Лановецька районна державна адміністрація
47400, м.Ланівці, вул.Незалежності, 19
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук
На головну / Лановецьке об'єднане управління Пенсійного Фонду України

Діяльність Управління.


В Лановецькій районній державній адміністрації за участю представника Лановецького об’єднаного управління Пенсійного фонду України відбулася комісія з питань призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям житлових субсидій, та про включення до ЄДАРПу інформації про пільговиків за місцем фактичного проживання.

 

В Лановецькій районній державній адміністрації відбулося засідання районної тимчасової комісії на якій розглядалися питання щодо погашення заборгованості по підприємствах-боржниках, у яких наявний борг перед Лановецьким об’єднаним управлінням Пенсійного фонду України Тернопільської області.

День вшанування памяті Героїв Небесної сотні

 20 лютого в Україні відзначається день Героїв Небесної сотні. Українці вшановують подвиг учасників Революції гідності та проводять заходи пам’яті Героїв Небесної Сотні. Також, в м. Ланівці на майдані Незалежності відбулася молебень по загиблим героям Небесної Сотні в якій прийняли участь представники місцевої влади, громадськості, школярі, а також працівники Лановецького об’єднаного управління Пенсійного фонду.

 

Фахівцями Лановецького об’єднаного управління Пенсійного фонду України Тернопільської області проведено «День відкритих дверей»

 Під час заходу фахівці Фонду продемонстрували відвідувачам роботу громадської приймальні, що діє за принципом «єдиного вікна», розповіли про нову систему обслуговування громадян на базі централізованої системи призначення та виплати пенсій.

   Головний спеціаліст Фонду Оксана Цюх ознайомила учасників заходу з функціями та завданнями Пенсійного фонду, зі змінами в Пенсійному законодавстві, акцентували увагу на важливості легальної зайнятості для кожного громадянина.

     Громадяни ознайомились з процедурою реєстрації на Веб-порталі електронних послуг Пенсійного фонду, за допомогою якого можна дистанційно взаємодіяти з органами Фонду. Наприкінці заходу присутні отримали відповіді на поставлені запитання та інформаційні буклети.

 

 

 15 лютого пройшла низка заходів присвяченим згаданим вікопомним подіям - виведення радянських військ із Афганістану. Біля пам’ятника воїнам-інтернаціоналістам зібралися колишні афганці, їхні рідні та друзі, гості-бойові побратими, а також представники районної та міської влади, пересічні Ланівчани. Не байдужими і залишилися представники Лановецького об’єднаного управління Пенсійного фонду. Розпочали захід із вшанування хвилиною мовчання тих, хто загинув в тій далекій війні. Виступаючи на мітингу, вшановуючи пам'ять молодих юнаків, життя яких навіки залишилося в ущелинах ісламської країни, вклонилися і тим, хто повернувся живим, але з кривавою та скаліченою побаченим душею. Учасники зібрання поклали квіти до пам’ятника воїнам-афганцям.

 

Чернихівецька об’єднана територіальна громада, що у Збаразькому районі – одна із найменших на Тернопільщині. До її складу входять три села: Чернихівці, Старий Збараж, Верняки та об’єднує трохи більше 2 тисяч мешканців, з них 582 пенсіонери.

13 лютого відбулося відкриття віддаленого робочого місця для працівників управління Пенсійного фонду. У заході взяли участь начальник головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області Ігор Москалик, начальник Лановецького об’єднаного управління Пенсійного фонду України Тернопільської області  Володимир Івашук та голова Черниховецької об’єднаної територіальної громади Марія Кипибіда, на якій вирішено питання надання фахівцями Управління безпосередньо на території громади послуг з використанням сучасних інформаційних технологій із забезпеченням дотримання вимог та принципів надання послуг у громаді, з подальшою обробкою пенсійної документації.

Ігор Москалик наголосив, що метою тісної співпраці з територіальною громадою є покращення якості обслуговування громадян. Пенсіонери зможуть отримати консультації з усіх питань, що належать до компетенції Пенсійного фонду, зокрема щодо порядку  призначення, перерахунку та виплати пенсій, роз’яснення норм чинного законодавства у сфері пенсійного забезпечення, не відвідуючи при цьому управління Фонду.

 

 

У Лановецькій райдержадміністрації відбулося позапланове засідання колегії з питань виконання районного бюджету, стану надходження коштів до бюджетів усіх рівнів та Пенсійного фонду, виплати заробітної , інших соціальних виплат за 2017 рік. На якій завідувач сектору забезпечення наповнення бюджету фінансово-економічного відділу Іван Дмитришин ознайомив присутніх із станом погашення заборгованості та надходження платежів до бюджету Лановецького об’єднаного управління Пенсійного фонду України за 2017 рік.

 

 

Зміни в пенсійному забезпеченні

Із 1 січня 2018 року набули чинності нові законодавчі норми

 Для тих, що вже отримують пенсію

   Відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» від 03.10.2017 №2148-VIII (далі –Закон 2148) Пенсійний фонд України здійснив перерахунки пенсій, а саме:

- особам, які досягли віку 65 років, мінімальний розмір пенсій за віком за наявності в чоловіків страхового стажу встановлено в розмірі 40% від мінімальної заробітної плати (1489,20 грн). Мінімальна заробітна плата, визначена законом про Державний бюджет України на 2018 рік, становить 3723 грн;

- здійснено перерахунки раніше призначених пенсій шляхом встановлення максимального розміру пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, окрім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) на рівні 10 прожиткових мінімумів, установлених для осіб, що втратили працездатність-13730 грн.

 

Семінар-навчання для роботодавців

З питань змін трудового законодавства, ефективні способи дотримання законодавства про працю та попередження порушень законодавства про працю зміни та порядок сплати ЄСВ.                          Лановецькій райдержадміністрації відбувся семінар-навчання для роботодавців з питань змін трудового законодавства, зміни та порядок сплати ЄСВ.

       Інформували: Головний державний інспектор відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятості та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці у Тернопільській області; начальник відділу взаємодії з роботодавцями районної філії Тернопільського обласного центру зайнятості; завідувач сектору забезпечення наповнення бюджету фінансово-економічного відділу Лановецького об’єднаного управління Пенсійного фонду України Тернопільської області; головний державний інспектор Лановецького відділення Кременецької ОДПІ Тернопільської області.

           Звернуто увагу присутніх, що Законом України «Про Державний бюджет України на 2018 рік» встановлено підвищення мінімальної заробітної плати та прожиткового мінімуму для працездатних громадян з 01 січня 2018 року до 3723 грн. Також присутні обговорили питання своєчасності виплати заробітної плати, строки її виплати, строки розрахунку при звільненні працівника, виплати всіх сум, що належить йому від підприємства. Звернули увагу присутніх, що при обчисленні розміру заробітної плати найманого працівника, для забезпечення її мінімального розміру, не враховуються доплати за роботу в несприятливих умовах праці та підвищеного ризику для здоров’я, за роботу в нічний та надурочний час, роз’їзний характер робіт, премії до святкових і ювілейних дат, порядок заповнення звіту при нарахуванні ЄСВ, порядок зарахування стажів при нарахуванні заробітної плати менше мінімальної, порядок здійснення доплати до мінімальної заробітної плати.

        Підняті на семінарі питання викликали інтерес у присутніх, під час обговорення доповідачі відповідали на запитання, що цікавили роботодавців.

 

Зміни у пенсійному забезпеченні

Для тих, що вже отримують пенсію: відповідно до Закону України (про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» від 03.10.2017 №2148-VIII (далі-Закон 2148) Пенсійний фонд України здійснив перерахунки пенсій, а саме:

особам, які досягли віку 65 років, мінімальний розмір пенсії за віком за наявності в чоловіків 35 років, а в жінок 30 років страхового стажу встановлено в розмірі 40% від мінімальної заробітної плати (1489,20 грн). Мінімальна заробітна плата, визначена про Державний бюджет України на 2018 рік, становить 3723 грн;

здійснено перерахунки раніше призначених пенсій шляхом встановлення максимального розміру пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, окрім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) на рівні 10 прожиткових мінімумів, установлених для осіб, що втратили працездатність-13730 грн.

