Гусятинська районна державна адміністрація
48201, смт.Гусятин, провулок Героїв Майдану, 1
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

.
На головну

№ 578 від 30.08.2011 року


                                     УКРАЇНА

   ГУСЯТИНСЬКА РАЙОННА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

                    ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

 

Р О З П О Р Я Д Ж Е Н Н Я

ГОЛОВИ РАЙОННОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ

 

Від 30.08.2011  року      селище Гусятин                № 578

 

 

Про звіт начальника відділу освіти

райдержадміністрації про виконання

розпорядження голови облдержадміністрації

від 14.05.2008 року №348 «Про додаткові заходи

щодо підвищення якості освіти в області»

 

Відповідно до вимог нормативних актів Президента України, Кабінету Міністрів України, Верховної Ради України, доручень голів обласної та районної державних адміністрацій відділом освіти спільно з органами державної виконавчої влади та місцевого самоврядування проводиться системна робота щодо підвищення якості надання ними освітніх послуг.

У 2011 році в районі функціонують 42 дошкільні навчальні заклади та 2 навчально-виховні комплекси «Загальноосвітня школа І ступеня – дошкільний навчальний заклад», якими охоплено 1599 дітей, або 51,3 відсотка від загальної кількості дітей дошкільного віку.

Мережа загальноосвітніх навчальних закладів району задовольняє конституційне право громадян на освіту. У 2010/2011 навчальному році в районі функціонувало 48 загальноосвітніх шкіл, в яких навчалося 6349 учнів.

У зв'язку з демографічною ситуацією впродовж останніх п'яти років зберігається тенденція щодо зменшення кількості учнів в середньому на 350 учнів щороку, що призвело до скорочення кількості загальноосвітніх шкіл І ступеня, а також  до зниження наповнюваності інших шкіл. Середня наповнюваність шкіл І ступеня у 2010/2011 н.р. становила 15,1 учня, ЗОШ І-ІІ ступенів – 80,9 учня, ЗОШ І-ІІІ ступенів - 100,5 учня.

У 2011 році на потреби галузі освіти району виділено 54 млн. 561 тис. гривень, що на 2,2 відсотка більше, ніж у 2010 році. Для проведення поточних ремонтів використано 288 тис. грн. місцевого бюджету, капітальних ремонтів 72,6 тис.грн., спецкоштів 70 тис.грн.

Протягом літнього періоду в усіх навчальних закладах проведено поточні ремонти будівель, упорядковано спортивно-ігрові майданчики й прилеглі 

території, відремонтовано огорожі. Об'єм запланованих робіт виконано повністю.

Для зміцнення матеріальної бази освітніх закладів активно залучаються інвестиційні кошти. За програмою Світового банку «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду при підтримці ООН» у ІІ півріччі 2010 року проведена заміна 97 вікон і 3 дверей на суму 143,95 тис.грн. у ЗОШ І-ІІІ ст. с.Увисла та 71 вікно і 6 дверей на суму 192,19 тис.грн. у ЗОШ І-ІІ ст. с.Гадинківці.

На підвищення рівня матеріально-технічного забезпечення закладів освіти району керівниками місцевих підприємств, приватними особами, батьківською громадськістю направлено близько 655 тис.грн.

Проте, у підготовці закладів району до роботи у новому 2011/2012 навчальному році є ряд невирішених питань.

На сьогоднішній день загальноосвітні школи І-ІІІ ступенів облаштовані внутрішніми вбиральнями на 95 відсотків, ЗОШ І-II ступенів – на 81 відсоток, дошкільні навчальні заклади - на 76,2 відсотка. У більшості випадків внутрішні санвузли відсутні в навчальних закладах, що знаходяться  у старих та  пристосованих приміщеннях.

Середньорічна вартість утримання 1 учня за фактичними видатками по області складає 7,8 тис. грн., тоді як вартість у районі складає 7,4 тис.грн.  Для порівняння вартість навчання 1 учня у ЗОШ І ст. становить  11,2 тис.грн., а у школах сіл Пізнанка та Емелівка відповідно 16,5 тис.грн. та 12, 5 тис.грн. У ЗОШ І-ІІ ст. 10,3 тис.грн., а у школах сіл Калагарівка (17,5 тис.грн.), Суходіл (20,4 тис.грн.).   У ЗОШ І-ІІІ ст. 6,3 тис.грн., тоді коли у школах сіл Раштівці (12,8 тис.грн.), Товсте (11,9 тис.грн.), Мала Лука (10,7 тис.грн.).

