Бучацька районна державна адміністрація
48400, м.Бучач, майдан Волі, 1
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

На головну

23.06.2018 ПАМ’ЯТКА ПЕНСІОНЕРУ


ПАМ’ЯТКА ПЕНСІОНЕРУ

 

?     Заява про призначення пенсії та необхідні документи подаються до територіального органу Пенсійного фонду або до уповноваженого ним органу чи уповноваженій особі особисто або через представника, який діє на підставі виданої йому довіреності, посвідченої нотаріально.

?     Термін розгляду заяви – НЕ ПІЗНІШЕ ЯК ЧЕРЕЗ 10 КАЛЕНДАРНИХ ДНІВ після її надходження та за наявності всіх необхідних документів.

?     Особі, яка має одночасно право на різні види пенсії (за віком, по інвалідності, у зв’язку з втратою годувальника), за різними законами, а також на щомісячне довічне грошове утримання, що виплачується замість пенсії, призначається одна пенсія або щомісячне довічне грошове утримання за її вибором.

?     Переведення з одного виду пенсії на інший здійснюється з дня подання заяви з усіма необхідними документами.

?     Пенсіонерам після досягнення пенсійного віку рекомендуємо звернутися до органів Пенсійного фонду із заявою про призначення пенсії за віком.

 

Заява про призначення пенсії за віком може бути подана застрахованою особою НЕ РАНІШЕ НІЖ ЗА МІСЯЦЬ до досягнення пенсійного віку.

 

?     Пенсія призначається з дня звернення за пенсією, крім тих випадків, коли пенсія призначається з більш раннього строку:

-       Пенсія за віком призначається з дня, що настає за днем досягнення пенсійного віку, якщо звернення за пенсією відбулося не пізніше як через три місяці з дня досягнення особою пенсійного віку;

-       Пенсія по інвалідності призначається з дня встановлення інвалідності, якщо звернення за пенсією відбулося не пізніше як через три місяці з дня встановлення інвалідності;

-       Пенсія у зв’язку з втратою годувальника призначається з дня, що настає за днем смерті годувальника, якщо звернення про призначення такого виду пенсії надійшло протягом 12 місяців з дня смерті годувальника;

-       Пенсія за вислугу років призначається після залишення роботи, яка дає право на цю пенсію.

 

?     Пенсія призначається довічно або на період, протягом якого пенсіонер має право на виплату пенсії відповідно до законодавства.
Шановні відвідувачі!

Ми раді вітати Вас на нашому сайті. Тут Ви зможете дізнатись про основні соціально-економічні та суспільно-політичні події в житті району, ознайомитися з інформацією про діяльність районної державної адміністрації.
Сподіваємось, що  інформація, представлена на нашому сайті буде для Вас корисною і цікавою!

Анонси подій

Інформаційні послуги

 

 

 

.

Актуальна тема