Бучацька районна державна адміністрація
48400, м.Бучач, майдан Волі, 1
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

На головну

№ 491-од від 03 лтстопада 2016 року Про розвиток музейної справи на Бучаччині


                                                                       

                                                                       УКРАЇНА

 

БУЧАЦЬКА РАЙОННА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

 

РОЗПОРЯДЖЕННЯ

голови районної державної адміністрації

 

            від 03 лтстопада  2016 року                              м.Бучач                                 № 491-од

 

Про розвиток музейної

справи на Бучаччині

 

 

     Районний комунальний краєзнавчий музей, громадські музеї Бучацького району здійснюють відповідну науково-дослідну, культурно-освітню діяльність шляхом організації виставок, наукових конференцій, презентацій тощо, для задоволення потреб мешканців, гостей, туристів і мандрівників, учнів загальноосвітніх шкіл району, області, України.

     Протягом 2016 року мережа музеїв району складає 1 районний комунальний краєзнавчий музей та 7 громадських музеїв і музейних кімнат, з них 1 громадський музей знаходиться в управлінні Золотопотіцької об’єднаної територіальної громади.

     Станом на 01 жовтня 2016 року у районному комунальному краєзнавчому музеї зберігається 4076 експонатів, що належать до державної частини  Музейного фонду України з них речових - 35, образотворчих - 197, декоративно-ужиткових - 266, писемних - 1553, фотографій - 1075, інших - 950.

     Упродовж 2016 року фонди музею поповнилися 31 експонатом. Проведено 29 різнопланових виставок та 5 культурно-просвітніх заходів на яких побували 7400 відвідувачів. Також  районний краєзнавчий музей проводить екскурсії, яких організовано 226, учасниками було 6610 чол.

      Фонди громадських музеїв і музейних кімнат нараховують 3399 експонатів, тут проведено 176 екскурсій.

      Експозиція районного комунального краєзнавчого музею розміщена в пристосованому приміщенні площа якого 120 кв.м., де відсутні кімнати для роботи наукових працівників, тому для розширення експозиції музею  відділ культури, національностей, релігій і туризму райдержадміністрації виступатиме з пропозицією розмістити експозицію  музею в ратуші  після завершення  її реставрації. Також на сьогоднішній день фондосховище потребує ремонту, та необхідне обладнання для пересувних та стаціонарних виставок.

      Відповідно до Закону України «Про музеї та музейну справу», статті 22 Закону України «Про  місцеві державні адміністрації» та з метою виконання розпорядження голови обласної державної адміністрації від 25 жовтня 2016 року, подальшого розвитку музейної справи в районі, збереження та примноження матеріальної і духовної спадщини Бучаччини:

1.     Відділу культури, національностей, релігій і туризму районної державної адміністрації:

1)    здійснювати необхідну роботу щодо координації діяльності Бучацького районного комунального краєзнавчого музею, громадських музеїв і  музейних кімнат інших відомств;

2)     забезпечити дотримання законодавства при зміні статуту музеїв в умовах здійснення адміністративної реформи;

3)    забезпечити охорону приміщення районного комунального краєзнавчого музею його обладнання протипожежними засобами;

4)    виступати з пропозицією розміщення експозиції районного комунального краєзнавчого музею в приміщенні ратуші, після завершення її реставрації, провести ремонт фондосховища в приміщенні музею, забезпечення обладнання для розміщення експозиції та пересувних виставок;

5)    вжити заходів щодо компютеризації районного комунального краєзнавчого музею

6)    забезпечити використання районного комунального краєзнавчого музею як туристичного об’єкту.

2.     Відділу освіти районної державної адміністрації забезпечувати відвідування районного комунального краєзнавчого музею, громадських музеїв та музейних кімнат району учнями загальноосвітніх шкіл району, сприяти участі їх у проведенні в них різноманітних культурно-виховних заходів.

3.     Відділу культури, національностей, релігій і туризму райдержадміністрації інформувати районну державну адміністрацію до 25 вересня 2017 року.

4.     Контроль за виконанням розпорядження доручити заступникові голови районної державної адміністрації Погонцю І.О.

 

 

 

 

 

 

Голова районної державної

              адміністрації                                                                     В.В. БЕБИХ

    
Шановні відвідувачі!

Ми раді вітати Вас на нашому сайті. Тут Ви зможете дізнатись про основні соціально-економічні та суспільно-політичні події в житті району, ознайомитися з інформацією про діяльність районної державної адміністрації.
Сподіваємось, що  інформація, представлена на нашому сайті буде для Вас корисною і цікавою!

Анонси подій

Інформаційні послуги

 

 

 

.

Актуальна тема