Лановецька районна державна адміністрація
47400, м.Ланівці, вул.Незалежності, 19
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук
На головну / Соціальний захист населення

До уваги отримувачів субсидій


ІНСТРУКЦІЯ про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування

До уваги одержувачів субсидій!

До Положення про порядок призначення житлових субсидій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995 р. №848 “Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива” внесені зміни постановою Кабінету Міністрів України від 17.04.2019р. №373, які вже набули чинності.

З 1 травня 2019 року домогосподарствам, які одержували житлову субсидію в опалювальному періоді 2018/19 року, буде автоматично перепризначено. Проте,  домогосподарствам, яким житлова субсидія в 2018-2019  році призначалась за рішенням Комісії з питань надання громадянам житлових субсидій, необхідно повторно подати нову заяву та декларацію про доходи до управління соціального захисту населення.

На сьогодні з новими документами до органів соціального захисту населення потрібно звертатися орендарям житла, внутрішньо переміщеним особам, домогосподарствам, в яких кількість фактично проживаючих осіб менше кількості зареєстрованих, домогосподарствам, де є працездатні особи, які не працюють і не оплачують єдиний соціальний внесок, а також домогосподарствам, де є члени сім’ї, зареєстровані за іншою адресою.

Отже, чи потрібно у травні повторно звертатися з документами?

·         Усім діючим субсидіантам, які не матимуть заборгованості за комуналку, у травні автоматично перепризначать субсидію на новий період. Її з травня видаватимуть готівкою: пенсіонерам на пенсійну картку чи через Укрпошту, всім, хто ще не на пенсії – через Ощадбанк.

Тим, у кого будуть борги, буде запропоновано перейти на безготівкову монетизацію субсидій.

Тим, у кого будуть борги, після їх погашення або укладення договору реструктуризації потрібно буде звернутися із Заявою та Декларацією про доходи в управління соцзахисту.

Субсидія призначатиметься на наступний період і у разі, якщо заборгованість за комунальні послуги виникла у зв’язку з тим, що надавачі послуг не уклали договору з АТ «Ощадбанку» для перерахування сум житлових субсидій у грошовій формі.

Літню субсидію розраховуватимуть на основі доходів громадян, отриманих у 3-4 кварталах 2018 року.

Якщо у травні субсидію буде перепризначено на новий період, то  у жовтні її розмір на опалювальний сезон 2019-2020 рр  розрахують автоматично. До уваги братимуться доходи першого-другого кварталів 2019 року.

Субсидія призначається у готівковій формі, та за бажанням одержувача може здійснюватись у грошовій безготівковій формі на підставі відповідної заяви з наступного місяця. Якщо сума призначеної житлової субсидії перевищує 5 тис. гривень на місяць, її виплата здійснюється у грошовій безготівковій формі.

Громадяни, яким призначено житлову субсидію, зобов’язані щомісяця сплачувати вартість фактично спожитої послуги з урахуванням суми житлової субсидії, перерахованої виконавцям комунальних послуг або виплаченої їм готівкою.

Для отримання додаткових роз’яснень мешканцям району необхідно звертатись до управління соціального захисту населення за адресою: м. Ланівці,  вул. Незалежності, 19а, кабінет № 5,  тел.2-18-80.

 

Заступник начальника управління –

начальник відділу соціальних допомог

та субсидій                                                                                      Валентина КЛАДЬКОВА  

 

 

ДО ВІДОМА НЕПРАЦЮЮЧИХ ОСІБ!

 

Відповідно до Положення про порядок призначення житлових субсидий, що затверджене  постановою Кабінету Міністрів України  від 21.10.1995 № 848 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 27.04.2018 № 329), житлова субсидія не призначається (у тому числі на наступний період), якщо у складі домогосподарства або у складі сім’ї члена домогосподарства є особи, що досягли 18-річного віку станом на початок періоду, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії (далі - особи, доходи яких враховуються під час призначення житлової субсидії), і  в цьому періоді за інформацією ДФС, Пенсійного фонду України, у них взагалі відсутні доходи, які враховуються під час призначення житлової субсидії або вони отримували середньомісячний сукупний дохід менший, ніж розмір мінімальної заробітної плати, встановленої на початок періоду, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії; та/або вони не сплатили єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у розмірі, не меншому ніж мінімальний, сумарно протягом трьох місяців у період, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії.

