Бучацька районна державна адміністрація
48400, м.Бучач, майдан Волі, 1
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

На головну

08.12.2016 Зміни в призначенні пенсії у разі втрати годувальника


13 листопада 2016 року набув чинності Закон України від 18.10.2016 року «Про внесення змін до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (далі Закон) щодо призначення пенсій дружинам (чоловікам) загиблих (померлих) військовослужбовців, які зайняті доглядом за дітьми годувальника до досягнення 8-ми річного віку та проходять військову службу.

 

Зазначеним нормативним документом внесено зміни до статті 1-2 та статті 30 Закону згідно з якими право на отримання пенсії в разі втрати годувальника, померлого внаслідок причин, зазначених у пункті «а» статті 20 Закону надано дружині (чоловіку) годувальника незалежно від факту його (її) роботи чи проходження військової служби. Відповідно до пункту «д» статті 30 Закону пенсія у разі втрати годувальника призначається дружині (чоловіку) або одному з батьків чи діду (бабусі), брату або сестрі незалежно від віку і працездатності, якщо вона зайнята доглядом за дітьми померлого годувальника, які не досягли 8-ми річного віку, і не працює. Проте в період проходження військової служби дружина (чоловік) годувальника, зайняті доглядом за дітьми померлого годувальника до досягнення ними 8-ми річного віку, не мали права на отримання пенсії у разі втрати годувальника. Змінами, внесеними Законом № 1678 від 13.11.2016 року право на отримання пенсії у разі втрати годувальника надано дружині (чоловікові) годувальника, померлого внаслідок причин, зазначених у пункті «а» статті 20 Закону, зайнятим доглядом за дітьми померлого годувальника до досягнення ними 8-ми річного віку, в період проходження військової служби. Мінімальний розмір пенсії в разі втрати годувальника, які призначаються членам сім’ї померлих військовослужбовців, не може бути нижчим двох прожиткових мінімумів для осіб, які втратили працездатність. На сьогодні це 2494 грн.

 
Шановні відвідувачі!

Ми раді вітати Вас на нашому сайті. Тут Ви зможете дізнатись про основні соціально-економічні та суспільно-політичні події в житті району, ознайомитися з інформацією про діяльність районної державної адміністрації.
Сподіваємось, що  інформація, представлена на нашому сайті буде для Вас корисною і цікавою!

Анонси подій

Інформаційні послуги

 

 

 

.

Актуальна тема