Бучацька районна державна адміністрація
48400, м.Бучач, майдан Волі, 1
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

На головну

16.08.2017 Реформа пенсійної системи ПРО ПЕНСІЇ ДЛЯ ПРАЦІВНИКІВ З ШКІДЛИВИМИ УМОВАМИ ПРАЦІ


Реформа пенсійної системи ПРО ПЕНСІЇ ДЛЯ ПРАЦІВНИКІВ З ШКІДЛИВИМИ УМОВАМИ ПРАЦІ

  За діючими нині правилами, пенсійні виплати для пенсіонерів, які раніше працювали на шкідливих виробництвах (мають право на достроковий вихід на пенсію), повинні відшкодовувати підприємства.

  Однак така система пенсійного забезпечення для цієї категорії пенсіонерів не виправдала себе.

  Приміром, людина працювала на шкідливому виробництві 5-10 років тому і виходить достроково на пенсію. За цей час підприємство із шкідливими умовами праці могло ліквідуватися, збанкрутувати, згорнути виробництво. І компенсувати виплати просто немає кому. Навіть нерідко підприємства навмисно змінюють організаційну структуру, аби уникнути великих виплат. В результаті заборгованість перед Пенсійним фондом, який здійснює виплати пенсій колишнім працівникам шкідливих виробництв, вже сягнула 10 млрд. грн. Тому уряд пропонує змінити чинну систему. 

  По-перше, підприємства замість відшкодування пенсій сплачуватимуть підвищений ЄСВ за своїх працівників, зайнятих на шкідливих виробництвах (з поступовим переходом до накопичувальної системи пенсійного забезпечення).

  Законопроект пропонує встановити, що за осіб, які виконують роботи зі шкідливими та небезпечними умовами праці (Список 1) - доплата ЄСВ становитиме 15 %. Тобто, загалом за таких працівників підприємство сплачуватиме ЄСВ за ставкою 37%. Для всіх інших категорій працівників, що мають право на достроковий вихід на пенсію через шкідливі умови праці, доплата ЄСВ становитиме 7%. Тобто, загалом роботодавець сплачуватиме за таких співробітників ЄСВ за ставкою 29%.

  Нова система запобігатиме подальшому накопиченню боргів підприємств перед Пенсійним фондом. А також стимулюватиме роботодавців покращувати умови праці для своїх працівників, вкладати гроші в виробництво, щоб сплачувати менше ЄСВ.

  По-друге, додаткові внески ЄСВ з 1 січня 2019 року за працівників, молодших за 35 років, будуть накопичуватися на їх індивідуальних пенсійних рахунках.

  Це підвищить їх соціальну захищеність і пенсійні гарантії. Це також дозволить у майбутньому всі виплати дострокових пенсій проводити за рахунок не додаткового навантаження на працюючих, а за рахунок коштів, накопичених у професійних системах. Для адміністрування індивідуальних пенсійних рахунків при Пенсійному фонді буде створено накопичувальний фонд.

  Таким чином, уряд робить перший крок у запровадженні другого рівня пенсійного забезпечення в Україні.

 
Шановні відвідувачі!

Ми раді вітати Вас на нашому сайті. Тут Ви зможете дізнатись про основні соціально-економічні та суспільно-політичні події в житті району, ознайомитися з інформацією про діяльність районної державної адміністрації.
Сподіваємось, що  інформація, представлена на нашому сайті буде для Вас корисною і цікавою!

Анонси подій

Інформаційні послуги

 

 

 

.

Актуальна тема