Бучацька районна державна адміністрація
48400, м.Бучач, майдан Волі, 1
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

На головну

24.11.2016 Пільгові пенсії працівників калієво-магнієвих та озокеритних копалень


31 березня 2016 року було прийнято Закон України «Про внесення зміни до статті 1 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці» щодо працівників калієво-магнієвих та озокеритних копалень». Тепер дія Закону «Про підвищення престижності шахтарської праці» поширюватиметься і на шахтарів, які добувають калієво-магнієві руди та магнієві солі.

Закон дасть право працівникам, які видобувають калієво-магнієві, магнієві солі, озокеритні руди та які зайняті на підземних роботах повний робочий день не менш як 15 років чоловіки та 7,5 років жінки, отримувати мінімальний розмір шахтарської пенсії.

У зв’язку з цим у Порядок встановлення членам сімей шахтарів, смерть яких настала внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання, щомісячної доплати до пенсії у зв’язку з втратою годувальника (постанова Кабінету Міністрів України від 24.09.2008 №862) внесено зміни (постановою Кабміну від 31.08.2016 №576). Зокрема, з 1 січня 2017 року члени сімей зазначених шахтарів, якщо їх смерть буде пов’язана з нещасним випадком на виробництві або професійним захворюванням, матимуть право на доплату до пенсії у зв’язку з втратою годувальника в розмірі прожиткового мінімуму, встановленого законом для осіб, які втратили працездатність, на кожного утриманця.

Нагадаю, що в Законі «Про підвищення престижності шахтарської праці» передбачено, що мінімальний розмір пенсії шахтарям, які відпрацювали на підземних роботах не менш як 15 років для чоловіків та 7,5 років для жінок за Списком №1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженим Кабінетом Міністрів України, встановлюється незалежно від місця останньої роботи в розмірі 80% середньої заробітної плати шахтаря, але не менш як три розміри прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність.

Відповідно до статті 1 цього Закону його дія поширюється на працівників, які видобувають вугілля, залізну руду, руди кольорових і рідкісних металів, марганцеві та уранові руди, працівників шахтобудівних підприємств, які зайняті на підземних роботах повний робочий день, та працівників державних воєнізованих аварійно-рятувальних служб (формувань) у вугільній промисловості – за Списком №1 виробництв, робіт, професій, посад і показників на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці, зайнятість в яких повний робочий день дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, затвердженим Кабінетом Міністрів України.

Крім того, згідно зі статтею 7 Закону членам сімей шахтарів, смерть яких настала внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання, до пенсії у зв’язку з втратою годувальника на кожного непрацездатного члена сімї встановлюється доплата в розмірі прожиткового мінімуму, встановленого Законом для осіб, які втратили працездатність.  

 
Шановні відвідувачі!

Ми раді вітати Вас на нашому сайті. Тут Ви зможете дізнатись про основні соціально-економічні та суспільно-політичні події в житті району, ознайомитися з інформацією про діяльність районної державної адміністрації.
Сподіваємось, що  інформація, представлена на нашому сайті буде для Вас корисною і цікавою!

Анонси подій

Інформаційні послуги

 

 

 

.

Актуальна тема