Статтею 10 Закону України „Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування” передбачена добровільна сплата єдиного внеску. 3 особою, яка подала заяву про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування, органом доходів і зборів в строк не пізніше ніж 30 календарних днів з дня отримання заяви укладається договір про добровільну участь відповідно до типового договору.

Договором про Добровільну участь може бути передбачена одноразова сплата особою єдиного внеску за попередні періоди, в яких особа не підлягала загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню. Сума сплаченого єдиного внеску за кожен місяць такого періоду не може бути меншою за мінімальний страховий внесок на дату укладення договору, помножений на коефіцієнт 2.

Згідно з інструкцією про порядок нарахування  і  сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 20.04.2015 № 449 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 07 травня 2015 р. за №508/26953) (зі змінами) передбачено форму Типового договору про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування (одноразова сплата єдиного внеску) (додаток № 5), що містить дані  про розмір єдиного внеску та період, за який  він сплачується.

Враховуючи зазначене, у разі звернення за призначенням субсидій непрацюючих працездатних осіб, які (за яких) не сплатили єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у розмірі, не меншому ніж мінімальний, сумарно протягом трьох місяців у періоді, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії, необхідно звернутися таким особам до органів державної фіскальної служби.

На підставі укладеного договору про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування, оформленого в установленому порядку у якому зазначається період, та платіжного документу про сплату такого внеску, житлова субсидія призначаеться із урахуванням вимог Положення.

 

 

ДО ВІДОМА

ОДЕРЖУВАЧІВ СУБСИДІЙ !!!

 

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 06.08.2014 №409 (зі змінами)  «Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування» з 01.01.2018 змінились соціальні нормативи користування послугами з електропостачання для надання субсидій.

Пунктом 14 Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого  пічного побутового палива, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 № 848
(зі змінами), передбачено проведення перерахунку розміру субсидій в межах установленого строку її призначення без звернення громадян у разі зміни соціальних нормативів користування житлово-комунальними послугами.

У зв’язку з вищенаведеним повідомляємо, що у січні 2018 року буде здійснено перерахунок діючих субсидій згідно зазначеної постанови.

До 31.12.2017 року:

№ п/п

Назва послуги

Соціальний норматив

(норма споживання)

основна

додаткова

максимальна

1

Електропостачання,

з газовим водонагрівачем

 

90 кВт на домогосподарство з однієї особи

30 кВт на кожного іншого члена сім’ї

210 кВт

2

Електропостачання, без газового водонагрівача

120 кВт на домогосподарство з однієї особи

30 кВт на кожного іншого члена сім’ї

240 кВт

 

 

 

 

 

Отже, для користування послугами з електропостачання з 1 січня 2018 року у житлових приміщеннях змінено соціальний норматив:

 

№ п/п

Назва послуги

Соціальний норматив

(норма споживання)

основна

додаткова

максимальна

1

Електропостачання,

з газовим водонагрівачем

 

70 кВт на домогосподарство з однієї особи

30 кВт на кожного іншого члена сім’ї

190 кВт

2

Електропостачання, без газового водонагрівача

100 кВт на домогосподарство з однієї особи

30 кВт на кожного іншого члена сім’ї

220 кВт

 

 

 

 

 

 

Заступник начальника управління –

начальник відділу соціальних допомог та субсидій                            В.С. КЛАДЬКОВА

1 травня 2017 року набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 26.04.2017 №300 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України», якою внесено зміни, зокрема, до Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, затвердженого постановою якабінету Міністрів України від 21.10.1995 №848 (далі - Положення).

