Бучацька районна державна адміністрація
48400, м.Бучач, майдан Волі, 1
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

На головну

16.08.2018 ЗАПИТАННЯ – ВІДПОВІДІ (щодо розрахунку страхового стажу)


 Із 2000-го по 2010 рік я здійснював підприємницьку діяльність за спрощеною системою оподаткування. Під час нарахування пенсії подав довідку про сплату єдиного податку, але коефіцієнт заробітку за період із 2000-го по 2003 рік було враховано в нульовому значенні. Чи правомірно нараховано пенсію і чи можливо відмовитися від стажу за зазначений період?

 

Порядком подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», затвердженим постановою правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005 № 22-1, зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 27.12.2005 за № 1566/11846 (зі змінами), визначено, що особам, які здійснювали підприємницьку діяльність за спрощеною системою оподаткування, період здійснення такої діяльності до 01.01.2004 р. підтверджується спеціальним торговим патентом або свідоцтвом про сплату єдиного податку, або патентом про сплату фіксованого розміру прибуткового податку з громадян, або довідкою про сплату страхових внесків, а з 01.01.2004 р. — за даними персоніфікованого обліку за інформацією відділу персоніфікованого обліку.

Статтею 40 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (далі — Закон) передбачено, що для обчислення пенсії враховується зарплата (дохід) за весь період страхового стажу починаючи з 01.07.2000 р. За бажанням пенсіонера та за умови підтвердження довідки про заробіток первинними документами або в разі якщо страховий стаж починаючи з 01.07.2000 р. становить менше як 60 місяців, для обчислення пенсії також враховується зарплата (дохід) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд до 01.07.2000 р. незалежно від перерв.

Отже, у разі відповідного підтвердження страхового стажу за час здійснення підприємницької діяльності починаючи з 01.07.2000 р. такий період має бути враховано для визначення заробітку, з урахуванням якого визначається розмір пенсії (за даними персоніфікованого обліку). За відсутності в системі персоніфікованого обліку даних про отримуваний дохід із 01.07.2000-го по 31.12.2003 р. зарплата для обчислення пенсії за цей період враховується в нульовому значенні.

Відмову від підтвердженого стажу законодавством не передбачено. Водночас цей період підпадає під оптимізацію відповідно до абзацу третього частини першої статті 40 Закону.




Шановні відвідувачі!

Ми раді вітати Вас на нашому сайті. Тут Ви зможете дізнатись про основні соціально-економічні та суспільно-політичні події в житті району, ознайомитися з інформацією про діяльність районної державної адміністрації.
Сподіваємось, що  інформація, представлена на нашому сайті буде для Вас корисною і цікавою!

Анонси подій

Інформаційні послуги

 

 

 

.

Актуальна тема