Бучацька районна державна адміністрація
48400, м.Бучач, майдан Волі, 1
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

На головну

23.01.2017 Пенсійний збір при купівлі валюти скасований


Депутати вилучили з дохідної частини держбюджету на 2017 рік збір на обов’язкове державне пенсійне страхування з купівлі іноземної валюти в готівковій формі. Про це свідчить Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2017 році» від 20.12.2016 №1791-VIII.

Скасування 2% пенсійного збору з купівлі валюти для населення надасть можливість вивести з тіні близько 1 млрд. доларів. Про це повідомили експерти з питань публічних фінансів.

Скасування збору під час готівкових валютно-обмінних операцій для фізичних осіб означає виконання Україною ще одного пункту програми співпраці з МВФ, є одним із кроків шляху до лібералізації валютного ринку та має позитивно вплинути на курсову стабільність.

Нагадаємо, з 2015 року Верховна Рада підвищила збір на обов’язкове держане пенсійне страхування з операцій купівлі іноземної валюти фізичними особами з 0,5 % до 2%.

Пенсійний збір під час купівлі іноземної валюти (ставка 2%) сплачували тільки фізичні особи, які купляли валюту лише в готівковій формі (крім фізичних осіб, які купували іноземну валюту для погашення кредитів).

Юридичні особи за всіма операціями з придбання та продажу валюти, як у готівковій, так і безготівковій формах, 2015 року пенсійного збору не сплачували.

 
Шановні відвідувачі!

Ми раді вітати Вас на нашому сайті. Тут Ви зможете дізнатись про основні соціально-економічні та суспільно-політичні події в житті району, ознайомитися з інформацією про діяльність районної державної адміністрації.
Сподіваємось, що  інформація, представлена на нашому сайті буде для Вас корисною і цікавою!

Анонси подій

Інформаційні послуги

 

 

 

.

Актуальна тема