Бучацька районна державна адміністрація
48400, м.Бучач, майдан Волі, 1
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

На головну

27.07.2018 ПИТАННЯ ЯКІ ЦІКАВЛЯТЬ БАГАТЬОХ, ТА ВІДПОВІДІ НА НИХ!


Я працюю в органах місцевого самоврядування на посаді головного спеціаліста 14 років. Маю загальний стаж роботи 37 років. Народилася 1961 року. Коли я матиму право вийти на пенсію?

Відповідно до статті 21 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» (у редакції Закону від 03.10.2017 № 2148) пенсії посадовим особам органів місцевого самоврядування призначають за нормами Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (далі - Закон).

Згідно зі статтею 26 Закону вік виходу на пенсію для жінки, яка народилась у період починаючи з 1 квітня 1961 року, – 60 років. Оскільки Ви маєте 37 років страхового стажу, право на призначення пенсії на загальних підставах Ви набудете після досягнення 60-річного віку.

 

Із 2010 року отримую пенсію відповідно до Закону України «Про державну службу», продовжую працювати. Стаж роботи – 49 років. Прошу надати роз’яснення, який показник середньої заробітної плати буде враховано під час переходу на пенсію за Законом України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».

Згідно зі статтею 45 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» переведення з одного виду пенсії на інший здійснюється на підставі документів про страховий стаж, заробітну плату (дохід) та інших документів, що на час переведення з одного виду пенсії на інший перебувають у пенсійній справі.

Окрім цього, під час переходу з одного виду пенсії на інший особа може надати додаткові документи як про стаж, так і про заробіток.

За бажанням особи під час переходу на інший вид пенсії може враховуватися заробітна плата (дохід) за періоди страхового стажу, зазначені в частині першій статті 40 цього Закону, із застосуванням показника середньої заробітної плати (доходу), який враховувався під час призначення (попереднього перерахунку) попереднього виду пенсії.

Зважаючи на те, що Ви отримували пенсію, призначену відповідно до Закону України «Про державну службу», під час переведення на пенсію за Законом України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» буде застосовано показник середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, обчисленої як середній показник за 2014, 2015 і 2016 роки.

 

Яку максимальну суму заробітної плати може бути враховано під час призначення пенсії?

До заробітної плати (доходу) для обчислення пенсії враховуються суми виплат (доходу), отримуваних застрахованою особою після набуття чинності Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (01.01.2004 р.), з яких згідно із цим Законом було фактично нараховано (обчислено) і сплачено страхові внески в межах встановленої законодавством максимальної величини заробітної плати (доходу), з якої сплачуються страхові внески, а після набуття чинності Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» - максимальної величини бази нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, визначеної відповідно до закону.

Максимальна величина бази нарахування єдиного внеску - максимальна сума доходу застрахованої особи на місяць, що дорівнює п’ятнадцяти розмірам мінімальної заробітної плати, встановленої законом, на яку нараховується єдиний внесок.

Законом України «Про Державний бюджет на 2018 рік» мінімальну заробітну плату на 2018 рік встановлено в розмірі 3723 грн, відповідно максимальна величина бази нарахування єдиного внеску становить 55 845 грн.

 

 

Мій трудовий стаж становить 33 роки, оформлюю пенсію по інвалідності (ІІІ група). Чи можу я отримувати пенсію по інвалідності в розмірі пенсії за віком?

Відповідно до частини другої статті 33 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» особи з інвалідністю III групи за їх вибором мають право на призначення пенсії по інвалідності в розмірі пенсії за віком, обчисленої відповідно до статей 27 і 28 цього Закону, за наявності страхового стажу, зазначеного в абзаці першому частини першої статті 28 цього Закону (35 років для чоловіків і 30 років для жінок).

Отже, право на пенсію по інвалідності в розмірі пенсії за віком Ви матимете за умови звільнення з роботи. У разі працевлаштування Ви обов’язково повинні повідомити про це органи Пенсійного фонду України.

 




Шановні відвідувачі!

Ми раді вітати Вас на нашому сайті. Тут Ви зможете дізнатись про основні соціально-економічні та суспільно-політичні події в житті району, ознайомитися з інформацією про діяльність районної державної адміністрації.
Сподіваємось, що  інформація, представлена на нашому сайті буде для Вас корисною і цікавою!

Анонси подій

Інформаційні послуги

 

 

 

.

Актуальна тема