 

 

25 січня 2018 року в Лановецькій районній раді відбувся брифінг представників виконавчої влади та начальника Лановецького об’єднаного управління Пенсійного фонду України Івашука В.І.

   Під час брифінгу розглядались питання про внесення змін до районного бюджету на 2018 рік, про надання іншої субвенції з інших місцевих бюджетів Лановецького району на 2018-2022 роки, та інші актуальні питання.

   Володимир Івашук надав роз’яснення щодо проведених перерахунків з 1 січня 2018 року для осіб яким станом на 1 січня 2018 року виповнилося 65 років, та в кого наявний стаж роботи, в жінок 30 років чоловіків 35 років страхового стажу. Розмір їхньої пенсії становить не менше 40% від середньої заробітної плати по Україні 3723 грн.–1489,20 грн. А також повідомив, що в Україні триває перехід від пенсійного забезпечення до пенсійного страхування, і особлива увага приділяється наявності страхового стажу, який при нарахуванні пенсії вже зараз враховується пропорційно сплаченим страховим внескам на державне пенсійне страхування.

   Під час зустрічі начальник Лановецького об’єднаного управління Пенсійного фонду України Володимир Івашук відповідав на безліч поставлених запитань.

 

 

 

Відбулося засідання комісії з питань дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати

 

   В Лановецькій районній державній адміністрації відбулося засідання районної робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення, яку провів заступник голови Лановецької райдержадміністрації Володимир Кравчук.

   На засіданні було розглянуто питання дотримання рівня мінімальної заробітної плати працівників підприємств, установ та організацій.

   На засіданні комісії було заслухано письмові пояснення восьми керівників підприємств, у яких виплата заробітної плати становить менше встановленого законодавством рівня.

   Піднімалось питання корупції та недопущення корупційних ризиків у роботі державних органів.

 

 

Легалізація тіньової зайнятості

 

Як тільки не намагаються деякі роботодавці приховати зі сплатою єдиного соціального внеску за своїх працівників, аби зменшити витрати. А в кінцевому результаті страждають прості люди, бо саме в них таким чином «крадеться» страховий стаж. Також сприяння легалізації тіньової зайнятості стало для Пенсійного фонду України своєрідною справою.

   Інформація, котру містить Пенсійний фонд України, дає змогу здійснювати моніторинг персоніфікованих даних про заробітну плату працюючих громадян. Під час моніторингу часом спливають просто дивовижні факти.

Отримуючи нелегальну винагороду в результаті домоленості з роботодавцем, вони позбавляють себе соціальних виплат та гарантій.

   Усна домовленість жодним чином не фіксується юридично, роботодавець сплачує стільки, скільки вважає за потрібне і доти, поки вважає за потрібне. Адже пенсію вони матимуть тільки з офіційно нарахованої суми заробітної плати.

   Законим України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” передбачено, що страховий стаж – це період, протягом якого особа підлягає загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок. Тобто, якщо працівнику нарахована заробітна плата не менше законодавчо встановленого мінімального рівня і з неї сплачено страхові внески до Пенсійного фонду України (а з 01.01.2011 року – єдиний соціальний внесок відповідно до Закону України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування”), то такий місяць повністю враховується в страховий стаж і заробітна плата за цей місяць враховується для обчислення пенсії.

   Якщо ж сума нарахованої заробітної плати, з якої сплачені внески, менша за мінімальний рівень, страховий стаж становить неповний місяць і обчислюється пропорційно заробітній платі.

   Якщо з якихось причин роботодавець не сплачує внески на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування за своїх найманих працівників (причиною може бути і виплата заробітної плати “в конвертах” без сплати страхових внесків, і нарощування заборгованості як з виплати заробітної плати, так і зі сплати страхових внесків), то періоди, за які не сплачені внески, “випадають” із страхового стажу найманого працівника та не включаються в заробіток для розрахунку розміру пенсії.

 

 

Відбулося засідання комісії з питань масового вивільнення медичних працівників

 

   В Лановецькій районній державній адміністрації відбулася спеціальна комісія для вжиття заходів щодо запобігання різкому зростанню безробіття під час масового вивільнення працівників.  

Спеціалісти Лановецького об’єднаного управління Пенсійного фонду України прийняли участь у  засіданні комісії з представниками виконавчої влади району.

   Комісія заслуховувала головного лікаря Лановецької комунальної центральної районної лікарні  Гулька Омеляна Миколайовича, про вжиття заходів щодо недопущення масового вивільнення працівників.

   В результаті вжитих заходів підлягає вивільнення 18 працівників молодшого медичного персоналу.

   Учасниками комісії обговорювались питання легальності трудових відносин та ринку праці у районі, рівень виплати заробітної плати та інші актуальні питання.

 

Відбулося засідання комісії з питань легалізації виплати заробітної

плати та зайнятості населення

 

   В Лановецькій районній державній адміністрації відбулося спільне засідання міжвідомчої робочої групи з питань забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати, робочої групи з питань протидії корупції, детінізації виплати заробітної плати в районі.

   На спільному засіданні було підведено підсумки роботи за 2017 рік, та визначено основні напрямки роботи групи на 2018 рік.

Зокрема: 1. Проводити два рази в місяць обстеження приватних підприємців по питанню оформлення найманих працівників.

                 2. Запрошувати і заслуховувати звіти керівників бюджетних установ в яких найбільша кількість застрахованих осіб які отримують заробітну плату менше мінімальної.

                 3. Заслуховувати звіти підприємств де кількість договорів ЦПХ перевищують штатну чисельність працюючих.

   Представники комісії звернули свою увагу на дотриманні підприємцями законодавства про працю, легалізації робочих місць, недопущення виплати заробітної плати у розмірі, меншому за встановлений законодавством рівень.

До уваги пенсіонерів!

Лановецьке об’єднане управління Пенсійного фонду України повідомляє про виплату пенсій за січень 2018 року через підприємства поштового зв’язку буде проведена з 26.12.2017р. по 31.12.2017р. з датою виплати пенсії з 04.01.2018р. по 08.01.2018 року.

Виплата пенсії через установи банків буде проведена з 26.12.2017р. по 31.12.2017р. датою виплати з 04.01.2018р. по 13.01.2018 року.

 Адміністрація Пенсійного фонду

 

 

Спеціалістами Лановецького об’єднаного управління Пенсійного фонду України Тернопільської області (м. Ланівці), з метою привернення уваги громадськості до актуальних суспільних проблем, донесення до громадськості важливості легального заробітку, проведено у місці масового скупчення людей флешмоб.

 

Легалізація заробітної плати – основа стабільного майбутнього

 

    На даний час виплата заробітної плати в «конверті» та нелегальна робота стали, на жаль, нормою сучасного життя. Виплати у «конвертах» стали одною із складових тіньової економіки.

   Здебільшого проблемним питанням щодо легалізації заробітної плати виникає у суб’єктів підприємницької діяльності – фізичних осіб.

   Зокрема розмір пенсії за віком залежить від величини страхового стажу і розміру заробітної плати, з якої було сплачено страхові внески.

   Страховий стаж – це період, протягом якого за особу щомісяця сплачуються страхові внески в сумі не меншій за мінімальний страховий внесок. Тобто якщо працівнику нараховано заробітну плату не менше встановленого мінімального рівня та з неї сплачено страхові внески до Пенсійного фонду України, такий місяць повністю зараховується у страховий стаж. Якщо ж сума нарахованої заробітної плати, з якої сплачено внески, менша за мінімальний рівень і не здійснено доплату до мінімального страхового внеску, страховий стаж становить неповний місяць і обчислюється пропорційно сплаченим внескам. Якщо з якихось причин роботодавець не сплачує за своїх найманих працівників соціальні внески, то ці періоди випадають із страхового стажу найманого працівника.

   Лановецьким об’єднаним управлінням Пенсійного фонду України Тернопільської області постійно проводиться робота щодо захисту прав застрахованих осіб, взаємодії та обміну інформацією з органами Державної фіскальної служби України та іншими органами з питання детінізації доходів та відносин у сфері зайнятості населення.

 

20.12.2017 Спільне засідання обласної та районної міжвідомчої робочої групи

В Збаразькій районній державній адміністрації 20 грудня 2017 року відбулося спільне засідання обласної та районної міжвідомчої робочої групи з питань забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної оплати праці.

