Бучацька районна державна адміністрація
48400, м.Бучач, майдан Волі, 1
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

На головну

21.09.2017 Що таке пенсійне посвідчення, як його отримати і відновити?


Що таке пенсійне посвідчення, як його отримати і відновити?

Пенсійне посвідчення є документом, що підтверджує факт призначення пенсії і засвідчує особу пенсіонера при отриманні цієї виплати. Подібне правило записано в самому посвідченні. Цей документ також доведеться показати, якщо пенсіонер отримує належні йому пільги - скажімо, право на безкоштовний проїзд в міському транспорті.

Слід звернути увагу, що в пенсійному посвідченні немає інформації про право користування іншими пільгами. Щоб їх отримати, людина повинна мати посвідчення про певний статус пільговика. Такий документ він повинен отримати в територіальному Управлінні праці та соціального захисту населення. Разом з тим, у пенсійному посвідченні старого зразка може бути позначка про статус пенсіонера (наприклад, визначена категорія «ветеран праці» та «діти війни»), а також про право на безкоштовний проїзд або отримання ліків.

Зразок нового пенсійного посвідчення затверджений Постановою правління Пенсійного фонду України від 25 березня 2004 року № 4-1. Документ являє собою пластикову картку, де зазначені прізвище, ім'я, по батькові, дата народження, номер особового рахунку, вид пенсії, група інвалідності, термін дії посвідчення та дата видачі. Документ гарантує право людини на конфіденційну інформацію, а також має спеціальний захист, тому підробити його складно.

Як вперше отримати посвідчення?Якщо особа вперше звертається до органу Пенсійного фонду щодо призначення пенсії, вона повинна написати відповідну заяву, і подати потрібні для призначення пенсії документи, додатково до цих документів - претендент на пенсію повинен заповнити лише анкету та подати кольорове фото розміром 4х6см.

При отриманні пенсійного посвідчення особа повинна перевірити правильність зазначених у ньому відомостей. У разі виявлення помилок некоректне посвідчення підлягає знищенню, а людина повинна ще раз заповнити анкету і отримати новий документ. До речі, слід зазначити, що вилученню та знищенню підлягають також пенсійні посвідчення у випадках їх псування, смерті пенсіонера або переходу його на інший вид пенсії.

Буває, пенсіонер втрачає пенсійне посвідчення. Як відновити в цьому випадку необхідний документ?Якщо пенсійне посвідчення вкрадено, загублено або стало непридатним для використання, пенсіонер має звернутися до управління Пенсійного фонду за місцем проживання. Тут він напише відповідну заяву, заповнить в установленому порядку анкету та надасть кольорову фотографію. На підставі цих документів у строк, який, як правило, становить від 1 до 2 місяців, пенсіонер безкоштовно отримає нове посвідчення.

Іноді виникають ситуації, що пенсіонер з якихось причин сам не може отримати нове пенсійне посвідчення. В цьому випадку, згідно з п. 6 Постанови правління Пенсійного фонду №4-1 від 25 березня 2004 року, документ можуть видати особі, що представляє інтереси пенсіонера, на підставі нотаріально завіреної довіреності. А в разі, якщо пенсіонером є неповнолітня або недієздатна особа, то новий документ отримують його опікуни або батьки, розписавшись в журналі обліку пенсійних посвідчень. При цьому вони повинні пред'явити паспорт і відповідні документи, що підтверджують опіку або родинні відносини з пенсіонером.
Шановні відвідувачі!

Ми раді вітати Вас на нашому сайті. Тут Ви зможете дізнатись про основні соціально-економічні та суспільно-політичні події в житті району, ознайомитися з інформацією про діяльність районної державної адміністрації.
Сподіваємось, що  інформація, представлена на нашому сайті буде для Вас корисною і цікавою!

Анонси подій

Інформаційні послуги

 

 

 

.

Актуальна тема