Бучацька районна державна адміністрація
48400, м.Бучач, майдан Волі, 1
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

На головну

16.08.2017 УВАГА !!! До відома фізичних осіб — підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування та віднесені до І групи платників єдиного податку


УВАГА !!! До відома фізичних осіб — підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування та віднесені до І групи платників єдиного податку

Відповідно до Податкового кодексу України суб'єкти господарювання, які застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, поділяються  на 4 групи платників податку.

Відповідно до ст. 4 Закону України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування” фізичні особи - підприємці, в тому числі і ті, що обрали спрощену систему оподаткування, є платниками єдиного внеску.

Єдиний внесок для платників, зокрема для фізичних осіб — підприємців,  встановлюється в розмірі 22 відсотки до бази нарахування. У 2017 році його розмір становить 704 грн. (3200 грн. * 22%).

 

З 1 січня 2017 року  фізичні особи - підприємці, які  обрали спрощену систему оподаткування та віднесені до 1 групи  платників єдиного внеску, зобов'язані щомісяця платити єдиний внесок  у сумі не меншій 0,5 мінімального страхового внеску або 352 грн. При цьому, згідно статті 24 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” відповідні періоди здійснення підприємницької діяльності до страхового стажу зараховуються пропорційно до сплаченого єдиного внеску.

Відповідно до пункту 1 статті 24 вищезазначеного Закону страховий стаж це період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок

Пунктом. 5 частини першої статті 1 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування»визначено, що мінімальний страховий внесок це сума єдиного внеску, що визначається  розрахунково  як добуток мінімального розміру заробітної плати на розмір внеску, встановлений законом на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід), та підлягає сплаті  щомісяця 

У разі сплати єдиного внеску в сумі 352 грн. за місяць страховий стаж  буде зарахований як половина місяця (15 днів), що в подальшому  може вплинути на визначення права на пенсію за віком та на її розмір розмір.

Тому, для зарахування періодів  здійснення підприємницької діяльності до страхового стажу як повний місяць, необхідно сплатити за місяць єдиний внесок в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок, тобто 704 грн. Несплата такими особами єдиного внеску в мінімальному розмірі  позбавляє їх права на зарахування цих періодів в повному обсязі до страхового стажу,  необхідного для призначення пенсії та страхових виплат за соціальним страхуванням. 

Абзацом другим пункту 3 статті 24 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” встановлено, що в разі якщо сума сплачених за відповідний місяць страхових внесків є меншою, ніж мінімальний страховий внесок, цей період зараховується до страхового стажу як повний місяць за умови здійснення в порядку, визначеному правлінням Пенсійного фонду, відповідної доплати до суми страхових внесків таким чином, щоб загальна сума сплачених коштів за відповідний місяць була не меншою, ніж мінімальний страховий внесок.

 

До відома.

Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування»     встановлена максимальна величина бази нарахування єдиного внеску на місяць,  дорівнює 25 розмірам прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

З 1 січня 2017 року розмір  прожиткового мінімуму для працездатних осіб становив 1600 грн. відповідно максимальна величина бази нарахування єдиного внеску на місяць,  дорівнювала – 40000 грн.,  з 1 травня  2017 року  розмір  прожиткового мінімуму склав 1684 грн., максимальна величина бази нарахування єдиного внеску — 42100 грн. та з 1 грудня  поточного року  розмір  прожиткового мінімуму для працездатних осіб складе 1762 грн., а максимальна величина бази нарахування єдиного внеску — 44050 грн

 

 
Шановні відвідувачі!

Ми раді вітати Вас на нашому сайті. Тут Ви зможете дізнатись про основні соціально-економічні та суспільно-політичні події в житті району, ознайомитися з інформацією про діяльність районної державної адміністрації.
Сподіваємось, що  інформація, представлена на нашому сайті буде для Вас корисною і цікавою!

Анонси подій

Інформаційні послуги

 

 

 

.

Актуальна тема