Перший заступник начальника Головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області  Алла Якубовська проінформувала присутніх про стан справ по Збаразькому району щодо вжиття заходів для підвищення рівня середньомісячної заробітної плати та про проблеми, які виникають при вирішенні даного питання. Членами обласної міжвідомчої робочої групи, в яку входять представники апарату обласної державної адміністрації, департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації, Головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області, Управління Держпраці в Тернопільській області було заслухано керівників  охорони здоров’я та  соціального захисту, закладів освіти та культури, сільськогосподарських товаровиробників та підприємств району, які прозвітували про вжиття заходів щодо оптимізації закладів культури, охорони здоров'я та  інше, що приведе до економії бюджетних коштів. Було обговорено перспективи бюджетних призначень на 2018 рік та вплив майбутніх реформ у вище вказаних галузях.

 

 

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/publication/lanovetska/ua/23438/krugl_stil.jpg 

Лановецьким об’єднаним управління Пенсійного Фонду України Тернопільської області спільно з соціальними партнерами провели виїзний прийом у Борсуківській об’єднаній територіальній  громаді для жителів сіл Передмірка, Великі Кусківці з метою надання практичної допомоги. На зустрічі розглядалися питання легалізації заробітної плати, умови та права виходу на пенсію, можливості здійснення перерахунку пенсій з урахуванням актуальних змін у пенсійному законодавстві, ознайомлення присутніх з порядком реєстрації на Веб-порталі Пенсійного фонду України. Фахівець фонду запропонувала відвідувачам ознайомитись з відомчим виданням – тижневою газетою «Пенсійний кур’єр».

Голова Борсуківської об’єднаної територіальної  громади Іван Друзь  зазначив, що такі зустрічі є корисними для сільських мешканців, адже місцеві жителі мають можливість отримати фахові консультації, не виїжджаючи до району та не шукаючи до якого спеціаліста потрібно звернутись.

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/publication/lanovetska/ua/23438/213.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/publication/lanovetska/ua/23438/215.jpg

 

Зустріч в трудовому колективі Лановецької райдержадміністрації

  

   Начальник Лановецького об’єднаного управління Пенсійного фонду України Володимир Івашук провів зустріч з трудовим колективом Лановецької райдержадміністрації.

   В ході спілкування Володимир Івашук роз’яснив про ряд суттєвих змін, які розпочнуться з 1 січня 2018 року у зв’язку з прийняттям закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо підвищення пенсій» за № 2148-VIII (далі-Закон). Начальник об’єднаного управління зазначив, що даним Законом, зокрема, передбачається удосконалити солідарну систему пенсійного страхування, диференціювати пенсії залежно від набутого страхового стажу та отримуваного заробітку, запровадити єдині підходи до обчислення пенсій.

   Присутнім на зустрічі було роз’яснено про можливості Веб-порталу електронних послуг Пенсійного фонду України, який дає можливість дізнатися про свій страховий стаж, нараховану заробітну плату та сплачені внески, ознайомитися з інформацією з пенсійних питань.

   Також піднімалося питання щодо легалізації заробітної плати. Увагу акцентовано на негативних наслідках нелегальної зайнятості, здатних привести до втрати найманими працівниками соціальних гарантій або суттєвому зниженню майбутньої пенсії у випадку виплати заробітної плати в розмірі менше, ніж встановлено законодавством.

  

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/publication/lanovetska/ua/23438/pb300203.jpg  

   Лановецьким об’єднаним Управлінням Пенсійного фонду України Тернопільської області проведено виїзний прийом в об’єднану територіальну громаду Борсуківської сільської ради.

   Одним із актуальних питань об’єднаної територіальної громади є обслуговування громадян. Під час прийому надавались роз’яснення та консультації. Розглядались питання  співпраці, відбувалось обговорення актуальних змін у законодавстві, зокрема легальна зайнятість, та зміни в пенсійному законодавстві з 01.10.2017 року. Жителі села Борсуки прийшли і поцікавились своїми питаннями щодо суми підвищення з 01.10.2017р., змін виходу на пенсію з  01.01.2018 року, перерахунок пенсій по статті 42 ч.2. (перерахунок стажу, стажу і заробітку) тощо.

   В прийомі брали участь:

   Представник Пенсійного фонду – головний спеціаліст відділу персоналу та організаційно-інформаційної роботи – Лариса Демчук;

   Представник УСЗН – заступник начальника управління – начальник відділу соціальних допомог та   субсидій –  Валентина Кладькова;

   Начальник відділу “Лановецького бюро правової допомоги “Кременецького місцевого центру надання безоплатної вторинної правової допомоги” – Олена Радосюк;

   Представник РЦЗ – начальник відділу взаємодії з роботодавцями – Інна Грицай.

 http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/publication/lanovetska/ua/23438/pb210170.jpg

 

 Спеціалісти Лановецького об’єднаного управління Пенсійного фонду України Тернопільської області  прийняли участь у засіданні  «круглого столу», який було проведено у Лановецькому районному центрі зайнятості. На зустрічі були присутні представники виконавчої влади району, та сільських рад. Під час засідання  «круглого столу» спеціалісти фонду докладно розповіли про умови призначення пенсій за віком, «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо єдиних принципів нарахування пенсій», та висвітлили важливість питання легалізації зайнятості населення. Надано роз’яснення щодо надання Пенсійним фондом України послуг в електронному вигляді за допомогою Веб-порталу.      http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/publication/lanovetska/ua/23438/pb280197.jpg                                                                                         

Спеціалісти Лановецького об’єднаного управління Пенсійного фонду України Тернопільської області прийняли участь у засіданні «круглого столу» в Управлінні соціального захисту населення Лановецької райдержадміністрації. Спеціалістами спільно обговорювались питання соціального захисту населення та легалізації зайнятості. Також зупинились на питаннях щодо сучасних інформаційних технологій, які впроваджуються в Пенсійному фонді, легкою реєстрацією та зручним користуванням Веб-порталом Пенсійного фонду України. Обговорювались питання пенсійної реформи та недопущення корупційних ризиків.

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/publication/lanovetska/ua/23438/p177.jpg

 

 Спеціалісти Лановецького об’єднаного управління Пенсійного фонду України Тернопільської області  прийняли участь у засіданні «круглого столу» з архівним відділом Лановецької райдержадміністрації. Обговоренню підлягало питання необхідності підтвердження первинними документами відомостей про заробітну плату, які надаються громадянами для призначення (перерахунку) пенсій, дотримання вимог щодо збереження архівних документів та порядку їх передачі до архівних установ у http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/publication/lanovetska/ua/23438/pb220171.jpgвипадках ліквідації, банкрутства, реорганізації.

Розглядалась практика застосування норм Закону України «Про внесення зміни до статті 40 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» щодо порядку визначення заробітної плати для обчислення пенсії» № 1043-VIII від 29.03.2016, яким встановлено, що за бажанням пенсіонера та за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами, для обчислення пенсії разом із заробітною платою за період страхового стажу після 1 липня 2000 року, додатково можна надати довідку про заробітну плату (дохід) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд незалежно від перерв по 30 червня 2000 року. Обговорювалась можливість видачі довідки за наявними в архівних фондах даними без додержання стандартної форми, в разі неможливості видати довідку за встановленою формою з розшифровкою виплачених сум за видами заробітку.

 

Лановецьким об’єднаним Управлінням Пенсійного фонду України Тернопільської області проведено виїзний прийом в об’єднану територіальну громаду Борсуківської сільської ради.  Одним із актуальних питань об’єднаної територіальної громади є обслуговування громадян. Під час прийому надавались роз’яснення та консультації. Розглядались питання  співпраці, відбувалось обговорення актуальних змін у законодавстві, зокрема легальна зайнятість, та зміни в пенсійному законодавстві з 01.10.2017 року. Жителі села Борсуки прийшли і поцікавились своїми питаннями щодо суми підвищення з 01.10.2017р., змін виходу на пенсію з  01.01.2018 року, перерахунок пенсій по статті 42 ч.2. (перерахунок стажу, стажу і заробітку) тощо.

