Бучацька районна державна адміністрація
48400, м.Бучач, майдан Волі, 1
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

На головну

06.06.2018 З якого часу наступає право на одержання пенсії по інвалідності?


Згідно зі статтею 32 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» особи, визнані інвалідами ІІ групи, у віці від 40 до 42 років мають право на пенсію по інвалідності за наявності дев’яти років страхового стажу на час настання інвалідності або на день звернення за пенсією.

Страховий стаж – це період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачено страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок. Страховий стаж обчислюють за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку – на підставі документів і в порядку, визначеному законодавством, що діяло до набуття чинності Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».

Пенсію призначають з дня звернення, окрім випадків, коли пенсію призначають із більш раннього строку. Зокрема, пенсію по інвалідності призначають із дня встановлення інвалідності, якщо звернення за пенсією відбулося не пізніше як через три місяці з дня встановлення інвалідності (стаття 45 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»).

Відповідно до Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005 №22-1, днем звернення за пенсією вважається день приймання органом, що призначає пенсію, заяви про призначення пенсії.

Якщо до заяви про призначення пенсії додано не всі необхідні документи, орган що призначає пенсію, письмово повідомляє заявника про те, які документи необхідно подати додатково. Якщо вони будуть подані не пізніше як через три місяці із дня повідомлення про необхідність подання додаткових документів, то днем звернення за пенсією вважатимуть день приймання заяви про призначення пенсії. Якщо документи, які необхідно подати додатково, не буде подано протягом трьох місяців, пенсію призначають за наявними документами.
Шановні відвідувачі!

Ми раді вітати Вас на нашому сайті. Тут Ви зможете дізнатись про основні соціально-економічні та суспільно-політичні події в житті району, ознайомитися з інформацією про діяльність районної державної адміністрації.
Сподіваємось, що  інформація, представлена на нашому сайті буде для Вас корисною і цікавою!

Анонси подій

Інформаційні послуги

 

 

 

.

Актуальна тема