Бучацька районна державна адміністрація
48400, м.Бучач, майдан Волі, 1
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

На головну

19.10.2016 Пенсійне забезпечення журналістів


Пенсійне забезпечення працівників засобів масової інформації здійснюється відповідно до принципів та норм, встановлених пенсійним законодавством України. Зазначимо, що до 01.06.2015 при нарахуванні пенсії журналісту державного або комунального засобу масової інформації застосовувались норми, методика та порядок нарахування пенсії державному службовцю. Відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» від 02.03.2015 № 213 з 01.06.2015 скасовані норми щодо пенсійного забезпечення осіб, яким пенсії призначаються, зокрема, відповідно до Закону України «Про державну службу», а отже, з цього часу журналістам державних або комунальних засобів масової інформації призначається пенсія за нормами Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”.

Крім того, з 01.05.2016 набув чинності Закон України “Про державну службу” від 10.12.2015 №889-VІІІ, норми якого не поширюються на журналістів державних та комунальних засобів масової інформації.

Звертаємо увагу, що відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» від 02.03.2015 № 213 та Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України” від 24.12.2015 № 911 у 2015-2016 роках особам які працюють на посадах та на умовах, передбачених законами України “Про державну службу”, “Про прокуратуру”, “Про судоустрій і статус суддів”, в період роботи на таких посадах призначені пенсії не виплачуються. Таке обмеження у виплаті пенсій застосувалось і до журналістів державних або комунальних засобів масової інформації. У період роботи на інших посадах/роботах пенсія, розмір якої перевищує 150% прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність, виплачується в розмірі 85% призначеного розміру, але не менше 150% прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність.

Отже, оскільки з 01.05.2016 норми Закону України “Про державну службу” не поширюються на журналістів державних та комунальних засобів масової інформації, з цього часу пенсія таким особам виплачується за нормами статті 47 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, а саме: як у період роботи на інших посадах/роботах. На сьогодні, розмір пенсії, до якої застосовується обмеження у виплаті в період роботи на інших посадах/робота, становить 1695,00 грн. (1130,00 грн. (розмір прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність) х 150%). Зауважимо, що таке обмеження у виплаті пенсії не стосується інвалідів I та II груп, інвалідів війни III групи та учасників бойових дій, осіб, на яких поширюється дія пункту 1 статті 10 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”.
Шановні відвідувачі!

Ми раді вітати Вас на нашому сайті. Тут Ви зможете дізнатись про основні соціально-економічні та суспільно-політичні події в житті району, ознайомитися з інформацією про діяльність районної державної адміністрації.
Сподіваємось, що  інформація, представлена на нашому сайті буде для Вас корисною і цікавою!

Анонси подій

Інформаційні послуги

 

 

 

.

Актуальна тема