Бучацька районна державна адміністрація
48400, м.Бучач, майдан Волі, 1
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

На головну

27.07.2017 Атестація щодо вільного володіння державною мовою


Атестація щодо вільного володіння державною мовою

З набранням чинності Закону України «Про державну службу» суттєвих змін зазнав порядок вступу на державну службу. Зокрема, однією із загальних вимог до осіб, які претендують на державну службу, встановлених положеннями статті 20 згаданого Закону, є вільне володіння державною мовою.

Нормами статті 25 Закону визначено, що особа, яка бажає взяти участь у конкурсі, зокрема, має подати посвідчення атестації щодо володіння державною мовою.

З метою забезпечення реалізації вимог Закону та на виконання абзацу 2 пп.4 п. 15 Розділу ХІ «Прикінцеві та перехідні положення» Кабінет Міністрів України ухвалив Постанову Кабінету Міністрів України від 26 квітня 2017 року №301 «Про організацію проведення атестації осіб, які претендують на вступ на державну службу, щодо вільного володіння державною мовою».

Згідно з постановою №301 від 26 квітня, платні послуги з проведення атестації та видачі за її результатами посвідчення про вільне володіння державною мовою можуть видавати вищі навчальні заклади, які здійснюють підготовку у сфері публічного управління й адміністрування. Для цього при вишах створюються атестаційні комісії у складі трьох членів і голови, які мають вищу освіту за спеціальністю «філологія». При цьому один із них повинен мати ступінь не нижче доктора філології.

Сама атестація складається з двох частин: письмової, тривалістю 60хв. (текст і переказ тексту, який стосується публічного управління) та усної, тривалістю до 45 хв. (ділова розмова за заданим сценарієм і повідомлення-презентація на певну тему).

Крім того, вільне володіння українською мовою без фактичної здачі атестації можна безкоштовно підтвердити, маючи шкільний атестат з оцінкою «5» (або «10», якщо атестат отримано після 2000 року) за вивчення української мови, диплом про вищу освіту з оцінкою «відмінно» за українську мову або за спеціальністю «філологія».

Посвідчення про володіння державною мовою діє безстроково.

Головний спеціаліст відділу персоналу та організаційно-інформаційної роботи Бучацького об’єднаного управління Пенсійного фонду України Тернопільської області

Наталія Ковбаса

 
Шановні відвідувачі!

Ми раді вітати Вас на нашому сайті. Тут Ви зможете дізнатись про основні соціально-економічні та суспільно-політичні події в житті району, ознайомитися з інформацією про діяльність районної державної адміністрації.
Сподіваємось, що  інформація, представлена на нашому сайті буде для Вас корисною і цікавою!

Анонси подій

Інформаційні послуги

 

 

 

.

Актуальна тема