Бучацька районна державна адміністрація
48400, м.Бучач, майдан Волі, 1
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

На головну

02.06.2017 Про надбавку до пенсії донорам


Статтею 13 Закону України "Про донорство крові та її компонентів" передбачено, що до пенсії почесним донорам України встановлюється надбавка в розмірі 10% затвердженого прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць.

Розмір такого прожиткового мінімуму, затверджений Законом України "Про Державний бюджет України на 2017 рік" становить з  1 травня  2017 р. -1624,00 грн. Тому розмір надбавки до пенсії, передбаченої цим Законом , з 1 травня 2017 р. - 162 грн. 40 коп.

За статтею 12 цього Закону донори, які безоплатно здали 40 разових максимально допустимих доз крові або 60 разових максимально допустимих доз плазми крові, незалежно від часу їхньої здачі, набувають статусу Почесного донора України. Таким особам видається відповідне посвідчення і вручається нагрудний знак "Почесний донор України". Посвідчення є підставою для надання пільг.

Порядок видачі посвідчення і вручення нагрудного знака "Почесний донор України" затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 10.05.1999 р. № 796.

Додатково слід зазначити, що за п.2 постанови Верховної Ради України від 23.06.1995 р. №240/95-ВР "Про введення в дію Закону України "Про донорство крові та її компонентів " (зі змінами) пільги, передбачені Законом України "Про донорство крові та її компонентів", для осіб, які мають статус Почесного донора України, поширюються на громадян України, нагороджених нагрудним знаком "Почесний донор СРСР".

Особи, нагороджені знаком "Почесний донор Товариства Червоного Хреста УРСР", права на встановлення надбавки до пенсії відповідно до Закону України "Про донорство крові та її компонентів" не мають.
Шановні відвідувачі!

Ми раді вітати Вас на нашому сайті. Тут Ви зможете дізнатись про основні соціально-економічні та суспільно-політичні події в житті району, ознайомитися з інформацією про діяльність районної державної адміністрації.
Сподіваємось, що  інформація, представлена на нашому сайті буде для Вас корисною і цікавою!

Анонси подій

Інформаційні послуги

 

 

 

.

Актуальна тема