   В прийомі брали участь:

   Представник Пенсійного фонду – головний спеціаліст відділу персоналу та організаційно-інформаційної роботи – Лариса Демчук;

   Представник УСЗН – заступник начальника управління – начальник відділу соціальних допомог та   субсидій –  Валентина Кладькова;

   Начальник відділу “Лановецького бюро правової допомоги “Кременецького місцевого центру надання безоплатної вторинної правової допомоги” – Олена Радосюк;

   Представник РЦЗ – начальник відділу взаємодії з роботодавцями – Інна Грицай.

 

 

До уваги жителів Борсуківської громади!

 

Кожного місяця другої середи в приміщенні сільської ради відбудеться прийом громадян працівниками Пенсійного фонду.

 

Перелік послуг з питань обслуговування громадян, які можливо передати на умовах аутсорсінга територіальним громадам, підприємствам, установам, організаціям:

 Пенсійним фондом України опрацьовано перелік послуг з питань обслуговування громадян, які можливо передати на умовах аутсорсінга територіальним громадам, підприємствам, установам, організаціям:

- надання довідкової інформації (номери телефонів, адреси органів Пенсійного фонду, режим роботи, порядок звернень на прийом, попередній запис на прийом тощо);

- попередній запис на прийом до керівництва територіального управління або керівників структурних підрозділів управління;

- прийом замовлень на видачу довідок (про розмір пенсії, про перебування на обліку, про заробітну плату за формою ОК5 (ОК2, ОК7);

- прийом анкети на виготовлення пенсійного посвідчення;

- допомога в заповненні та прийом анкети на виготовлення пенсійного посвідчення;

- надання переліку документів, необхідних для призначення (перерахунку) пенсій, допомоги на поховання;

- прийом копій документів для проведення попередньої оцінки права особи на призначення пенсії, її перерахунок;

- прийом заяв про надання допомоги у витребуванні документів, необхідних для підтвердження страхового стажу, заробітної плати для призначення (перерахунку) пенсій.

   

Перерахунок пенсій з 1 жовтня 2017 року відповідно до Закону України  № 2148

Цей закон, зокрема, передбачає проведення «осучаснення» раніше призначених пенсій – тобто їх перерахунок із застосуванням показника середньої заробітної плати по Україні, з якої сплачено страхові внески, обчисленої як середній показник за 2014, 2015, та 2016 роки (3764,40 грн.) та із застосуванням величини оцінки одного року страхового стажу в розмірі 1%.

При здійсненні такого перерахунку пенсій використовується розмір прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, установлений на 1 грудня 2017 року Закону України «Про Державний бюджет України на 2017 рік» (1373 грн.), збільшений на 79 грн., тобто 1452 грн. (1373+79).

Після проведенного перерахунку середній розмір підвищення до пенсії в Лановецькому районі (без врахування військових пенсіонерів) складає 272,33 грн.

В Лановецькому об’єднаному управлінні проведено перерахунок пенсій 34818 пенсіонерам, зокрема по Лановецькому районі 8004. Підвищення до пенсій більше 140 грн., пенсіонери отримали в жовтні місяці, доплату менше 140 грн., до пенсії пенсіонери зможуть одержати в листопаді місяці з доплатою за жовтень.

Збільшення розміру пенсій у зв’язку з її «осучасненням» у кожного пенсіонера індивідуальне, оскільки визначається з урахуванням коефіцієнта заробітку й тривалості страхового стажу кожного пенсіонера (індивідуальні показники особи) та року, коли йому призначили пенсію.

 

 

06.11.2017

"Дні Пенсійного фонду" у Лановецькому об’єднаному управлінні Пенсійного фонду України

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/publication/lanovetska/ua/23438/166.jpg06 листопада 2017 року у Лановецькому об’єднаного управління Пенсійного фонду України Тернопільської області проведений “День Пенсійного фонду” для жителів міста Ланівці.

Зустріч провела головний спеціаліст Лановецького відділу обслуговування громадян Рачковська Юлія Федорівна.

Особи різних вікових категорій цікавились змінами, що відбулися у Пенсійному законодавстві, порядком та умовами проведення перерахунку пенсій, визначенням права на той чи інший вид пенсії. Більшість із питань стосувалось Пенсійної реформи, та перерахунку пенсій які відбулися у жовтні 2017 року.

Відвідувачів заходу цікавило питання участі у накопичувальній системі пенсійного страхування, тому спеціаліст управління детально розповіла про очікувані переваги від запровадження цього рівня пенсійної системи.

Спеціаліст фонду надала консультації на поставлені запитання.

Відвідувачам роздані буклети з актуальних тем. З метою підвищення грамотності та обізнаності громадян з пенсійних питань. Фахівець фонду запропонувала відвідувачам ознайомитися з відомчими виданнями - щотижневою газетою «Пенсійний кур’єр» та щомісячним журналом «Вісник Пенсійного фонду України», з яких завжди можна отримати актуальну інформацію щодо новин та змін у пенсійному законодавстві.

 

«День відкритих дверей» у Лановецькому об’єднаному управлінні Пенсійного фонду

   Такий захід було проведено 1 листопада 2017 року. Протягом дня спеціалістами управління було прийнято 42 особи. Здебільшого це пенсіонери, але з питаннями звернулись також громадяни не пенсійного віку.  Кожному відвідувачу було приділено максимальну увагу та надано умови для якнайшвидшого вирішення питання. Фахівці управління надали консультації з питаннями умов та права виходу на пенсію, можливості здійснення перерахунку пенсій з урахуванням актуальних змін у пенсійному законодавстві. Відвідувачів цікавили питання участі у накопичувальній системі пенсійного страхування. Спеціально для цього Дня спеціалістами управління підготовлено інформаційні наочні матеріали – відвідувачам роздані буклети з актуальних тем. З метою підвищення грамотності та обізнаності громадян з пенсійних питань, фахівці фонду запропонували відвідувачам ознайомитись з відомчими виданнями – щотижневою газетою «Пенсійний кур’єр» та щомісячним журналом «Вісник Пенсійного фонду України», з яких завжди можна отримати актуальну інформацію щодо новин та змін у пенсійному законодавстві.

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/publication/lanovetska/ua/23438/162.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/publication/lanovetska/ua/23438/015.jpg

 

19.10.2017

У Лановецькому об’єднаному управлінні Пенсійного фонду України Тернопільської області відбулось відкриття віддаленого робочого місця у Вишнівецькій об’єднаній територіальній громаді Збаразького району

 

18 жовтня 2017 року відбулося відкриття віддаленого робочого місця у Вишнівецькій об’єднаній територіальній громаді, для зручності обслуговування пенсіонерів за фактичним місцем проживання.

   Вишнівецьку територіальну громаду було створено в результаті добровільного об’єднання 4 сільських рад. На території громади проживають 8254 громадян, в тому числі 2077 пенсіонерів. Одним із нагальних питань для утвореної територіальної громади є обслуговування пенсіонерів.

   На відкриті віддаленого робочого місця були присутні: голова Вишнівецької об’єднаної територіальної громади Кравець В.В.; начальник Головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області Москалик І.І.; начальник Лановецького об’єднаного управління Пенсійного фонду України Тернопільської області Івашук В.І.

   Одним із основних питань, з яким звернулися відвідувачі, булла Пенсійна реформа. На всі поставлені питання спеціалістами управління надавалися грунтовні відповіді.

   Відвідувачі відмітили зручність такої форми обслуговування, що вона неодмінно буде користуватись попитом серед місцевого населення.

   Прийом громадян у Вишневецькій об’єднаній територіальній громаді буде здійснюватися спеціалістами об’єднаного управління Пенсійного фонду другої середи кожного місяця, де громадяни зможуть отримати кваліфіковані відповіді щодо Пенсійного забезпечення.

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/publication/lanovetska/ua/23438/159.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/publication/lanovetska/ua/23438/153.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/publication/lanovetska/ua/23438/157.jpg

 

13.10.2017

День захисника України

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/publication/lanovetska/ua/23438/145.jpg

 

та день українського козацтва

Свято День захисника України офіційно встановлено 14 жовтня. З метою вшанування мужності та героїзму захисників Вітчизни, спеціалісти Лановецького об’єднаного УПФУ прийняли участь в покладанні квітів до пам’ятника борцям за волю України, а також у відправлянні панахиди за загиблими героями України. 

