Бучацька районна державна адміністрація
48400, м.Бучач, майдан Волі, 1
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

На головну

05.05.2017 Доплата до мінімального страхового внеску для пенсійного стажу


Чи може особа, яка працювала на 0,5 ставки й одержувала зарплату в розмiрi, меншому за мінімальну зарплату на місяць, провести доплату до мінімального страхового внеску для зарахування цих перiодiв до страхового стажу?

 

За статтею 24 Закону «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (далі - Закон) страховий стаж - це період (строк), упродовж якого особа підлягає загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачено страхові внески в сумі не, менш ніж мінімальний страховий внесок. Страховий стаж обчислюється в місяцях.

Неповний місяць роботи, якщо застрахована особа підлягала загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню, зараховується до страхового стажу як повний мiсяць за умови, що сума сплачених за цей мiсяць страхових внесків є не менш ніж мінімальний страховий внесок.

Якщо сума сплачених за вiдповiдний мiсяць страхових внесків є меншою за мінімальний страховий внесок, цей період зараховується до страхового стажу як повний мiсяць за умови вiдповiдної доплати до суми страхових внесків таким чином, щоб загальна сума сплачених коштів за вiдповiдний мiсяць була не менш ніж мінімальний страховий внесок.

Порядок проведення такої доплати визначено розділом 15 Iнструкцiї про порядок обчислення i сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої постановою правління Пенсійного фонду України від 19.12.2003 р. № 21-1, зареєстрованою в Мiнюстi України 16.01.2004 р. за № 64/8663.

Доплата до мінімального страхового внеску за неповний мiсяць роботи провадиться застрахованою особою на її бажання за даними персоніфікованого обліку за підсумками року або під час виходу застрахованої ocoби на пенсію за місцем проживання.

Розраховують суми внесків, які потрібно доплатити, органи Пенсійного фонду на пiдставi даних реєстру застрахованих осіб про суми нарахованої заробітної плати та нарахованих страхових внесків за вiдповiднi періоди роботи.

Шановні відвідувачі!

Ми раді вітати Вас на нашому сайті. Тут Ви зможете дізнатись про основні соціально-економічні та суспільно-політичні події в житті району, ознайомитися з інформацією про діяльність районної державної адміністрації.
Сподіваємось, що  інформація, представлена на нашому сайті буде для Вас корисною і цікавою!

Анонси подій

Інформаційні послуги

 

 

 

.

Актуальна тема