Бучацька районна державна адміністрація
48400, м.Бучач, майдан Волі, 1
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

На головну

07.09.2017 ПЕНСІЙНИЙ ФОНД ІНФОРМУЄ


ПЕНСІЙНИЙ ФОНД ІНФОРМУЄ

 

Що відбуватиметься далі з пенсіями тих жінок, які вийшли на пенсію у 55 років? Адже розмір пенсій у такому разі був зменшений у зв’язку з підвищенням пенсійного віку.

 

За чинним Законом, до 1 січня 2015 року право на достроковий вихід на пенсію за віком мали жінки, яким виповнилося 55 років, якщо вони мали не менше 30 років страхового стажу, та за умови, що вони звільнилися з роботи. У такому разі розмір їхньої пенсії був зменшений на 0,5% за кожний неповний місяць дострокового виходу на пенсію. Таке зменшення передбачається здійснювати на весь період отримання пенсії.

 

У законопроекті «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» (№6614) пропонується зупинити зменшення розміру пенсії за віком для таких жінок після досягнення віку, передбаченого законом для відповідної вікової категорії. Після завершення цього періоду розмір пенсії пропонується переглянути без застосування зниження пенсії. Такий перерахунок пропонується зробити з дати, наступної за завершенням періоду підвищення пенсійного віку.

 

Наприклад, жінка 30 серпня 1959 р. н., яка мала 30 років стажу, скористалася правом виходу на пенсію у 55 років у 2014 році з відповідним зменшенням розміру пенсії. Законом для неї визначено пенсійний вік 58 років, якого вона досягне у серпні 2017 року. З урахуванням пропозицій урядового законопроекту, пенсія такій жінці має бути розрахована у повному розмірі, без зменшення, починаючи з 1 вересня 2017 року. Однак, зважаючи на дату набрання чинності законом ( у разі ухвали законопроекту як закону) – 1 жовтня 2017 року, відновлення пенсії жінці у повному розмірі має відбутися з 1 жовтня 2017 року.

 

Як відбуватиметься осучаснення пенсій колишнім державним службовцям?

 

У законопроекті №6614 не передбачається осучаснення спеціальних пенсій (для державних службовців, народних депутатів, прокурорів тощо).

 

Нове призначення таких пенсій припиняється, за виключенням осіб, які придбали необхідний страховий стаж для призначення такого виду пенсій на 01.05.2016. Згідно з запропонованим законопроектом, передбачається автоматичне перерахування цих пенсій на загальних підставах, якщо розмір пенсій у такому разі буде вищим.

 

Чи ліквідують пільгові пенсії?

 

Суттєво скорочується перелік категорій осіб, які матимуть право на достроковий вихід на пенсію.

 

Призначення пенсій за вислугу років припиняється, за виключенням обмеженого переліку осіб. Виплата уже призначених «пільгових» пенсій за вислугу років здійснюватиметься за рахунок коштів державного бюджету.

 

Яким чином громадяни можуть підтвердити свою заробітну плату за період з 1991 по 2000 рік, якщо їм доводилось працювати в кількох українських підприємствах?

 

Заробітна плата за період трудової діяльності до 01.07.2000 враховується на підставі довідок підприємства про заробітну плату. При цьому довідка, видана підприємством, повинна містити інформацію про первинні документи (відомості про заробітну плату, особові рахунки), на підставі яких вона видана.

 

Якщо документи про заробітну плату на підприємствах не збереглися (підприємство було ліквідовано, архівні документи відсутні), пенсію буде обчислено тільки з урахуванням заробітної плати особи за даними персоніфікованого обліку Пенсійного фонду України (тобто з 01.07.2
Шановні відвідувачі!

Ми раді вітати Вас на нашому сайті. Тут Ви зможете дізнатись про основні соціально-економічні та суспільно-політичні події в житті району, ознайомитися з інформацією про діяльність районної державної адміністрації.
Сподіваємось, що  інформація, представлена на нашому сайті буде для Вас корисною і цікавою!

Анонси подій

Інформаційні послуги

 

 

 

.

Актуальна тема