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/publication/lanovetska/ua/23438/144.jpg

 

 

11.10.2017

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/publication/lanovetska/ua/23438/141.jpgСпеціалісти Лановецького об’єднаного УПФУ прийняли участь у  засіданні «районної комісії» з представниками виконавчої влади району.  Учасниками комісії розглядалось питання призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо-переміщеним особам.

 

 

 

03.10.2017     

Пенсійна реформа: що змінеться для українців

   З 01 жовтня 2017 року мінімальної пенсії на 140 грн – із 1312 до 1452 грн.

   Насамперед пенсійна реформа забезпечить єдині принципи обчислення пенсії та усуне різницю в розмірах пенсій, призначених у різні роки. Зокрема законом передбачено:

- Осучаснення (перерахунок) призначених раніше пенсій з урахуванням середньої зарплати за 2014, 2015 і 2016 роки (3764,40 грн) та зміненої з 1,35 на 1 величини оцінки одного року страхового стажу;

- Скасування особливого порядку виплати пенсій пенсіонерам, які працюють;

 - Нові умови виходу на пенсію залежно від набутого страхового стажу;

 - Визначення розмірів мінімальної пенсії за віком, доплат, надбавок, підвищень, визначених законодавством, виходячи з величини 1452 грн;

 - Порядок відновлення виплати пенсій жінкам, які достроково вийшли на пенсію після досягнення пенсійного віку 55 років.

   Із 1 січня 2018 року пропонується встановити такі правила.

   Пенсія за віком у 60 років

   Пенсія за віком у 60 років буде призначатися за наявності страхового стажу 25 років. Кожні 12 місяців вимога до розміру страхового стажу буде збільшуватися на один рік, і в 2028 році, аби отримати пенсію за віком, необхідно буде мати 35 років страхового стажу.

   Якщо в 60-річної особи не буде зазначеної тривалості страхового стажу, вона має право обрати: допрацювати необхідну кількість років або придбати необхідну тривалість страхового стажу для призначення пенсії у віці від 60 до 63 років. Ці правила, як зазначили в уряді, діятимуть з урахуванням перехідного періоду підвищення пенсійного віку жінкам.

  

26.09.2017

Проект пенсійної рефори

Після запровадження, пенсійна рефора в Україні 2018 буде чітко прив'язана до Пенсійного фонду. Це означає що виплата допомоги від держави залежатиме лише від внесків, які були відраховані до ПФ протягом офіційної кар'єри громадянина.

Досить важливим питанням залишаєтся мінімально необхідний стаж. Громадяни, які офіційно працювали менш як 15 років, пенсія взагалі не передбачається. Такі люди отримуватимуть соціальну допомогу від держави. Розмір останньої буде залежати від рівня доходу сім'ї. Передбачається, що середній розмір соціальної допомоги складатиме 400-500 гривень.

Усі інші пенсіонери, які мають необхідний стаж, по досягненню 60-65 років отримають право на оформлення допомоги від держави у повному обсязі.

Осучаснення пенсій може зменшити розмір попередньої пенсії.

Середня пенсія, розмір якої становить 2500 гривень, після осучаснення складатиме 2200 гривень.

Проте перерахувати виплати в меншу сторону не збираються — їх просто не підвищать.

Нова пенсійна реформа 2018 року в Україні має модернізовану формулу розрахунку щомісячної виплати в залежності від середньої заробітної плати.

 

 

25.09.2017

Підняти пенсії вже в жовтні

Пенсійна реформа виходить на фінішну пряму. Пакет відповідних законопроектів наразі перебуває в парламенті і, як очікується, буде проголосований у вересні, що дасть змогу підвищити пенсії багатьом пенсіонерам уже в жовтні.

За інформацією, підготовленою Міністерством соціальної політики, за новими правилами на пенсію, зокрема, впливають такі чинники: по-перше, середня заробітна плата особи. По-друге, середня заробітна плата в Україні за попередні три роки. Сьогодні пенсія розрахована за показником зарплати ще 2007 року-1198 гривень. До речі, уряд пропонує з 1 жовтня перерахувати раніше призначені пенсії з використанням середньої заробітної плати на рівні 3764 гривень. Передбачається, що такий перерахунок дасть змогу збільшити виплати багатьом пенсіонерам. По-третє, враховуватиметься тривалість трудового стажу, протягом якого особа сплачувала пенсійні внески. І, по-четверте, на розмір пенсії впливатиме вартість одного року трудового стажу.

Отже, у найбільшому виграші від нової реформи будуть ті, хто матиме великий стаж і хто протягом своєї трудової діяльності справно сплачував внески до Пенсійного фонду. Однією з новацій реформи стане можливість купити трудовий стаж, а також скасування оподаткування пенсії працюючим пенсіонерам. Особам, що не матимуть 15 років стажу, призначатимуть державну соціальну допомогу після досягнення ними 65 років.

Водночас навіть якщо Верховна Рада ухвалить пакет “пенсійних” законопроектів, це буде лише початком перетворень у цій сфері.

  

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/publication/lanovetska/ua/23438/135.jpg

 

19.09.2017

Лановецьким об’єднаним УПФУ Тернопільської області спільно з соціальними партнерами проведено виїзний прийом в об’єднаній територіальній громаді Борсуківської сільської ради. Під час прийому надавались роз’яснення та консультації громадянам. Розглядалось питання співпраці, а також відбувалось обговорення актуальних змін у законодавстві, які передбачаються з 01.01.2018 року в пенсійному забезпеченні вчителів та медичних працівників згідно Закону України «Про пенсійне забезпечення» за вислугу років, а також зокрема легальна зайнятість та недопущення корупційним ризикам у роботі.

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/publication/lanovetska/ua/23438/131.jpg

 

18.09.2017.  «День відкритих дверей» у Лановецькому об’єднаному управлінні Пенсійного фонду.

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/publication/lanovetska/ua/23438/128.jpg

18 вересня 2017 року начальник Лановецького відділу обслуговування громадян - Любчак Любов Феодосіївна провела інформаційно-роз’яснювальний захід важливий для всіх категорій громадян, які звертаються до управління – «День відкритих дверей». Мета цього заходу – ознайомлення відвідувачів з напрямками роботи управління, надання можливості громадянам отримати кваліфіковані роз’яснення та відповіді на поставлені запитання.

Протягом дня усього було прийнято 6 осіб.

Громадяни передпенсійного віку звернулись за консультаціями щодо первинного призначення  пенсії, попередньої перевірки достовірності документів та розрахунку майбутньої пенсії. Фахівці управління надали

Відвідувачі «Дня відкритих дверей» мали можливість ознайомитись із сучасними інформаційними технологіями, які впроваджуються в Пенсійному фонді, легкою реєстрацією та зручним користуванням Веб-порталом ПФУ.

Відвідувачам роздані буклети з актуальних тем. З метою підвищення грамотності та обізнаності громадян з пенсійних питань, фахівці Фонду запропонували відвідувачам ознайомитись з відомчими виданнями – щотижневою газетою «Пенсійний кур’єр» та щомісячним журналом «Вісник Пенсійного фонду України», з яких завжди можна отримати актуальну інформацію щодо новин та змін у пенсійному законодавстві.

Кожному відвідувачу було приділено максимальну увагу та надано умови для якнайшвидшого вирішення питання.

 

 

 

 

12.09.2017.  Накопичувальна пенсійна система – ключова соціально – економічна реформа України

 

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/publication/lanovetska/ua/23438/p9110126.jpg

«День відкритих дверей» у Лановецькому об’єднаному управлінні Пенсійного фонду

   11 вересня 2017 року начальник Лановецького відділу обслуговування громадян - Любчак Любов Феодосіївна провела інформаційно-роз’яснювальний захід важливий для всіх категорій громадян, які звертаються до управління – «День відкритих дверей». Мета цього заходу – ознайомлення відвідувачів з напрямками роботи управління, надання можливості громадянам отримати кваліфіковані роз’яснення та відповіді на поставлені запитання.

Протягом дня усього було прийнято 6 осіб.

 

 

07.09.2017.          Пенсії за віком: порядок звернення і умови призначення

05.09.2017           Як нараховується пенсія по втраті годувальника?