Через недостатнє  фінансування відсутні спортивні зали у трьох школах, не підключено частину шкіл до мережі Інтернет.

Враховуючи вищенаведене та з метою належного виконання нормативно-правових актів в галузі освіти:

1.           Звіт начальника відділу освіти райдержадміністрації Білика В.С. про виконання розпорядження голови облдержадміністрації від 14.05.2008 року №348 «Про додаткові заходи щодо підвищення якості освіти в області» взяти до відома.

2.                 Відділу освіти райдержадміністрації:

2.1. Спрямувати діяльність керівників закладів освіти району на  реалізацію вимог законів України „Про освіту", „Про дошкільну освіту", „Про загальну середню освіту", розв'язання комплексу завдань з формування і розвитку моделі освіти нового типу, осучаснення її змісту, підвищення якості, кадрового, матеріально-технічного та фінансового забезпечення, удосконалення мережі закладів освіти, впровадження інформаційно-комунікаційних технологій навчання, удосконалення форм управління освітою.

2.2. Вжити заходів щодо контролю за виконавською дисципліною в навчальних закладах району, організацією їхньої  співпраці   з органами місцевого самоврядування щодо вирішення актуальних проблем у галузі освіти.

2.3.   Забезпечити контроль за приведенням мережі дошкільних навчальних закладів у відповідність до потреб населення, впровадженням у них Базової програми розвитку дитини „Я у Світі", охопленням дітей п'ятирічного віку передшкільною освітою.

2.4.    Проводити систематичний моніторинг видатків на
освіту у місцевих бюджетах, виділення цільових додаткових коштів для покращання матеріально-технічної бази закладів освіти, зокрема для проведення капітальних ремонтів приміщень навчальних закладів, встановлення комп'ютерних комплексів у загальноосвітніх школах, під'єднання їх до мережі Інтернет, покращення харчування учнів та вихованців, придбання сучасного обладнання для навчальних кабінетів, спортивних залів, забезпечення шкільними автобусами, створення відповідних санітарно-гігієнічних та безпечних умов навчання і виховання, розширення мережі позашкільних навчальних закладів, гуртків на базі загальноосвітніх шкіл.

2.5. Забезпечити створення системи соціально-педагогічної
підтримки та адаптації дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського
піклування, та дітей, які потребують корекції фізичного та (або) розумового розвитку, серед однолітків, а також підвищення рівня здобуття якісної освіти шляхом запровадження інтегрованого та інклюзивного навчання.

2.6.    Призначати  у загальноосвітні навчальні  заклади  педагогічних працівників  з відповідною педагогічною освітою, належним рівнем професійної підготовки згідно з вимогами Закону України "Про загальну середню освіту".

2.7.   Спільно з керівниками навчальних закладів посилити
контроль за прибуттям молодих спеціалістів, які навчалися за цільовими направленнями, до місця роботи.

2.8.Створити дієву систему стимулювання обдарованої молоді та її наставників.

2.9. Активізувати процес забезпечення загальноосвітніх навчальних закладів сучасними технічними засобами, комп'ютерною технікою й телекомунікаційними засобами підключення до мережі Інтернет.

2.10. Забезпечити заклади освіти необхідною кількістю психологів, соціальних педагогів для поліпшення психологічного супроводу учнів загальноосвітніх навчальних закладів, спрямовувати їх діяльність на підготовку дитини до самостійного життя, вибору профілю навчання, майбутньої професії, підтримку дітей вразливих категорій, посилення ролі превентивної та корекційної роботи як з учнями, так і з членами їх родин.

3. Фінансовому управлінню райдержадміністрації:

3.1. Передбачати в повному обсязі у місцевих бюджетах 2012 року і на наступні роки кошти на виконання державних стандартів початкової, базової і повної загальної середньої освіти.

3.2. Забезпечити фінансування регіональних освітніх програм.

4. Відповідальним виконавцям забезпечити реалізацію даного розпорядження, про що інформувати районну державну адміністрацію до 01 грудня 2011 року.

5. Контроль за виконанням розпорядження покласти на заступника голови райдержадміністрації Собаня О.В.

 

 Перший заступник голови

районної  державної адміністрації                                             Я.Є.УГЛЯР 
 

Інформаційні послуги