Бучацька районна державна адміністрація
48400, м.Бучач, майдан Волі, 1
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

На головну

20.10.2016 Наслідки вибору - «біла» чи «чорна» заробітна плата?


Сьогодні порівняно з 2014 роком відсоток легальних зарплат в Україні зріс. Нині кожен другий офісний працівник отримує «білу» зарплату. Про це свідчать результати нового дослідження міжнародного кадрового порталу.

Не секрет, що український бізнес, намагаючись полегшити податковий тягар, ховає гроші «в тінь». Особливо цим грішать малий бізнес, які, за даними Держкомстату, дають роботу двом третинам українців. Водночас нерідко за кадром залишається той факт, що виплата зарплати в конвертах приводить до порушення трудових прав значної частини населення.

Сплеск ведення подвійної бухгалтерії зазвичай припадає на кризові часи. Саме в 2014 році відсоток легальних зарплат знизився до критичного рівня. Тоді «білу» заробітну плату отримували тільки дещо більше третини офісних працівників. До 2016 року ситуація суттєво поліпшилася. Подолання піка кризи сприяло тому, що роботодавці почали частіше зазначати розмір винагороди в оголошеннях про вакансії. А результати опитування офісних працівників свідчать про те, що тепер практично кожен другий  отримує «білу» зарплату. Найбільше таких щасливців у сфері телекомунікації, страхування у нафтогазовому та банківському секторах, а також серед державних службовців.

Утім, до повної легалізації заробітних плат українцям далеко. Згідно з результатами дослідження, існує таке поняття як «сіра заробітна плата» - частину якої отримують в конверті, а частину – офіційно). Неофіційна зарплата зазвичай становить або весь заробіток, або значну його частину (50-70%). Значно рідше виплачують у конверті бонуси та премії. З’ясувалася також ще одна цікава тенденція: чим вищий розмір заробітку, тим більша ймовірність, що він буде неофіційним.

Забезпечення заробітною платою працівників не менше мінімальних соціальних стандартів - це обов'язок кожного роботодавця щодо соціального захисту своїх працівників.         Тож, у котре нагадуємо роботодавцям та громадянам, що незареєстрований належним чином працівник ризикує залишитися без права на отримання пільг та виплат, гарантованих державою, особливо при нарахуванні пенсії.
Шановні відвідувачі!

Ми раді вітати Вас на нашому сайті. Тут Ви зможете дізнатись про основні соціально-економічні та суспільно-політичні події в житті району, ознайомитися з інформацією про діяльність районної державної адміністрації.
Сподіваємось, що  інформація, представлена на нашому сайті буде для Вас корисною і цікавою!

Анонси подій

Інформаційні послуги

 

 

 

.

Актуальна тема