    Відповідно до статті 37 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (далі-Закон № 1058), пенсія у разі втрати годувальника призначається на одного непрацездатного члена родини у розмірі 50% пенсії за віком померлого годувальника, на двох і більше непрацездатних членів родини - не більше 100% пенсії за віком померлого годувальника, які розподіляються між ними рівними частинами.

   Відповідно до пункту 8 Закону № 1058, пенсії у разі втрати годувальника, померлого внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання, призначаються відповідно до Закону «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності». До прийняття відповідного закону пенсії зазначеним категоріям осіб призначаються за нормами Закону «Про пенсійне забезпечення» (далі – Закон № 345), на кожного непрацездатного члена родини встановлюється доплата в розмірі прожиткового мінімуму, встановленого законом для осіб, котрі втратили працездатність, за рахунок коштів Державного бюджету в порядку, передбаченому Кабінетом Міністрів.

   Відповідно до постанови Кабміну від 26.03.2008 року № 256, якщо щомісячний розмір пенсійних виплат (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткових пенсій, цільової грошової допомоги, сум індексацій та інших доплат до пенсій, встановлених законодавством, окрім пенсій за особливі заслуги перед Україною і щомісячною доплатою до пенсії у зв’язку з втратою годувальника членам родин шахтарів, смерть яких настала через нещасний випадок на виробництві або професійне захворювання) не сягає в осіб, яким призначена пенсія у зв’язку з втратою годувальника, на одного непрацездатного члена сім’ї 100%, на двох - 120%, на трьох і більше – 150% прожиткового мінімуму, встановленого законом для осіб, які втратили працездатність, таким особам призначається щомісячна державна допомога до пенсії у сумі, якої не вистачає до вказаних розмірів.

 http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/publication/lanovetska/ua/23438/image002.jpg

31.08.2017 року відбулася зустріч з головою президії ради ВОІСОІУ, письменником, дійсним членом Академії соціального управління економіки та політики академіком полковником Збройних Сил України у відставці Мельником Георгієм Харитоновичем, по питанню призначення та виплати надбавки інвалідам на непрацездатних членів сім’ї, та умови і порядок призначення пенсії по інвалідності в розмірі за віком при звільненні з роботи.

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/publication/lanovetska/ua/23438/p8310117.jpg

 31.08.2017

 Проведено брифінг з трудовим колективом Лановецької центральної бібліотечної системи, по питанню зарахування та обчислення страхового стажу пропорційно нарахованій заробітній платі.

 

 

  29.08.2017

Пенсії матерів воїнів АТО

 

   Гроші ніколи не замінять людину. Але при втраті члена сім’ї, який був щей єдиним годувальником, потрібно замислитись над матеріальною стороною.

   Право на пенсію в разі втраті годувальника мають непрацездатні члени сімей загиблих, померлих або таких, що пропали безвісти, військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», які перебували на їх утриманні.

   Незалежно від перебування на утриманні годувальника пенсія призначається, зокрема, непрацездатним батькам, якщо вони після смерті годувальника втратили джерело засобів до існування, а також непрацездатним батькам військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, які загинули чи померли або пропали безвісти в період проходження служби або пізніше внаслідок поранення, контузії, каліцтва чи захворювання, що мали місце під час служби.

   Непрацездатними членами сім’ї вважаються, зокрема;

  - батьки, якщо вони досягли пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», або є інвалідами;

  - батьки військовослужбовців, які загинули, померли чи пропали безвісти в період проходження служби або померли після звільнення зі служби, але внаслідок поранення, контузії, каліцтва, одержаних при виконанні обов’язків військової служби (службових обов’язків), захворювання, пов’язаного перебуванням на фронті, ліквідацією наслідків Чорнобильської катастрофи чи виконанням інтернаціонального обов’язку, мають право на пенсію не раніш як за 5 років до досягнення пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», або якщо вони є інвалідами.

   Відповідне зниження пенсійного віку жінкам застосовується також до завершення періоду збільшення віку виходу на пенсію до 1 січня 2022 року.

   За викладених умов, мама матиме право на призначення пенсії у разі втрати годувальника при досягненні 53-річного віку, як роз’яснено на офіційному сайті Пенсійного Фонду України.

 

 

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/publication/lanovetska/ua/23438/108.jpg 

 

22 серпня  2017 року у Лановецькому районному центрі зайнятості відбувся семінар з соціальними партнерами на  тему: “Підвищення соціальної відповідальності бізнесу-запорука зростання  зайнятості”.

Учасниками семінару були: директор Лановецького районного центру зайнятості - Світлана Філюк, провідний юрисконсульт - Ольга Грицай, провідний фахівець з питань зайнятості відділу взаємодії з роботодавцями - Валентина Гусар, та представники Лановецького об’єднаного управління Пенсійного фонду України Тернопільської області завідувач сектору забезпечення наповнення бюджету - Іван Дмитришин,  головний спеціаліст відділу персоналу та організаційно-інформаційної роботи - Лариса Демчук, соціальні партнери та представники роботодавців.

Обговорено питання  легалізації “тіньової  зайнятості”, про проблемні аспекти,  які виникають у підприємницькій діяльності, та окреслено шляхи їх розв’язання спільно з органами влади та соціальними партнерами. Наголошувалося на можливості служби зайнятості компенсувати роботодавцям витрати на сплату єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття за створення нових робочих місць.

Завідувач сектору забезпечення наповнення бюджету Лановецького об’єднаного управління Пенсійного фонду України Тернопільської області Іван Дмитришин  надав вичерпні роз’яснення щодо нововведень у пенсійному законодавстві, зокрема про розмір страхового стажу, який необхідний для призначення пенсії, про соціальні пільги, про зміни по відшкодуванню витрат на виплату пільгових пенсій.

Провідний юрисконсульт Ольга Грицай ознайомила присутніх про відповідальність за порушення законодавства про працю

 Спеціалісти Лановецького об’єднаного УПФУ прийняли участь у  засіданні «круглого столу» з представниками виконавчої влади району.  Учасниками круглого столу розглядались питання щодо запобігання масового вивільнення працівників методичного кабінету відділу освіти Лановецької райдержадміністрації.

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/publication/lanovetska/ua/23438/110.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/publication/lanovetska/ua/23438/024.jpg 

 

 

 

21.08.2017

            Легалізація трудових відносин сьогодні – достойна пенсія завтра

 

   В Україні гостро постала проблема легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення. В наш непростий час чимало громадян живуть днем нинішнім, надаючи перевагу тимчасовим вигодам, чим сприяють розвитку такого негативного явища, як “тіньова зайнятість“ (використання найманої праці без офіційного працевлаштування). Погоджуючись працювати без належного оформлення, людина, перш за все, шкодить сама собі. Насамперед, втрачає свій страховий стаж, що особливо відчутно позначиться на розмірі майбутньої пенсії, так як наповнення гаманця вітчизняного пенсіонера прямо пропорційно залежить від розміру заробітної плати, з якої сплачувались внески та періоду трудової діяльності.

   Виплата заробітної плати у “конвертах” – тягар сучасності, який несе за собою багато негараздів як країні, так і кожному з нас. Нелегальна заробітна плата зменшує надходження до бюджетів та державних соціальних фондів.

   Працівники, які одержують гроші “в конвертах”, є заручниками самих себе. Отримуючи нелегальну винагороду в результаті домоленості з роботодавцем, вони позбавляють себе соціальних виплат та гарантій.

   Усна домовленість жодним чином не фіксується юридично, роботодавець сплачує стільки, скільки вважає за потрібне і доти, поки вважає за потрібне. Працівник не має жодних доказів на підтвердження дійсного розміру своєї заробітної плати та трудового стажу. Необхідно усвідомити, що згода громадян отримувати зарплату “в конвертах” позбавляє їх соціального захисту. Адже пенсію вони матимуть тільки з офіційно нарахованої суми заробітної плати.

   Законим України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” передбачено, що страховий стаж – це період, протягом якого особа підлягає загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок. Тобто, якщо працівнику нарахована заробітна плата не менше законодавчо встановленого мінімального рівня і з неї сплачено страхові внески до Пенсійного фонду України (а з 01.01.2011 року – єдиний соціальний внесок відповідно до Закону України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування”), то такий місяць повністю враховується в страховий стаж і заробітна плата за цей місяць враховується для обчислення пенсії.

