Бучацька районна державна адміністрація
48400, м.Бучач, майдан Волі, 1
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

На головну

16.08.2017 ОСУЧАСНЕННЯ ПЕНСІЙ


ОСУЧАСНЕННЯ ПЕНСІЙ

 Складовою частиною пенсійної реформи є обов'язкове осучаснення пенсій, тобто їх перерахунок відповідно до зростання середньої заробітної плати з якої сплачуються внески - показника, що використовується при обчисленні пенсій.

  Уряд пропонує з 1 жовтня 2017 року перерахувати раніше призначені пенсії із використанням показника середньої заробітної плати на рівні 3 764,40 грн. Цей показник застосовується для обчислення пенсій, що призначаються в 2017 році (середній розмір заробітної плати за 2014, 2015 та 2016 роки).

  Сьогодні розмір пенсії залежить від трьох показників: зарплати працівника, стажу та показника середньої заробітної плати по Україні, який застосовується при обчисленні пенсії.  

  Середня зарплата зростає з кожним роком, тому пенсії повинні “осучаснюватись” - перераховуватися відповідно до зростання середньої заробітної плати з якої сплачуються внески.

  Востаннє таке “осучаснення” відбулося в 2012 році із застосуванням показника середньої заробітної плати по Україні за 2007 рік — 1197,91 грн. За цей час середня зарплата в Україні, яка застосовується при обчисленні пенсії, зросла до 3764,4 грн., або більше ніж в 3 рази. В результаті 2/3 пенсій навіть не досягають розміру прожиткового мінімуму. Перерахунок пенсій, який пропонує уряд, ліквідує цей дисбаланс.

  Кінцева сума перерахованої пенсії залежатиме від двох показників: вартості страхового стажу, який пропонується в розмірі 1,0, та показника середньої заробітної плати, який використовується в 2017 році при обчисленні пенсій, тобто, однаковим для пенсіонерів, яким нараховується пенсія в цьому році і для тих, хто вже перебуває на заслуженому відпочинку.

  Частина пенсіонерів після "осучаснення" будуть отримувати пенсії вдвічі більше. Надалі базовий показник зарплати для розрахунку пенсій буде автоматично збільшуватися за ставкою, що становитиме щонайменше 1/2 від темпів росту середньої зарплати по Україні. З 1 січня 2018 року мінімальна пенсія становитиме 40 % від мінімальної зарплати.

  Вже з 1 жовтня , а не з 1 грудня, як передбачає бюджетний закон, уряд пропонує переглянути мінімальну пенсію - вона зросте до 1 373 грн..

  Також з жовтня цього року пропонується скасувати 15-відсоткове зниження пенсій працюючим пенсіонерам. Тобто, ті, хто працює, отримуватимуть заробітну платню і пенсію у повному обсязі. 

 
Шановні відвідувачі!

Ми раді вітати Вас на нашому сайті. Тут Ви зможете дізнатись про основні соціально-економічні та суспільно-політичні події в житті району, ознайомитися з інформацією про діяльність районної державної адміністрації.
Сподіваємось, що  інформація, представлена на нашому сайті буде для Вас корисною і цікавою!

Анонси подій

Інформаційні послуги

 

 

 

.

Актуальна тема