Бучацька районна державна адміністрація
48400, м.Бучач, майдан Волі, 1
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

На головну

16.08.2017 ПРО КОМПЕНСАЦІЮ СТРАХОВОГО СТАЖУ


 ПРО КОМПЕНСАЦІЮ СТРАХОВОГО СТАЖУ

 

  Якщо у особи, яка претендує на пенсію за віком, немає достатньої кількості років страхового стражу, вона має право його компенсувати. Обмежень щодо кількості років стажу, які може компенсувати особа становитиме 5 років.

  Чому доцільно компенсувати страховий стаж, якщо існуючого не вистачає для призначення пенсії, а не витрачати відкладені гроші?

  Пенсія за віком призначається по життєво. Тобто, сплачена сума може бути значно меншою, ніж гроші, які доведеться витрачати на своє утримання самостійно. 

  Чому доцільно компенсувати страховий стаж якомога раніше?

  Щороку сума, яку потрібно буде сплатити за кожний куплений рік страхового стражу буде збільшуватись відповідно до зростання мінімальної заробітної плати.

  Сума, яку необхідно сплатити, вираховується наступним чином:

Наприклад:

  Страховий внесок з мінімальної зарплати х 12 = 1 рік стажу

  Якщо б докуповувати страховий стаж за цими правилами можна було зараз, то за перший рік особа мала б сплатити 16896 гри.

  Як ми отримали цю суму?

  З 1 січня по 31 грудня 2017 мінімальна зарплата складає 3200 грн., ставка єдиного соціального внеску (ЄСВ) становить 22%

  Отже, за 12 місяців 2017 р. мінімальний страховий внесок з урахуванням коефіцієнта, який застосовується при одноразовій сплаті (для першого року застосовується коефіцієнт 2) дорівнюватиме 1408 грн. (3200 грн.*22%*2). Відповідно вартість 1 року страхового стажу складе 16896 грн. (12 місяців * 1408 грн.).  

 
Шановні відвідувачі!

Ми раді вітати Вас на нашому сайті. Тут Ви зможете дізнатись про основні соціально-економічні та суспільно-політичні події в житті району, ознайомитися з інформацією про діяльність районної державної адміністрації.
Сподіваємось, що  інформація, представлена на нашому сайті буде для Вас корисною і цікавою!

Анонси подій

Інформаційні послуги

 

 

 

.

Актуальна тема