Бучацька районна державна адміністрація
48400, м.Бучач, майдан Волі, 1
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

На головну

17.05.2017 Травневий перерахунок пенсій


З травня поточного року в Україні змінено розмір прожиткового мінімуму. Зокрема для осіб, що втратили працездатність, він підвищився з 1247 до 1312 гривень.

Мінімальний розмір пенсійної виплати. Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 26.03.2008р. №265 якщо щомісячний розмір, зокрема, пенсійних виплат (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткових пенсій, цільової грошової допомоги, сум індексацій та інших доплат до пенсій, встановлених законодавством, крім пенсій за особливі заслуги перед Україною та щомісячної доплати до пенсії у зв’язку з втратою годувальника членам сімей шахтарів, смерть яких настала внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання) не досягає в інвалідів прожиткового мінімуму, встановленого законом для осіб, які втратили працездатність, та в осіб, яким призначено пенсію у зв’язку з втратою годувальника, на одного непрацездатного члена сім’ї – 100%, на двох – 120%, на трьох і більше – 150% прожиткового мінімуму, встановленого законом для осіб, які втратили працездатність, таким особам надається щомісячна державна адресна допомога до пенсії в сумі, якої не вистачає до зазначених розмірів.

Тож державну адресну допомогу до пенсії інвалідам і одержувачам пенсій у зв’язку з втратою годувальника встановлено виходячи з прожиткового мінімуму – 1312 гривень незалежно від факту роботи пенсіонера.

Пенсії у зв’язку з втратою годувальника. Розмір пенсії у зв’язку з втратою годувальника залежить від страхового стажу та заробітку померлого годувальника.

Згідно ст.37 ЗУ «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» пенсія у зв’язку з втратою годувальника призначається в розмірі: на одного непрацездатного члена сім’ї – 50% пенсії за віком померлого годувальника; на двох та більше непрацездатних членів сім’ї – 100% пенсії за віком померлого годувальника, що розподіляється між ними рівними частками.

При цьому в зв’язку з збільшенням прожиткового мінімуму та з урахуванням державної адресної допомоги мінімальні розміри цих пенсій, відповідно, становлять: 1312 грн. (1312 х 100%), 1574,40 грн. (1312 х 120%), 1968 грн. (1312 х 150%).

Дітям сиротам пенсія у зв’язку з втратою годувальника призначається в зазначених розмірах виходячи з розміру пенсії за віком кожного з батьків.

Мінімальний розмір пенсії по втраті годувальника, яка призначається членам сімей військовослужбовців та осіб, які мають право на пенсію за Законом «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», не може бути нижче двох розмірів прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. Тому з травня 2017 року він становить 2624 грн. (1312 х 2).

Оксана Піньонжик

Начальник відділу з питань призначення,

перерахунку та виплати пенсій Бучацького об’єднаного управління Пенсійного фонду України Тернопільської області
Шановні відвідувачі!

Ми раді вітати Вас на нашому сайті. Тут Ви зможете дізнатись про основні соціально-економічні та суспільно-політичні події в житті району, ознайомитися з інформацією про діяльність районної державної адміністрації.
Сподіваємось, що  інформація, представлена на нашому сайті буде для Вас корисною і цікавою!

Анонси подій

Інформаційні послуги

 

 

 

.

Актуальна тема