Бучацька районна державна адміністрація
48400, м.Бучач, майдан Волі, 1
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

На головну

30.09.2016 Оформлення довідок про заробітну плату для призначення (перерахунку) пенсії


Відповідно до змін статті 40 Закону України від 09.07.2003 року № 1058 «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» затверджених Законом України  від 29.03.2016 № 1043-VIII для обчислення пенсії враховується заробітна плата (дохід) за весь період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року

За бажанням пенсіонера та за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами або в разі, якщо страховий стаж починаючи з 1 липня 2000 року становить менше 60 місяців, для обчислення пенсії також враховується заробітна плата (дохід) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд по 30 червня 2000 року незалежно від перерв.

  Якщо страховий стаж становить менший період, ніж передбачено абзацом першим цієї частини, враховується заробітна плата (дохід) за фактичний страховий стаж.

   Згідно п.4.2 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсії відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» при прийманні документів орган, що призначає пенсію:

1)  перевіряє правильність оформлення заяви, відповідність викладених у ній відомостей про особу даним паспорта та документам про стаж;

2)  перевіряє зміст і належне оформлення наданих документів;

3)  перевіряє копії відповідних документів, фіксує та засвідчує виявлені розбіжності.

Орган, що призначає пенсію, має право вимагати від підприємств, установ та організацій, фізичних осіб до оформлення у тримісячний строк з дня подання заяви прийнятих і подання додаткових документів, передбачених законодавством, а також перевіряти обґрунтованість їх видачі.

Метою таких перевірок є своєчасне виявлення та виправлення чи усунення порушень в документах, які подані для призначення (перерахунку) пенсій, попередження можливого нецільового використання коштів Пенсійного фонду України на виплату пенсій внаслідок подання документів, що містять недостовірну інформацію про стаж роботи та заробітну плату.

Бухгалтерам та кадровим працівникам підприємств, установ та організацій слід приділяти увагу правильному та достовірному оформленню документів, які являються підставою для визначення права та розміру пенсії застрахованим особам, а працівникам звертати увагу на правильність заповнення трудової книжки та достовірності відображення сум заробітної плати у документах обов’язкової звітності. Для цього радимо кожному бажаючому  скористатися нагодою та зареєструватися на Веб-порталі Пенсійного фонду України, з метою володіння інформацією про свою заробітну плату чи пенсію.
Шановні відвідувачі!

Ми раді вітати Вас на нашому сайті. Тут Ви зможете дізнатись про основні соціально-економічні та суспільно-політичні події в житті району, ознайомитися з інформацією про діяльність районної державної адміністрації.
Сподіваємось, що  інформація, представлена на нашому сайті буде для Вас корисною і цікавою!

Анонси подій

Інформаційні послуги

 

 

 

.

Актуальна тема