Відповідно до абзацу одинадцятого пункту 14 Положення після закінчення строку отримання субсидії структурні підрозділи з питань соціального захисту населення самостійно здійснюють розрахунок субсидії на наступний період для домогосподарств, які отримували субсидію у попередньому періоді.

При цьому, у разі наявності простроченої понад два місяці заборгованості з оплати послуг субсидія на наступний строк не призначається.

Якщо протягом двох місяців з дати інформування про непризначення субсидії на наступний строк громадянин документально підтвердив сплату заборгованості або укладення договору про її реструктуризацію, субсидія призначається з дати закінчення дії попередньої субсидії, в іншому випадку – з місяця, в якому громадянин документально підтвердив сплату заборгованості або укладення договору.

Простроченою заборгованістю, у т.ч. заборгованістю населення за житлово-комунальні послуги, є заборгованість, строк сплати якої настав або минув.

Таким чином, погашення заборгованості за спожиті житлово-комунальні послуги, в т.ч. шляхом її рестуктуризації, є однією з умов призначення субсидії на наступний період для домогосподарств, які отримували субсидію у попередньому періоді.

Слід зазначити, що своєчасна та повна оплата спожитих житлово-комунальних послуг є обов’язком споживача.

Звертаємо увагу, що відповідно до вимог пункту 15 вищезгаданого Положення громадяни, яким призначено субсидію для відшкодування івитрат на оплату житлово-комунальних послуг, зобов’язані щомісяця сплачувати вартість фактично спожитої послуги з урахуванням розміру призначеної субсидії.

Пунктом 20 Положення передбачено, що надання раніше призначеної субсидії припиняється за поданням організацій, що надають житлово-комунальні послуги, якщо громадянин, якому призначено субсидію, не сплачує вартість фактично спожитої послуги з урахуванням розміру призначеної субсидії, за винятком випадків, пов’язаних із затримкою виплати заробітної плати, пенсії тощо, яка підтверджується відповідними документами, - з місяця, в якому надійшло таке подання. Подання надається зазначеними організаціями управлінню соціального захисту населення до 10 числа місяця, що настає за місяцем, в якому виникли такі обставини.

У разі коли через несплату громадянином вартості фактичної спожитої послуги з урахуванням розміру призначеної субсидії надання субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг припинено, громадянин набуває право на її призначення на наступний період після подання документів, що підтверджують погашення заборговагності, яка виникла за період отримання субсидій.

Зміни до порядку надання субсидії

Станом на 01 березня  2017 року в районі субсидії на житлово-комунальні послуги отримувало  6476 домогосподарств. За січень-лютий 2017 року здійснено нарахувань субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг на суму 33  012 944,79  гривень. Заборгованість станом на 01.03.2017 року становить 18 109 163,18. грн.

 Положенням про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995 р. №848 (із змінами) визначено умови надання субсидій.

Субсидія є безповоротною і її отримання не пов’язане і не тягне за собою зміни форми власності житла. Субсидія розраховується виходячи з кількості зареєстрованих у житловому приміщенні осіб (осіб, які фактично проживають), яким нараховується плата за житлово-комунальні послуги, у тому числі осіб, призваних на строкову військову службу. Кількість зазначених осіб визначається на початок місяця, з якого призначається субсидія.

Варто ще раз зазначити, що субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначається з місяця звернення за її призначенням до дати закінчення опалювального сезону, але не більше ніж на 12 місяців, і розраховується:

на неопалювальний сезон - з 1 травня по 30 вересня;

на опалювальний сезон - з 1 жовтня по 30 квітня.

Субсидія для придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива призначається один раз на календарний рік за особистим зверненням громадян. Субсидія на придбання твердого палива призначається у разі, коли житлове приміщення не забезпечується електро-, тепло- або газопостачанням для опалення.

Субсидія для придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива і відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг надається на календарний рік. При цьому субсидія на оплату житлово-комунальних послуг розраховується з місяця звернення за її призначенням до кінця поточного року.