   Якщо ж сума нарахованої заробітної плати, з якої сплачені внески, менша за мінімальний рівень, страховий стаж становить неповний місяць і обчислюється пропорційно заробітній платі.

   Якщо з якихось причин роботодавець не сплачує внески на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування за своїх найманих працівників (причиною може бути і виплата заробітної плати “в конвертах” без сплати страхових внесків, і нарощування заборгованості як з виплати заробітної плати, так і зі сплати страхових внесків), то періоди, за які не сплачені внески, “випадають” із страхового стажу найманого працівника та не включаються в заробіток для розрахунку розміру пенсії.

 

19.08.2017

У Борсуківській ОТГ відбувся виїзний інформаційно-консультативний дистанційний майданчик.

Фахівці  Лановецького районного центру зайнятості, Лановецького об’єднаного управління Пенсійного Фонду України Тернопільської області, Управління соціального захисту  населення та Лановецького бюро правової допомоги Кременецького місцевого центру з надання безоплатної вторинної допомоги 15.08.2017 р., організували  виїзну дистанційну площадку у Борсуківській об’єднаній територіальній  громаді для жителів сіл Синівці та Нападівка з метою надання практичної допомоги. Консультації селянам надавали провідний юрисконсульт районного центру зайнятості - Ольга Грицай, начальник «Лановецького бюро правової допомоги» Кременецького місцевого центру з надання безоплатної вторинної допомоги - Олена Радосюк, заступник начальника управління-начальник відділу соціальних допомог та субсидій - Валентина Кладькова, та начальник відділу з питань призначення, перерахунку та виплати пенсій - Козак Марія Петрівна. Під час заходу було обговорено питання, які виникають у громади при створенні нових робочих місць, йшлося про легалізацію зайнятості, обговорювалися питання щодо можливого вивільнення працівників. Відвідувачі заходу цікавили можливості працевлаштування та професійного навчання за спрямуванням служби зайнятості, особливості призначення, нарахування та перерахунок пенсій, оформлення житлових субсидій, послуги  бюро правової допомоги.

Секретар Борсуківської сільської ради ІгорХміль зазначив: що такі зустрічі є корисними для сільських мешканців, адже жителі громади мають можливість отримати фахові консультації, не виїзджаючи до району та не шукаючи до якого спеціаліста треба звернутись.

 

19.08.2017

            Чи можна працювати за сумісництвом медичною сестрою та одночасно отримувати пенсію за вислугу років?

 

   Відповідно до статті 51 Закону України «Про пенсійне забезпечення» (далі-Закон) пенсії за вислугу років встановлюються окремим категоріям громадян, зайнятих на роботах, виконання яких призводить до втрати професійної працездатності або придатності, до настання віку, що дає право на пенсію за віком.

   Частиною другою статті 21 Кодексу законів про працю України передбачено, що працівник має право реалізувати свої здібності до продуктивної праці шляхом укладання трудового договору на одному або одночасно на кількох підприємствах, в установах, організаціях. Це дає змогу працівникам, окрім основного трудового договору, укладати договори про роботу за сумісництвом.

   Відповідно до статті 7 Закону пенсії за вислугу років призначають у разі залишення роботи, яка дає право на цю пенсію.

   Отже, якщо особі призначено пенсію за вислугу років відповідно до статті 55 Закону і надалі така особа працевлаштувалася чи за основним місцем роботи чи за сумісництвом на посаду, що дає право на пенсію за вислугу років, вона не матиме права на продовження виплати пенсії за вислугу років.

   Про всі обставини, що можуть вплинути на зміну розміру пенсії або припинення її виплати, пенсіонери зобов’язані повідомляти органи Пенсійного фонду.

 

 

 

18.08.2017

 

Як обчислюється доплата до пенсії за понаднормовий стаж пенсіонерам, які не працюють: із розміру прожиткового мінімуму чи з розміру пенсії за віком?

 

   Відповідно до частини першої статті 28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» за кожен повний рік страхового стажу понад 35 років чоловікам і 30 років жінкам пенсія за віком збільшується на 1 відсоток розміру пенсії, обчисленої відповідно до статті 27 цього Закону, але не більш як на 1 відсоток мінімального розміру пенсії за віком, визначеного на рівні прожиткового мінімуму для осіб, що втратили працездатність.

   Отже, доплату до пенсії за понаднормовий стаж обчислюють із розрахунку 1 відсоток розміру пенсії, обчисленої відповідно до статті 27 Закону, за кожен повний рік страхового стажу понад 35 років чоловікам і 30 років жінкам. Якщо розмір пенсії, обчислений відповідно до статті 27 Закону, перевищує розмір прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, доплату за понаднормовий стаж обчислюють виходячи з розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

 

 

16.08.2017

 

         Механізми підтримки соціально вразливих категорій населення.

 

            Пенсійна реформа передбачає скасування спеціальних режимів пенсійного забезпечення, зокрема, для держслужбовців та працівників прокуратури, проте це не стосуватиметься тих категорій громадян, які об”єктивно потребують особливої уваги та підтримки з боку держави.

            Таким чином, залишаються незмінними пільги виходу на пенсію для жінок, які виховали п”ятеро дітей або виховали дітей з інвалідністю, для учасників бойових дій, чорбильців, а також для працівників за Списками №1 і № 2. Окрім того, залишаються такі умови для громадян із вадами функцій росту. Це практично весь перелік тих категорій, для яких умови виходу на пенсію залишаються незмінними.

            Пільгові умови призначення пенсій працівникам за Списками №1 і №2 (шкідливі умови виробництва) забезпечуватимуться за рахунок підприємств. Цей крок стимулюватиме  роботодавців поліпшувати умови праці для робітників, а також гарантуватиме працівникам належні умови пенсійного забезпечення. Дотримання прав працівників із боку  держави забезпечуватиме Державна служба праці, оперативно реагуючи на звернення щодо можливих порушень.        

27.06.2017

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/publication/lanovetska/ua/23438/p6270094.jpg

            Спеціалісти Лановецького об’єднаного управління Пенсійного фонду України прийняли участь у  засіданні «круглого столу» з представником Лановецького бюро безоплатної правової допомоги Жмакою Оксаною Олександрівною.  Учасниками круглого столу розглядались слідуючі питання: Що таке бюро правової допомоги, які послуги можна отримати у бюро правової допомоги, що включає в себе безоплатна вторинна правова допомога, що являє собою бюро правової допомоги, хто може скористатися послугами бюро, хто оплачує послуги бюро. А також розглядались питання подальшої співпраці Лановецького об’єднаного УПФУ з відділом Лановецького бюро правової допомоги.

 

Чи можна залишатися на пенсії за віком та одночасно отримувати пенсію по інвалідності? Чи потрібно змінювати пенсійне посвідчення і чи зазначається в ньому така інформація?

   Згідно зі статтею 10 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» особі, яка має одночасно право на різні види пенсії (за віком, по інвалідності, у зв’язку з втратою годувальника), призначається один із цих видів пенсії за її вибором.

   Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11.04.2002 № 497 «Про забезпечення виконання функцій з призначення і виплати пенсій органами Пенсійного фонду» та пункту 4.9 розділу IV Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» документом, який підтверджує призначення громадянину пенсії, є пенсійне посвідчення.

   Згідно з пунктом 3 Порядку обліку, зберігання, оформлення та видачі пенсійних посвідчень у Пенсійному фонді України та його органах відомості про группу, причину інвалідності та строк, на який її встановлено, зазначаються в пенсійному посвідченні незалежно від виду призначеної пенсіонеру пенсії.

 

За який час до досягнення пенсійного віку особа може звернутися в органи Пенсійного фонду із заявою про призначення пенсії за віком?

   Пунктом 1.6 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005 №22-1 і зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 27.12.2005 за

№ 1566/11846, передбачено, що звертатися щодо призначення пенсії можна в будь-який час після виникнення права на пенсію, але не раніше як за місяць до досягнення пенсійного віку.

 

На підставі яких документів підтверджується період отримання допомоги у зв’язку з безробіттям?

