Бучацька районна державна адміністрація
48400, м.Бучач, майдан Волі, 1
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

На головну

27.07.2017 Контролюємо процес формування своєї майбутньої пенсії


Контролюємо процес формування своєї майбутньої пенсії

Доволі часто доводиться зустрічатися з таким явищем як виплата заробітної плати «у конверті». У громадян, які не офіційно отримують заробітну плату, відсутні соціальні гарантії, передбачені законодавством. Це пенсія, оплата відпускних за час щорічної відпустки, сума індексації заробітної плати у зв’язку зі зростанням цін, допомога з тимчасової непрацездатності у випадку хвороби та інші. Нелегальний заробіток не хвилює пересічного громадянина на початку свого трудового шляху. Лише з наближенням пенсійного віку багато хто дізнається, що розмір пенсії буде набагато меншим, ніж розраховували або взагалі втрачено право на призначення пенсії.

Слід зауважити, що відповідно до чинного законодавства для призначення пенсії за віком в розмірі не менше прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність необхідно мати чоловікам - 35 років, жінкам - 30 років. Мінімальна тривалість стажу для призначення пенсії за віком становить 15 років. Це означає, що якщо у громадянина не має 15 років страхового стажу пенсія органами Пенсійного фонду не призначається. Страховий стаж - це той період, протягом якого особа підлягає загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.

За період після 01.01.2004 року підтвердженням страхового стажу є дані персоніфікованого обліку. Відповідно, стаж буде зараховано за умови - сплати внесків, а не  записів у трудовій книжці. Як же ж перевірити роботодавця на предмет того яку заробітну плату він нараховує найманому працівнику і чи сплачено страхові внески? Є два способи вирішення цього питання.

Перший спосіб - прийти до Бучацького об’єднаного управління Пенсійного фонду України Тернопільської області з паспортом та ідентифікаційним кодом. Якщо маєте при собі ці два документи, фахівці за декілька хвилин видрукують вам дані з бази персоніфікованого обліку. Згідно з ними ви зможете перевірити, яку вам нараховували зарплату, скільки за вас сплачували соціального внеску та скільки днів страхового стажу зараховано за той чи інший місяць. Якщо у потрібних графах нулі, це тривожний сигнал. Роботодавець щось робить не так.

Другий спосіб - зареєструватися на веб-порталі Пенсійного фонду України і кожного місяця, не виходячи з дому, перевіряти чи зарахували вам страховий стаж чи ні. Для цього необхідно звернутися із заявою про доступ до веб-порталу до Бучацького об’єднаного управління Пенсійного фонду України Тернопільської області. При собі необхідно мати паспорт, довідку про присвоєння ідентифікаційного коду.

Після реєстрації заяви працівником Фонду видається реєстраційний номер, який застосовують при особистій реєстрації на сайті веб-порталу. Під час реєстрації громадянин сам обирає логін і пароль для входу в систему, що є захистом від несанкціонованого доступу іншими користувачами.

 
Шановні відвідувачі!

Ми раді вітати Вас на нашому сайті. Тут Ви зможете дізнатись про основні соціально-економічні та суспільно-політичні події в житті району, ознайомитися з інформацією про діяльність районної державної адміністрації.
Сподіваємось, що  інформація, представлена на нашому сайті буде для Вас корисною і цікавою!

Анонси подій

Інформаційні послуги

 

 

 

.

Актуальна тема