Для орендарів житлового приміщення (будинку) субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначається на строк дії договору найму (оренди) житлового приміщення, але не більше ніж на 12 місяців з місяця звернення за її призначенням. На наступний строк субсидія призначається за особистим зверненням орендаря.

Громадянин, якому призначено субсидію, зобов’язаний протягом місяця поінформувати структурний підрозділ з питань соціального захисту населення про зміну складу зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб (орендарі - про осіб, які фактично проживають), їх соціального статусу, переліку отримуваних житлово-комунальних послуг, умов їх надання, виконавців житлово-комунальних послуг, купівлю товарів або оплату послуг, шляхом подання відповідних документів. Зазначені документи долучаються до справи (це може бути копія пенсійного посвідчення, довідка центру зайнятості про взяття на облік, довідка навчального закладу про навчання і т.д). Громадянин несе відповідальність за подані відомості про доходи, майно, що вплинули або могли вплинути на встановлення права на призначення субсидій та на визначення її розміру. З досвіду роботи можна сказати, що великий відсоток заяв та декларацій, які були надіслані поштою заповнялися заявниками некоректно. Тоді фахівці відділу соціальних допомог та субсидій вишукують можливість зв’язатись із заявником (через уповноважених сільської ради, сусідів – в разі не зазначення номеру телефону) і запрошують до управління для уточнення поданої інформації

Повідомляємо, що Постановою Кабінету Міністрів України від 30 листопада 2016 року №890 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів» вносяться зміни, а саме:

 до пункту 3 Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24.02.2003 року №250 «Про затвердження Порядку призначення і виплати державної допомоги малозабезпеченим сім’ям» (із послідуючими змінами);

пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 27.12.2001 року №1751 «Про затвердження Порядку призначення і виплати державної допомоги сім’ям з дітьми»;

пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 02.08.2000 року №1192 «Про надання щомісячної грошової допомоги малозабезпеченій особі, яка проживає разом з інвалідом І чи ІІ групи внаслідок психічного розладу, який за висновком лікарської комісії медичного закладу потребує постійного стороннього догляду, на догляд за ним»,

пункту 5 Порядку призначення  та виплати тимчасової державної допомоги дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, не мають можливості утримувати дитину або місце проживання їх невідоме, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22 лютого2006 року №189 –  у разі утворення об’єднаної територіальної громади заяви з необхідними документами для призначення державної допомоги приймаються уповноваженими особами, що визначені виконавчими органами об’єднаної територіальної громади, та передаються відповідним органам соціального захисту населення.

Разом з тим, відповідно до:

пункту 3 «Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 року №848 «Про спрощення порядку  …»;

пункту 2.1 Інструкції щодо порядку оформлення і ведення особових справ отримувачів усіх видів соціальної допомоги, затвердженої Наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 19.09.2006 року №345;

пункту 6.2 Порядку надання державної соціальної допомоги інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам, затвердженого  спільним наказом Міністерства праці та соціальної політики України, Міністерства охорони здоров’я України, Міністерства фінансів України 30.04.2002 №226/293169;

пункту 46 Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію, та інвалідам і державної соціальної допомоги на догляд – у сільській місцевості заяви з необхідними документами для призначення соціальної допомоги приймаються уповноваженими особами, визначеними виконавчими органами селищних і сільських рад, і передаються до відповідних структурних підрозділів з питань соціального захисту населення.Дивіться також

 

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/lanovetska/ua/agolova/2.gif

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/lanovetska/ua/agolova/image002.gif 

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/lanovetska/ua/agolova/edeklar.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/lanovetska/ua/agolova/dpoato_2.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/lanovetska/ua/agolova/154.jpg

Інформаційні послуги

 

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/lanovetska/ua/informbody/guds.gif

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/lanovetska/ua/informbody/kmu.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/lanovetska/ua/informbody/baner_ak1.gif