   Згідно з Порядком подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, затвердженим постановою правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005 № 22-1 і зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 27.12.2005 за № 1566/11846, період отримання допомоги у зв’язку з безробіттям підтверджується до 01.01.2010 р. На підставі записів у трудовій книжці, а починаючи з 01.01.2010-го –

з реєстру застрахованих осіб за інформацією відділу персоніфікованого обліку.

 

Пенсійний фонд наближає послуги до людей

           Лановецьке об’єднане управління Пенсійного фонду України Тернопільської області має напрацювання із громадою щодо надання послуг за місцем проживання громадян на віддаленому робочому місці району, а саме Борсуківською об’єднаною територіальною громадою.

Прийом громадян проводиться 2-ї середи кожного місяця на території громади.

Відповідно до Постанови Правління Пенсійного фонду України, в ОТГ надається такий перелік послуг:

-         надання довідкової інформації за номером телефону (03549) 2-14-51 м.Ланівці вул. Грушевського 13, Лановецьке об’єднане управління Пенсійного фонду України Тернопільської області;

-         Режими роботи: з 08:00 по 17:15, попередній запис на прийом;

-         Попередній запис на прийом до керівництва територіального управління або керівників структурних підрозділів управління;

-         надання консультацій, роз’яснень щодо застосування законодавства про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, пенсійне забезпечення, прав та обов’язків платників ЄСВ та застрахованих осіб;

-         прийом замовлень на видачу довідок:

про розмір пенсії;

про перебування на обліку;

про заробітну плату за формою ОК5 (ОК2, ОК7);                                                                                                                       

-         видача виготовлених довідок, оригіналів трудових книжок;

-         допомога в заповненні та прийом анкети на виготовлення пенсійного посвідчення;

-         видача пенсійного посвідчення;

-         надання переліку документів, необхідних для призначення (перерахунку пенсій, допомоги на поховання);

-         прийом документів для проведення попередньої оцінки права особи на призначення пенсії, її перерахунок;

-         прийом заяв про надання допомоги витребуванні документів, необхідних для підтвердження страхового стажу, заробітної плати для призначення (перерахунку) пенсій;

-         прийом заяв та документів щодо переведення виплати пенсій за новим місцем проживання, виплати пенсій за довіреністю, зміни способу виплати пенсій, поновлення виплати пенсій, перерахунку призначених пенсій за особливі заслуги перед Україною, виплати недоотриманої пенсії;

-         забезпечення доступу до електронних сервісів Пенсійного фонду України, надання допомоги в користуванні ними.

     Працівники Лановецького об’єднаного управління Пенсійного фонду України і надалі будуть    застосовувати практику виїздних прийомів і у віддалені села району, щоб у зручний для людей спосіб вирішувати проблеми та надавати необхідний перелік послуг.

 

29.05.2017 

У залі сільської ради с.Колодне, для зручності пенсіонерів, відбувся виїздний прийом громадян за участю завідувача сектору контролю за призначенням, перерахунком та виплатою пенсій Збаразького відділу з питань призначення, перерахунку та виплати пенсій Лановецького об’єднаного управління Пенсійного фонду України Тернопільської області Володимира Вавра.  Присутні мали змогу отримати кваліфіковані консультації та роз’яснення. Було обговорено зміни в пенсійному законодавстві.

Вашій увазі пропонуємо запитання — відповіді, які прозвучали  на прийомі:

Коли можна подати заяву на призначення пенсії за віком та на яких умовах можна її отримати якщо жінка народилася в жовтні 1959р.?

Відповідно до статті 26 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” (далі — Закон) жінки, які народились у період з 1 жовтня 1959 року по 31 березня 1960 року, мають право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 58 років 6 місяців та за наявності страхового стажу не менш як 15 років.

Згідно зі статтею 44 Закону особа подає заяву про призначення (перерахунок) пенсії та необхідні документи в територіальний орган Пенсійного фонду або в уповноважений ним орган чи уповноваженій особі відповідно до Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005 № 22-1, особисто або через представника, який діє на підставі виданої йому довіреності, посвідченої нотаріально.

Особа має право звернутися за призначенням пенсії в будь-який час після виникнення права на пенсію або не раніше ніж за місяць до досягнення пенсійного віку.

Відповідно до статті 45 Закону пенсія за віком призначається з дня, що настає за днем досягнення пенсійного віку, якщо звернення щодо призначення пенсії відбулося не пізніше як через три місяці з дня досягнення особою пенсійного віку. У разі звернення за пенсією пізніше трьох місяців пенсія призначається з дня звернення.

Чи є право на пенсію за вислугу років? Виповнилося 55 років. Маю 28 років стажу, із них 21 рік медичного і чотири роки — соціального працівника.

Відповідно до абзацу другого пункту 16 Прикінцевих положень Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” під час визначення права на пенсію за вислугу років застосовуються положення  Закону України “Про пенсійне забезпечення ” зокрема статті 55 Закону (далі — Закон 1788).

Перелік посад і закладів, робота на яких дає право на пенсію за вислугу років, затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 04.11.1993 року № 909  (далі-Перелік). Медики (лікарі та середній медичний персонал незалежно від найменування посад), які мали вислугу років на відповідних посадах у закладах, визначених Переліком, не менш як: на 1 квітня 2015 року — 25 років чи на 31 грудня 2015 року — 25 років 6 місяців, виходять на пенсію за вислугу років незалежно від віку. Якщо ж на ці дати такої тривалості спеціального стажу в них немає, пенсію призначають за умови досягнення визначеного пенсійного віку.

Зокрема, особи, які народилися по 30 червня 1966 року, виходять на пенсію за вислугу років після досягнення 50 років та за наявності необхідного спеціального стажу, визначеного статтею 55 Закону 1788.

В інтернатних закладах для інвалідів, дітей-інвалідів і престарілих Переліком передбачені медичні працівники (незалежно від найменування посад), педагоги, вчителі, логопеди, інструктори ЛФК та з праці. Соціальні працівники Переліком не передбачені.

Отже, за наявності медичного стажу 21 рік права на пенсію за вислугу років Ви не маєте.

 

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/publication/lanovetska/ua/23438/cimg5106.jpg

 16.05.2017

 

 Відбувся прийом громадян по Борсуківській об’єднаній територіальній громаді, щодо роз’яснення пенсійного законодавства та перерахунку пенсій з 01 травня 2017 року, згідно Закону України “Про Державний бюджет України на 2017 рік”.

   В прийомі громадян брали участь:

   Представник ПФУ - начальник Лановецького об’єднаного управління Пенсійного фонду України       Тернопільської області – Івашук Володимир Іванович;

   Представник УСЗН – заступник начальника управління – начальник відділу соціальних допомог та   субсидій – Кладькова Валентина Степанівна;

   Головний спеціаліст відділу “Лановецького бюро правової допомоги “Кременецького місцевого центру надання безоплатної вторинної правової допомоги” – Жмака Оксана Олександрівна;    Представник РЦЗ – начальник відділу взаємодії з роботодавцями – Грицай Інна Петрівна.

 

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/publication/lanovetska/ua/23438/21.03.20jfbn17.jpg

 21.03.2017

 Лановецьким об’єднаним УПФУ Тернопільської області спільно з соціальними партнерами проведено виїзний прийом у новоствореній об’єднаній територіальній громаді Борсуківської сільської ради. Під час прийому надавались роз’яснення та консультації громадянам. Розглядалось питання співпраці, а також відбувалось обговорення актуальних змін у законодавстві, зокрема легальна зайнятість та недопущення корупційним ризикам у роботі.

 

 

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/publication/lanovetska/ua/23438/image004.jpg

12.01.2017

 Лановецьким об’єднаним управлінням Пенсійного фонду України Тернопільської області з територіальними державними архівними установами проведено «круглі столи», де розглядались особливості підтвердження даних для призначення (перерахунку) пенсій, вимог щодо збереження архівних документів та порядку їх передачі до архівних установ у випадках ліквідації, банкрутства, реорганізації. Розглядалась практика застосування норм ЗУ «Про внесення зміни до статті 40 ЗУ «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» щодо порядку визначення заробітної плати для обчислення пенсії», яким відновлено можливість подання довідки про заробітну плату для призначення/перерахунку пенсії за 60 календарних місяців страхового стажу.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 

 

Анонси подій