Бучацька районна державна адміністрація
48400, м.Бучач, майдан Волі, 1
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

На головну

09.03.2017 Допомога на поховання пенсіонера


Допомогу на поховання в разі смерті пенсіонера виплачують членам сім’ї або особам, які здійснили його поховання й звернулись в органи Пенсійного фонду. Ці люди мають подати заяву про виплату допомоги та оригінал довідки про смерть (у разі якщо смерть зареєстрував виконавчий орган сільської, селищної, міських рад, окрім міст обласного значення) або витяг із Державного реєстру актів цивільного стану громадян про смерть для отримання допомоги на поховання, якщо реєстрацію смерті здійснив відділ реєстрації актів цивільного стану.

Відповідно до ст. 53 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», у разі смерті пенсіонера допомогу на поховання виплачують у розмірі двомісячної пенсії померлого тим особам, які здійснили поховання.

Якщо померла особа одержувала пенсію відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», то допомогу виплачують у розмірі тримісячної пенсії, але не менш як п’ятиразовий розмір мінімальної заробітної плати. Якщо померла особа одержувала пенсію за цим законом, то заявник додатково має надати довідку про те, що поховання здійснено за рахунок власних коштів.

Допомогу на поховання виплачує територіальний орган Пенсійного фонду, де пенсіонер перебував на обліку. У разі смерті пенсіонера, який працював, допомогу також виплачує орган Пенсійного фонду.

Гроші видають на підставі разового доручення підприємства поштового зв’язку. Це доручення виписують  на ім’я особи, яка здійснила поховання, і дійсне воно тільки до кінця того місяця, в якому його було виписано.

Допомогу на поховання не виплачують, якщо померла особа перебувала на повному державному утриманні, крім випадків, коли людину поховали члени сім’ї або інші особа.

Якщо пенсіонер помер за межами України і реєстрацію смерті здійснили компетентні органи іноземної держави, у законодавстві якої не передбачено видачі довідок про смерть, то заявник, який бажає отримати допомогу на поховання, надає свідоцтво про смерть або інший документ про смерть, визнаний дійсним в Україні.

Якщо з країною, що видала документ, немає договору про правову допомогу, то свідоцтво має бути легалізовано в консульській установі України за кордоном або на ньому має бути проставлений спеціальний штамп – апостиль. Апостиль проставляють на офіційних документах, що надходять від держав – учасниць Гаазької конвенції від 1961 року. Він засвідчує справжність підпису особи під документом та автентичність відбитку печатки або штампа, яким скріплено відповідний документ.

Свідоцтво про смерть має бути перекладено українською мовою, а переклад – нотаріально засвідчено.

Якщо смерть настала на території держави – члена Співдружності Незалежних Держав або країни, з якою Україна має договір про правову допомогу, то додаткової легалізації не потрібно. Якщо свідоцтво про смерть, яке видано і одній із країн – учасниць СНД, написано російською мовою, то нотаріально засвідченого перекладу також не потрібно.   


Шановні відвідувачі!

Ми раді вітати Вас на нашому сайті. Тут Ви зможете дізнатись про основні соціально-економічні та суспільно-політичні події в житті району, ознайомитися з інформацією про діяльність районної державної адміністрації.
Сподіваємось, що  інформація, представлена на нашому сайті буде для Вас корисною і цікавою!

Анонси подій

Інформаційні послуги

 

 

 

.

Актуальна тема