Бучацька районна державна адміністрація
48400, м.Бучач, майдан Волі, 1
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

На головну

02.03.2017 Коли і кому індексують пенсії


Якщо особа працює і отримує пенсію, насамперед індексується оплата праці за місцем роботи.

Індексація пенсії, щомісячного довічного грошового утримання, що виплачується замість пенсії, здійснюється після індексації суми оплати праці на підставі виданої підприємством, установою або організацією, де працює пенсіонер, довідки, в якій зазначається розмір його оплати праці, проіндексована його сума і сума індексації.

У такому випадку загальний дохід працюючого пенсіонера, що підлягає індексації, не повинен перевищувати розмір прожиткового мінімуму, встановленого для працездатної особи.

Якщо потерпілому внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання одночасно із щомісячною грошовою сумою, що компенсує відповідну частину втраченого заробітку, виплачується пенсія, в першу чергу індексується щомісячна грошова сума.

Індексація пенсій в такому випадку здійснюється на підставі довідок відділень виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань, у яких зазначається сума призначеної страхової виплати, проіндексована її сума і сума індексації. Загальний дохід, яки підлягає індексації, при цьому не повинен перевищувати розмір прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність.

Варто пам’ятати: відповідно до Порядку 1078 якщо розмір підвищення грошового доходу не перевищує суму індексації, що склалась у місяці підвищення доходу, сума індексації в цьому місяці визначається з урахуванням розміру підвищення доходу і розраховується як різниця між сумою індексації та розміром підвищення доходу.

Тобто якщо пенсія індексується або разом із пенсією виплачується сума індексації, обчислена відповідно до Порядку 1078, а розмір підвищення пенсії не перевищує розміру такої індексації, загальна сума пенсійної виплати не збільшується.

Збільшення розміру пенсійної виплати відбувається, коли розмір підвищення пенсії перевищує розмір індексації.

Слід також пам’ятати, що відповідно до положень Порядку 1078 індексація грошових доходів населення здійснюється в межах фінансових ресурсів бюджетів усіх рівнів, бюджету Пенсійного фонду України та бюджетів інших фондів загальнообов’язкового соціального страхування на відповідний рік.

Отже, індексація, зокрема пенсії і здійснюється залежно від місяців підвищення розмірів пенсії, її складових, розмірів підвищення пенсії та інших обставин (отримання або неотримання проіндексованої заробітної плати за місцем роботи, розмірів страхових виплат тощо).

Повноваження щодо роз’яснення питань індексації грошових доходів населення покладен6о на Міністерство соціальної політики України.

Тож необхідно запам’ятати:

?                 індексується тільки та частина пенсії, яка відповідає прожитковому мінімуму для відповідних категорій осіб;

?                 для працюючих громадян, що досягли пенсійного віку, підставою для індексації пенсії є значення розміру оплати праці, яку про індексував роботодавець;

?                 загальний дохід працевлаштованого пенсіонера, що підлягає індексації, не повинен перевищувати розмір прожиткового мінімуму для працездатного громадянина;

?                 якщо розмір підвищення пенсії не перевищує розміру індексації в місяці підвищення пенсії, загальна сума пенсійної виплати не змінюється.
Шановні відвідувачі!

Ми раді вітати Вас на нашому сайті. Тут Ви зможете дізнатись про основні соціально-економічні та суспільно-політичні події в житті району, ознайомитися з інформацією про діяльність районної державної адміністрації.
Сподіваємось, що  інформація, представлена на нашому сайті буде для Вас корисною і цікавою!

Анонси подій

Інформаційні послуги

 

 

 

.

Актуальна тема