Бучацька районна державна адміністрація
48400, м.Бучач, майдан Волі, 1
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

На головну

11.01.2018 Про службу охорони праці на підприємствах, установах і організаціях.


Про службу охорони праці на підприємствах, установах і організаціях.

 

Дуже часто роботодавці не задумуються про наслідки нещасного випадку або про аварії, які можуть статися в їхній організації, установі або  на підприємстві.

У більшості випадків, тільки після нещасного випадку, аварії або перевірки і отримання припису інспектора Держпраці керівникизаймаються організацією служби охорони праці та розробкою документації з питань охорони праці.

А можна було б уникнути багатьох проблем, якби робота по створенню безпечних умов праці, зменшенню ризиків травмування працівників, навчання та інструктажів була проведена раніше.

 

Служба охорони праці створюється на підприємствах, установах і організаціях незалежно від форми власності та виду діяльності для виконання правових, організаційно-технічних, санітарно-гігієнічних, соціально-економічних і лікувально-профілактичних заходів, спрямованих для запобігання нещасних випадків, професійних захворювань і аварійна виробництві.

Для реалізації цього служба охорони праці опрацьовує ефективну цілісну СУОП підприємства, проводить оперативно-методичне керівництво роботою з охорони праці, організовує роботу підрозділів і всього підприємства щодо створення безпечних і нешкідливих умов праці.

Служба охорони праці створюється на підприємствах, установах та організаціях із кількістю працюючих 50 і більше осіб. В організаціях із чисельністю до 50 працюючих цю службу може  представляти інженер, призначений за сумісництвом. При чисельності до 20 працюючих для виконання функцій служби охорони праці можуть залучатися сторонні спеціалісти на договірних засадах, які мають відповідну підготовку. На підприємстві, де працює 50 осіб і більше, чисельність служби охорони праці визначається згідно Рекомендацій щодо структури та чисельності служби охорони праці, що є доповненням до Типового положення про службу охорони праці. Працівники служби охорони праці повинні мати вищу спеціальну освіту з охорони праці, а також практичний досвід роботи у відповідній галузі виробництва. По важливості діяльності та оплати праці вони прирівнюються до працівників провідних відділів та служб підприємства або установи. Підпорядковується служба охорони праці безпосередньо власнику.

Перші кроки, які повинен зробити спеціаліст з охорони праці, це:

розробити та затвердити документи підприємства з охорони праці згідно з рекомендованим переліком ;

завести, прошнурувати, пронумерувати та закріпити печаткою журнали з охорони праці та безпечного проведення робіт;

підготувати всі необхідні розпорядчі накази по організації системи управління охороною праці (СУОП);

підготувати необхідні документи для отримання підприємством дозволу на експлуатацію машин, механізмів підвищеної небезпеки та виконання робіт підвищеної небезпеки;

проконтролювати забезпечення підрозділів підприємства та працівників необхідними правилами, положеннями та інструкціями з охорони праці;

      
          У процесі роботи інженер з охорони праці повинен:

проводити вступний інструктаж з охорони праці працівникам при прийомі на роботу;

організувати проведення первинного та періодичних інструктажів на робочих місцях;

організувати проведення періодичних медичних оглядів працівників;

організувати навчання посадових осіб та працівників з питань охорони праці та спеціальне навчання працівників, зайнятих на роботах з підвищеною небезпекою;

організувати забезпечення працівників спецодягом, спецвзуттям та засобами індивідуального захисту;

проводити розслідування нещасних випадків;

проводити атестацію робочих місць;

оформити куток з охорони праці для проведення навчання та інструктажів;

проводити оперативний контроль за станом охорони праці та безпечного виконання робіт шляхом проведення перевірок згідно з методикою та видання приписів на виконання виявлених порушень.

 

 

 

Страховий експерт з охорони праціМ.І.Садловська
Шановні відвідувачі!

Ми раді вітати Вас на нашому сайті. Тут Ви зможете дізнатись про основні соціально-економічні та суспільно-політичні події в житті району, ознайомитися з інформацією про діяльність районної державної адміністрації.
Сподіваємось, що  інформація, представлена на нашому сайті буде для Вас корисною і цікавою!

Анонси подій

Інформаційні послуги

 

 

 

.

Актуальна тема