7 місяців 2017 року інформує начальник управління соціального захисту населення райдержадміністрації Руслана Корнійчук:

-- Протягом 7 місяців 2017 року управлінням соціального захисту населення РДА відповідно до Постанови №256 ”Про затвердження порядку фінансування видатків бюджетів на здійснення заходів з виконання державних програм соціального захисту населення за рахунок субвенцій з державного бюджету”, здійснено фінансування та виплати 3768 одержувачам на суму 30,5 млн.грн. з 17 видатків державних допомог.

 На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995 р. №848 «Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива» із змінами, внесеними постановою Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2015 р. №106 „Про удосконалення порядку надання житлових субсидій” з початку року субсидію отримують 6977 домогосподарств, а субсидію готівкою на придбання скрапленого газу, твердого і рідкого пічного побутового палива -- 627 домогосподарств на суму 1,7 млн.грн. Станом на 1 серпня борг становить 291 тис.грн.

 На обліку в Єдиному державному автоматизованому реєстрі осіб, які мають право на пільги, перебуває 9502 особи (в тому числі 167 воїнів АТО, з них 4 інваліди, 3 учасники війни, 2 вдови, полеглих у АТО, батьки полеглого в АТО), яким протягом 7 місяців 2017 року було надано пільг за спожиті послуги:

-- за утримання будинків та прибудинкових територій (124 особам на суму 4,6 тис.грн.);

-- за користування холодною водою і водовідведеннями (252 особам на суму 20,8 тис. грн.);

-- за газопостачання (1655 особам на суму 1407,3 тис.грн.);

-- за електропостачання (1088 особам на суму 188 тис.грн).

 З 1 січня по 1 серпня 2017р. нараховано компенсацію на придбання твердого палива та скрапленого газу пільговим категоріям населення -- 260 особам на суму 191,6 тис.грн. Ведеться облік 73 переселенців, яким виплачено допомогу на суму 731,5 тис.грн.

 На обліку в управлінні перебуває 139 осіб, які потерпіли внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС. Їм виплачено допомоги на суму 116,3 тис.грн.

 Виплачено компенсацію:

-- на бензин, технічне обслуговування (9 інвалідам на загальну суму 1,4 тис.грн.)

-- за санаторно-курортне лікування (7 інвалідам ВВ війни на суму 6,4 тис.грн.);

-- на придбання твердого палива і скрапленого газу (113 особам на 148,2 тис.грн.);

-- на забезпечення продуктами харчування 61 особі, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи на загальну суму 85099,02 грн.;

-- за шкоду, заподіяну здоров’ю, 79 особам, які потерпіли внаслідок катастрофи на ЧАЕС (7269,17 грн.)

-- за додаткову відпустку виплачено 2 ліквідаторам наслідків катастрофи (2155,91 грн.)

-- на медичне обслуговування постраждалих внаслідок катастрофи на ЧАЕС виплачено: на зубопротезування 2 особам (2822,00 грн.); на медикаменти 16 особам (6989,32 грн.)

Виплачено:

-- разову грошову допомогу 1187 ветеранам війни до Дня Перемоги (901,3 тис.грн.);

-- одноразову грошову допомогу 10 малозабезпеченим громадянам (6,4 тис.грн.), інваліду війни -- 656 грн.;

-- матеріальну допомогу 16 військовослужбовцям, звільненим із строкової служби (30283,67 грн.);

-- доплату до пенсії 11 воїнам ОУН-УПА (39619,05 грн.);

-- щомісячну допомогу 2 членам сімей загиблих в Афганістані (2843,68 грн.);

-- щомісячну допомогу 6 членам сімей загиблих в АТО (8400,00 грн.)

 Згідно з рішенням сесії Лановецької районної ради від 26.01.2017р. № 324 «Про районну програму підтримки осіб, які брали участь в антитерористичній операції та членів сімей загиблих під час проведення антитерористичної операції на 2015-2019 роки» та розпоряджень голови Лановецької РДА матеріальну допомогу 108 учасникам АТО виплачено (63700,00грн.) А також матеріальну допомогу двом дітям загиблого учасника АТО на загальну суму 14000,00 грн.

 Згідно з рішенням сесії районної ради № 323 від 26 січня «Про районну комплексну програму соціальної підтримки малозахищених верств населення «Турбота» на 2016-2020 роки» та розпоряджень голови РДА матеріальну допомогу виплачено 103 особам на загальну суму 47500,00 грн.

 Згідно з рішенням сесії районної ради № 322 від 26 січня «Про районну програму «Ветеран» на 2015-2019 роки» та розпоряджень голови РДА матеріальну допомогу виплачено 4 особам на загальну суму 2500,00 грн.

 З початку 2017 року районна робоча група з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення провела 26 обстежень суб’єктів підприємницької діяльності та 75 співбесід із керівниками підприємств, в ході яких виявлено 234 порушення щодо неналежного оформлення трудових відносин. Протягом січня-липня 2017 року всі ці порушення усунуті згідно з чинним законодавством.

 Державні соціальні інспектори провели 12 перевірок у сільських радах з питань достовірності поданих відомостей про розмір земельних ділянок, склад сім’ї та кількість громадян, які фактично проживають у житловому приміщенні для призначення усіх видів соціальних допомог та субсидій. Порушень не виявлено.

 Складено 706 актів обстеження матеріально-побутових умов проживання заявників. Організовано та проведено 7 засідань комісії з призначення та виплаті державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям, державної допомоги сім’ям з дітьми та житлових субсидій, де розглянуто 543 звернення громадян, з них вирішено 542.

 

 

 

 

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/lanovetska/ua/agolova/2.gif

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/lanovetska/ua/agolova/image002.gif 

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/lanovetska/ua/agolova/edeklar.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/lanovetska/ua/agolova/dpoato_2.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/lanovetska/ua/agolova/154.jpg

Анонси подій

Інформаційні послуги

 

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/lanovetska/ua/informbody/guds.gif

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/lanovetska/ua/informbody/kmu.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/lanovetska/ua/informbody/baner_ak1.gif