Бучацька районна державна адміністрація
48400, м.Бучач, майдан Волі, 1
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

На головну

25.10.2016 Пенсійне забезпечення державних службовців у запитаннях і відповідях


У квітні 2005 року працевлаштувалася на посаду держслужбовця в державному органі з установленням 12 рангу. З 1 травня 2016 року обіймана мною посада не належить до посад державної служби. Чи маю право на призначення пенсії за Законом «Про державну службу»?

Пунктом 10 розділу ХІ Прикінцевих та перехідних положень Закону України від 10.12.2015 року №889-VІІІ «Про державну службу» (далі – Закон №889) визначено, що державні службовці, які на день набрання чинності цим Законом (1 травня 2016 року) обіймали посади державної служби та мали не менш як 10 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державних службовців, визначених ст. 25 Закону України від 16.12.1993 року №3723-ХІІ «Про державну службу» (далі – Закон №3723) та актами Кабінету Міністрів України, мають право на призначення пенсії відповідно до ст. 37 Закону №3723 в порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців. Зважаючи на те, що на 1 травня 2016 року обіймана Вами посада не належала до посад державної служби, право на призначення пенсії за Законом №889 у Вас відсутнє.

 

 

Понад 20 років працюю на посаді голови селищної ради. Чи буде мені призначено пенсію відповідно до Закону «Про державну службу», який набрав чинності з 1 травня 2016 року?

На посадах осіб органів місцевого самоврядування поширюється чинність Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування», відповідно до якого цій категорії осіб присвоюються ранги посадових осіб органів місцевого самоврядування.

Ураховуючи те, що пунктами 10 та 12 розділу ХІ Прикінцевих та перехідних положень Закону України від 10.12.2015 року №889-VIII «Про державну службу» визначено право на призначення пенсій відповідно до ст. 37 Закону України від 16.12.1993 року №3723-ХІІ «Про державну службу» тільки осіб, які працювали на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державних службовців, для призначенням Вам пенсії за названим Законом немає підстав.

 

 

У серпні поточного року помер держслужб овець, який одержував пенсію за Законом «Про державну службу». Чи має його дружина право на призначення пенсії в разі втрати годувальника за названим Законом?

З 1 травня 2016 року набрав чинності Закон України від 10.12.2015 року №889-VІІІ «Про державну службу» (далі – Закон №889) й утратив чинність Закон України від 16.12.1993 року №3723-ХІІ «Про державну службу», крім ст. 37, що застосовується до осіб, зазначених п.10 і 12 розділу ХІ цього Закону.Пунктами 10 і 12 розділу ХІ визначено коло осіб, які за дотримання певних умов та досягнення відповідного пенсійного віку можуть розраховувати на призначення пенсії державного службовця. Пенсії в разі втрати годувальника з урахуванням норм ст. 90 Закону №889 призначаються відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».

 

 

Начальник Бучацького відділу з

питань призначення, перерахунку

та виплати пенсій                                                                               Оксана Піньонжик




Шановні відвідувачі!

Ми раді вітати Вас на нашому сайті. Тут Ви зможете дізнатись про основні соціально-економічні та суспільно-політичні події в житті району, ознайомитися з інформацією про діяльність районної державної адміністрації.
Сподіваємось, що  інформація, представлена на нашому сайті буде для Вас корисною і цікавою!

Анонси подій

Інформаційні послуги

 

 

 

.

Актуальна тема