Бучацька районна державна адміністрація
48400, м.Бучач, майдан Волі, 1
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

На головну

18.10.2016 За яких обставин змінюється розмір пенсії?


Досить часто до працівників Бучацького об’єднаного управління Пенсійного фонду України Тернопільської області звертаються із питанням: У зв’язку з чим змінюється розмір пенсії? Розглянемо дане питання.

    Розмір пенсії змінюється за таких обставин:

    1) якщо інвалід II чи III групи працює, пенсія по інвалідності виплачується у розмірі відповідно 90 % чи 50 % пенсії за віком (обчисленої від стажу та заробітку з урахуванням мінімального розміру та доплати за понаднормовий стаж). Непрацюючі інваліди II та IІI груп, за їх вибором та за наявності необхідного страхового стажу, мають право на призначення пенсії по інвалідності в розмірі пенсії за віком;

    2) працюючий пенсіонер має право на перерахунок пенсії з урахуванням не менше як 24 місяців страхового стажу. За таких умов провадиться перерахунок пенсії з урахуванням страхового стажу, набутого після призначення пенсії, та із заробітної плати, з якої була обчислена пенсія, або з урахуванням страхового стажу та зарплати, визначеної згідно із ст. 40 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» та із застосуванням показника середньої заробітної плати (доходу), який було враховано при обчисленні пенсії;

    3) якщо особа працює, її пенсія (мінімальний розмір пенсії на рівні прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, та доплата за понаднормативний стаж від такого прожиткового мінімуму) не перераховується у зв’язку зі зростанням прожиткового мінімуму;

    4) непрацюючим пенсіонерам, які мають на своєму утриманні непрацездатних членів сім’ї, виплачується надбавка на утриманців.

    Якщо після призначення пенсії пенсіонер набув менше 24 місяців страхового стажу, перерахунок пенсії проводиться не раніше ніж через 2 роки після призначення пенсії з урахуванням набутого страхового стажу та із заробітної плати, з якої було обчислено пенсію.

    У разі працевлаштування (звільнення з роботи), тобто зміни статусу (працюючий чи не працюючий), слід повідомляти органи Пенсійного фонду України за місцем отримання пенсії та надавати документи, що підтверджують факт працевлаштування чи звільнення. Документом, який підтверджує, що пенсіонер не працює, є трудова книжка.

    У випадку, якщо такі відомості пенсіонерами до управління Пенсійного фонду своєчасно не надані, може виникнути переплата пенсії, яка повинна бути відшкодована пенсіонером добровільно чи буде стягуватися в примусовому порядку.

    Особа, яка є приватним підприємцем, навіть не маючи доходу від підприємницької діяльності, також вважається працюючою.

   Більш детальну інформацію можна отримати в громадській приймальні Бучацького об’єднаного управління Пенсійного фонду України Тернопільської області або за телефоном «гарячої» лінії 2 50 14.
Шановні відвідувачі!

Ми раді вітати Вас на нашому сайті. Тут Ви зможете дізнатись про основні соціально-економічні та суспільно-політичні події в житті району, ознайомитися з інформацією про діяльність районної державної адміністрації.
Сподіваємось, що  інформація, представлена на нашому сайті буде для Вас корисною і цікавою!

Анонси подій

Інформаційні послуги

 

 

 

.

Актуальна тема